Aktualności

 

Izba Pamięci

Cyfrowa szkoła

Fundusz stypendialny im. Wandy i Jadwigi Chruściel


30.08.2016r

Wyprawka szkolna 2016

    Uchwała Nr 82/2016 Rady Ministrów z dnia 5 lipca 2016 r.  oraz rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 5 lipca 2016 r.  w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych  określają szczegółowe warunki udzielania pomocy w formie dofinansowania zakupu podręczników dla uczniów: słabowidzących, niesłyszących, słabosłyszących, z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją, z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona powyżej,  posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

W ramach programu „Wyprawka szkolna” pomoc przysługuje ww. uczniom uczęszczającym w roku szkolnym 2016/2017 do szkół dla dzieci i młodzieży:

  • do klasy VI szkoły podstawowej, klasy III gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalnej: zasadniczej szkoły zawodowej, liceum ogólnokształcącego, techników lub szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym

  • uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniom z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z  niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym, na zakup materiałów edukacyjnych – dotyczy to uczniów uczęszczających w roku szkolnym 2016/2017 do klas I–III i VI szkoły podstawowej, III gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalnej  (przysługuje uczniom klas I-III szkoły podstawowej jedynie w przypadku gdy ci uczniowie nie korzystają z podręcznika, który zapewnia minister edukacji).

W zależności od tego, czy uczeń korzysta z podręczników przeznaczonych do kształcenia ogólnego czy kształcenia specjalnego, zakres dofinansowania będzie wynosił od 175 zł do 770 zł.

Składanie wniosków – terminy i wymagania

Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników przyznaje się na wniosek rodziców ucznia albo pełnoletniego ucznia lub  na wniosek nauczyciela, pracownika socjalnego lub innej osoby, za zgodą rodziców ucznia albo pełnoletniego ucznia. Wniosek składa się w  szkole, do której będzie uczęszczał uczeń w roku szkolnym 2016/2017.

Do wniosku o udzielenie pomocy w formie dofinansowania zakupu podręczników należy dołączyć kopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.

Termin składania wniosków o przyznanie pomocy  do 07 września 2016 r. do dyrekcji Zespołu Szkół w Gniewczynie.

Zwrot kosztów zakupu podręczników nastąpi po przedłożeniu dowodu zakupu:

 

a) w przypadku zakupów indywidualnych dowodem zakupu podręczników lub materiałów edukacyjnych, jest faktura VAT wystawiona imiennie na ucznia, rodzica (prawnego opiekuna, rodzica zastępczego, osobę prowadzącą rodzinny dom dziecka) rachunek, paragon lub oświadczenie o zakupie odpowiednio podręczników lub materiałów edukacyjnych. Jeżeli składane jest oświadczenie, należy dołączyć informację o rozliczeniu wydatków tylko w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2016 r. - "Wyprawka szkolna”.

 

b) w przypadku zakupu podręczników lub materiałów edukacyjnych  dla grupy uczniów koszty zakupu zwracane są rodzicom uczniów (prawnym opiekunom, rodzicom zastępczym, osobom prowadzącym rodzinny dom dziecka) albo pełnoletnim uczniom po przedłożeniu potwierdzenia zakupu zawierającego w szczególności: imię i nazwisko ucznia, nazwę i adres szkoły, klasę, do której uczeń będzie uczęszczał, wykaz zakupionych podręczników lub materiałów edukacyjnych, kwotę zakupu, datę zakupu i czytelny podpis osoby dokonującej zakupu (np. przedstawiciela rady rodziców). Potwierdzenie wystawia podmiot dokonujący zakupu (np. rada rodziców), na podstawie faktury VAT i listy uczniów, dla których zakupiono podręczniki lub materiały edukacyjne.

Zwrot kosztu zakupu podręczników/materiałów edukacyjnych, do wysokości wartości pomocy, nastąpi w terminie do dnia 18 listopada 2016 r..

Do pobrania:

Wniosek o przyznanie pomocy finansowej uczniowi na zakup podręczników lub materiałów edukacyjnych w roku szkolnym 2016/2017


24.06.2016r

TANECZNYM KROKIEM NA WYCIECZKĘ

    Dnia 20.06.2016 r. tancerze Zespołu Towarzyskiego „Twist” wybrali się na wycieczkę do Rzeszowa w nagrodę za zaangażowanie i pracę na rzecz szkoły poprzez wielokrotne występy i konkursy taneczne.

    Pierwszą atrakcją było kino 6 D Cinetrix w galerii Nowy Świat, czyli obejrzenie filmu z efektami dymu, wiatru, wody, baniek mydlanych, łaskoczących po nogach pająkach lub wężach, trzęsącymi się fotelami jak i wiele innych. Na filmie tancerze doświadczyli na własnej skórze działanie klęsk żywiołowych, czyli pożaru, powodzi, trzęsienia ziemi, czy ataku insektów. Z ogromną ekscytacją i zdartymi gardłami opuściliśmy salę kinową.

    Kolejnym punktem wycieczki był park trampolin w „Happy Jump”. Cała grupa świetnie się bawiła. Pracownicy „Happy Jump” przeprowadzili konkursy i gry, np. „W dwa ognie” czy skok przez coraz wyższą przeszkodę. Nagrodą były darmowe wejściówki i zdobyli je: Ola Kubrak, Konrad Wasilewski i Kamila Rzeczyca.

    Następną atrakcją była profesjonalna lekcja Salsy poprowadzona przez doświadczonych instruktorów Salsy w klubie tańca Sensual Latin Dance. Tańczyliśmy indywidualnie i w parach, poznając podstawowe kroki, a na koniec para instruktorów zaprezentowała nam na żywo ten żywiołowy taniec.

    Na zakończenie wycieczki odwiedziliśmy tancerzy Tanecznego Klubu Sportowego „Gasiek”, aby przekonać się jak wygląda ich trening. Mogliśmy podziwiać tańce latynoamerkańskie: cha-chę, sambę, rumbę, jive’a jak również tańce standardowe: walc angielski, walc wiedeński, tango, foxtrota i quickstepa. Dzięki gościnności i otwartości trenerów Joanny i Grzegorza Kamińskich nadszedł czas na integrację, czyli wspólne zabawy.

    Zmęczni, ale szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do swoich domów. Pragnę podziękować Jolancie Wasilewskiej za opiekę w czasie wyjazdu i Alince Wasilewskiej za pomoc w napisaniu artykułu.

Bernadeta Wojtyna

GALERIA


24.06.2016r

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu

„Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Lingua Plus”

W dniu 14 czerwca 2016 roku otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Lingua Plus XXVII Edycja. Wzięło w nim udział 19 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. W konkursie można był zdobyć maksymalnie 100 punktów. W tym roku szkolnym uczennica klasy IVb Iwona Lisek zdobyła maksymalna ilośc punktów i została laureatem I stopnia z wyróżnieniem. Antoni Jaszyk, klasa III szkoły podstawowej, Wiktoria Pilek , klasa IVB szkoły podstawowej oraz Jakub Portas , klasa Ib gimnazjum zostali laureatami I stopnia uzyskując 96 pkt.

W kategorii klasa trzecia szkoły podstawowej udział wzieli:

Maks Ficek – 76 pkt

Antoni Jaszyk – 96 pkt laureat I stopnia

W kategorii klasa czwarta szkoły podstawowej udział wzięli:

Wiktor Joniec – 76 pkt

Dominik Grzywna – 80 pkt laureat V stopnia

Alina Wasilewska – 84 pkt laureat IV stopnia

Karolina Ciszewska – 88 pkt laureat III stopnia

Wiktoria Pilek – 96 pkt laureat I stopnia

Iwona Lisek – 100 pkt laureat I stopnia z wyróżnieniem

W kategorii klasa piąta szkoły podstawowej w konkursie udział wzięły:

Martyna Ceglak, Kamila Rzeczyca, Aleksandra Gwóźdź

W kategorii klasa szósta szkoły podstawowej w konkursie udział wzięły:

Weronika Dąbrowicz, Karolina Podolec, Weronika Piróg

W kategorii klasa pierwsza gimnazjum w konkursie udział wzięli:

Aleksandra Kubrak – 88 pkt laureat III stopnia

Jakub Portas – 96 pkt laureat I stopnia

W kategorii klasa druga gimnazjum w konkursie udział wzięli:

Maciej Rzeczyca , Michał Kulpa, Paweł Bosak

Wszyscu uczestnicy otrzymali drobne upominki i dyplomy.

Organizatorem konkursu w szkole była Magdalena Weselak.


22.06.2016r

Rozśpiewana Wiosna

    Wielu uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół W Gniewczynie Łańcuckiej interesuje się muzyką, a w szczególności śpiewaniem. Wiosna 2016 roku obfitowała w różnorodne konkursy wokalne, w których nigdy nie zabrakło przedstawicieli Szkoły Podstawowej lub Gimnazjum w Gniewczynie.

    Pierwszym konkursem piosenki była już trzecia edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej „The Voice Of Students” zorganizowana przez Zespól Szkól w Sieniawie i wydawnictwo Oxford University Press. W dniu 16 marca 2016 roku uczennica klasy IIIb Gimnazjum Klaudia Krutysz wzięła udział w zmaganiach uczniów gimnazjów z powiatu przeworskiego. Klaudia przygotowała nastrojową piosenkę brytyjskiego zespołu Coldplay pod tytułem „Yellow”. Rywalizacja była bardzo wyrównana, a poziom wokalny wysoki. Występ naszej uczennicy został nagrodzony gromkimi brawami publiczności i dopingujących ją koleżanek z klasy.

    Kolejnym konkursem był IX Międzypowiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej zorganizowany przez Zespół Szkół Technicznych w Leżajsku, który odbył się 22 kwietnia 2016r. Udział w nim wzięły uczennice klasy Ia Gimnazjum Jadwiga Wasilewska i Karolina Wasilewska. Dziewczyny zaprezentowały piosenkę Margaret „Cool me down”

    Uczennice szkoły podstawowej zaprezentowały się w III Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej Przeworsk 2016 zorganizowanym przez Szkołę Podstawowa nr 2 w Przeworsku, który odbył się 6 maja 2016r. W kategorii klasy I – III szkoły podstawowej wystąpiła uczennica klasy Ib Julia Klocek, która zaśpiewała piosenkę w języku angielskim pt. Let it go. Piosenka pochodzi z fimu „Kraina Lodu”, a Julia uroczo udawała główną bohaterkę Elzę. Jej strój, uczesanie oraz taniec był inspirowany filmem. W kategorii klas IV-VI wystąpił zespół wokalny w składzie Aleksandra Gujda, Weronika Jasic, Kamila Rzeczyca, wszystkie dziewczynki uczęszczają do klasy Va.  Zaśpiewały one piosenkę w języku niemieckim pt „Pendel” niemieckiej wokalistki Ivonne Catterfeld. Dziewczynki zaprezentowały się na scenie bardzo dobrze oddając w pełni atmosferę i przesłanie piosenki.

    Magdalena Weselak

GALERIA


17.06.2016r

Wycieczka klas piątych i szóstej „b” do Rymanowa

    Dwa ostatnie dni maja na długo pozostaną w naszej pamięci. Zamiast uczyć się pilnie w szkole, zwiedzaliśmy dwa  piękne i uzdrowiskowe  miasta na południu Polski- Iwonicz i Rymanów. Byliśmy również  w Krośnie - w Centrum Dziedzictwa Szkła, gdzie poznaliśmy sposoby jego wytwarzania i zdobienia. Podczas zwiedzania muzeum mogliśmy obejrzeć jak się tworzy, barwi, graweruje, maluje i formuje szklane wyroby. Odwiedzając stanowisko hutników obserwowaliśmy jak nasi opiekunowie  wydmuchują  szklaną bańkę, a sami wyciskaliśmy medale w płynnym jeszcze szkle. Zwiedzanie objęło również   projekcję filmu opowiadającego o historii szklarstwa w mieście i regionie. Na koniec trafiliśmy do sklepu firmowego.

    Najciekawszym etapem zwiedzania muzeum  były zajęcia praktyczne - każdy z nas wybrał sobie ilustrację, którą z kolei namalował na szkle. Gotowe prace wzięliśmy sobie na pamiątkę do domu.

    Potem odpoczywaliśmy na uroczym Rynku Krosna. W drodze powrotnej zwiedziliśmy ruiny Zamek Kamieniec w Odrzykoniu. Pani przewodnik, nauczycielka z zawodu  bardzo ciekawie opowiedziała nam historię tego obiektu historycznego. Niezwykłą atrakcją była sala tortur. Na własnej skórze mogliśmy się przekonać, jak bardzo musieli cierpieć skazańcy.

    W pierwszy dzień padało, ale  wcale nie popsuło nam to humorów ani nie zburzyło harmonogramu wycieczki.  Zdrowi i zadowoleni wróciliśmy do domów.

     Organizatorzy i opiekunowie wycieczki - panie: Maria Kołodziej Grażyna Kogut, Magdalena Weselak, Jolanta Rzeczyca, Łucja Sznaj

GALERIA


10.06.2016r

    Wycieczka klasy IIIa gimnazjum do Rzeszowa i Markowej

    W dniu 19 maja br. uczniowie klasy IIIa  gimnazjum odbyli wycieczkę do Rzeszowa i Markowej. Na początek młodzież obejrzała film pt. „Wszystko gra” w kinie Helios. Po wspólnym posiłku grupa udała się następnie do parku linowego „Ekspedycja” na rzeszowskich Olszynkach nad Wisłokiem. Po krótkim szkoleniu młodzież pod okiem instruktorów miała możliwość pokonać wybrane trasy. Zadanie to wcale nie było łatwe, ale wszyscy którzy odważyli się radzili sobie bardzo dobrze. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Polaków Ratujących Żydów Podczas II Wojny Światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej. Po ekscytującej zabawie w parku linowym był to doskonały moment na refleksję i wyciszenie. Podczas wyjazdu młodzież doskonale się bawiła. Wycieczka była okazją do scementowania zawartych przyjaźni, gdyż już za chwilę wszyscy rozejdą się w innych kierunkach, do nowych szkół i środowisk. Opiekę nad uczniami sprawowała wychowawczyni pani Aneta Potępa oraz pani Marta Dryś.

GALERIA


10.06.2016r

Wycieczka do Warszawy oczami trzecioklasistów

    Dnia 9 maja 2016 roku wybraliśmy się na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Z Gniewczyny wyjechaliśmy o godzinie 4 rano, a na miejsce dotarliśmy o godzinie 10. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od lotniska gdzie spotkaliśmy się z naszym przewodnikiem panem Tomaszem, który towarzyszył nam przez cały pobyt w stolicy. Kolejnym punktem podróży było Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie po jego zakamarkach oprowadzał nas sam kierownik działu edukacyjnego pan Karol Mazur. Następnie był szybki obiad i ruszyliśmy dalej. Tym razem pojechaliśmy nie autokarem, ale metrem. Było to wspaniałe przeżycie, ponieważ większość z nas nie miała jeszcze okazji, aby się nim przejechać. Dotarliśmy do Kościoła im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki, gdzie zwiedzaliśmy muzeum i pomodliliśmy się na jego grobie. Jednym z ważniejszych miejsc na tej wycieczce były Warszawskie Powązki. Odwiedziliśmy tam wiele grobów, ale głównym naszym celem był grób patrona naszej szkoły gen. Antoniego Chruściela, gdzie złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze w imieniu całej szkoły. Tam spotkaliśmy się z Jego córką panią Jadwigą Chruściel. Porozmawialiśmy z nią dłuższą chwilkę, zrobiliśmy grupowe zdjęcie i ruszyliśmy dalej, na spacer po Starym Mieście. Przeszliśmy przez Starówkę i dotarliśmy zmęczeni do hostelu.

    Drugiego dnia wstaliśmy koło 8 rano. Po zjedzonym śniadaniu wyruszyliśmy dalej na zwiedzanie. Pierwsze było Centrum Nauki Kopernik, tam spędziliśmy większość czasu. Po zjedzonym obiedzie udaliśmy się odwiedzić budynek Sejmu i Senatu. Następnie pojechaliśmy do Pałacu Kultury i Nauki, gdzie windą wjechaliśmy na taras widokowy. Później był Stadion Narodowy, a po nim obiecany długi wieczorny spacer po Starówce.

    Poranek trzeciego dnia spędziliśmy na pakowaniu bagaży, a później wyruszyliśmy zwiedzać Pałac Prezydencki. Następnym punktem było Muzeum Katyńskie, gdzie do południa oglądaliśmy wystawy i słuchaliśmy ciekawych informacji związanych z Katyniem. Potem pojechaliśmy do Zamku Królewskiego, w którym zwiedzaliśmy jego zakamarki. Późnym popołudniem wyjechaliśmy z centrum Warszawy do Hangaru 646, czyli parku trampolin, gdzie świetnie się bawiliśmy. Była to niespodzianka od przesympatycznej pani Jadwigi Chruściel, z którą także się tam spotkaliśmy. Niestety wyznaczony czas szybko minął i musieliśmy wracać. Pożegnaliśmy się i serdecznie podziękowaliśmy pani Jadwidze i ruszyliśmy w podróż z powrotem do Gniewczyny. Przez całą drogę powrotną większość z nas spała, poza panem Pawłem naszym kierowcą. I tak około godziny pierwszej w nocy dotarliśmy szczęśliwi do domu.

    Gorąco dziękujemy fundatorom, dzięki którym w wycieczce mogli brać udział wszyscy uczniowie:

·         Tomaszowi  Dejnace

·         Adamowi Rachfałowi

·         Elżbiecie i Stanisławowi Wojtasom

·         Bogdanowi Wojtuniowi

·         Romanowi Laskowi

·         Zdzisławowi Harpuli

Uczniowie klas trzecich.

GALERIA


31.05.2016r

Nietypowa lekcja przyrody

         W dniu 17 maja 2016 roku w Zespole Szkół w Gniewczynie została przeprowadzona nietypowa lekcja przyrody. Uczennice klasy IIa gimnazjum: Gabriela Botwina, Gabriela Foszczej, Gabriela Grzebyk, Anna Kozak, Ewelina Jasz i Beata Chruściel w ramach projektu edakacyjnego „Chemia może być ciekawa” przeprowadziły lakcję przyrody dla uczniów klasy IVb szkoły podstawowej. Uczennice samodzielnie przygotowały i przeprowadziły pokazy ciekawych eksperymentów chemicznych. Pokazom towarzyszyło omówienie zjawisk zachodzących w poszczególnych doświadczeniach. Uczniowie klasy IVb pod opieką pani Marii Kołodziej z dużym zainteresowaniem obserwowali doświadczenia, zadawali pytania.

W niektórych eksperymentach brali również aktywny udział.

       Opiekunem projektu „Chemia może być ciekawa” była  pani Aneta Potępa.

GALERIA


31.05.2016r

Wycieczka do Warszawy

    W dniach od 17 do 19 maja b.r. odbyła się międzyszkolna wycieczka do Warszawy. Uczestniczyli w niej uczniowie z  klas od IV do VI z Jagiełły, Wólki Pełkińskiej i Gniewczyny Łańcuckiej.

    Dzieci poznały najważniejsze obiekty stolicy m. in: Park Wilanowski, Świątynię Opatrzności Bożej, Pałac Kultury i Nauki, Stare Miasto, Zamek Królewski i Centrum Nauki „Kopernik”. Miały okazję być nawet w Sejmie  i obserwować część obrad dzięki pani Poseł z Jarosławia Annie  Shmidt-Rodziewicz.

    Podczas wspólnego zwiedzania, kwaterowania i spożywania posiłków uczniowie poznawali się nawzajem. Zawarli nowe znajomości, które w przyszłości mogą przerodzić się w przyjaźń. Może to również zaowocować wspólnym kontynuowaniem nauki na szczeblu gimnazjum.

GALERIA


31.05.2016r

Wycieczka do Zakopanego

    Dnia 12 i 13 maja br. klasa VIa była na wycieczce szkolnej w Zakopanem. Uczniowie zobaczyli  m. in. Gubałówkę, na którą wjechali kolejką szynową, a po przejściu kilku kilometrów zjechali z Buforowego Wierchu kolejką krzesełkową, spacerowali po Tatrzańskim Parku Narodowym, zobaczyli wodospad Siklawa. Zwiedzili również małe Muzeum Figur woskowych, spacerowali i robili zakupy na Krupówkach.

    Wszyscy dobrze spędzili czas i zadowoleni wrócili do domu.

GALERIA


13.05.2016r

III Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej – Przeworsk 2016

    W dniu 6 maja 2016r. uczniowie klas ze szkoły podstawowej wzięli udział w III Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej (pod patronatem Burmistrza Miasta Przeworska we współpracy z wydawnictwem Oxford University Press i księgarnią językową Polanglo, organizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 w Przeworsku).

    Z pośród 32 wykonawców, jury przyznało II miejsce uczniom naszej szkoły. Artyści w składzie: Filip Płaza (kl. IVA), Alina Wasilewska (kl. IVA), Aleksandra Gwóźdź (kl. VB) oraz towarzyszący im chórek z klas IV-VI SP zaśpiewali piosenkę Michaela Jacksona „Heal the World”. Konkurs był dla uczniów doskonałą okazją do szlifowania języka, jak również przypomnienia ważnego przesłania i wołania o lepszy świat. Uczniów do konkursu przygotowała pani Bernadeta Wojtyna. Podziękowania należą się również Edwardowi Myłkowi za przygotowanie muzyczne.

GALERIA


05.05.2016r

3 MAJOWE UROCZYSTOŚCI W GNIEWCZYNIE

    3 maja stał się wyjątkowym dniem dla społeczności naszej gminy. Jednocześnie świętem kościelnym, narodowym i lokalnym. W uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski obchodziliśmy Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 maja, 1050 Rocznicę Chrztu Polski oraz Gminne Święto Ochotniczej Straży Pożarnej. Uroczystości  rozpoczęły się  Mszą Świętą w kościele parafialnym pw. Św.  Mateusza w Gniewczynie Łańcuckiej.

    Na wstępie uczniowie naszej szkoły przedstawili krótką historię chrztu Polski, po której przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Tryńczy odśpiewali jakże wymowny utwór Jana Pietrzaka: „Żeby Polska była Polską”. Podczas nabożeństwa homilię wygłosił i sztandar dla OSP Gniewczyna Tryniecka poświęcił ks. proboszcz Krzysztof Filip. Po zakończonej Mszy Świętej delegacje grup z terenu gminy złożyły po pomnikiem Ojca Świętego Jana Pawła II wiązanki kwiatów. Następnie barwnym korowodem zaproszeni goście przemaszerowali na plac Remizy OSP w Gniewczynie Trynieckiej, gdzie odbyły się uroczystości wręczenia sztandaru jednostce OSP w Gniewczynie Trynieckiej, poświęcenie figury Św. Floriana oraz wręczenie odznaczeń zasłużonym druhom.

GALERIA I (strona Urzędu Gminy Tryńcza)

GALERIA II (strona Urzędu Gminy Tryńcza)


05.05.2016r

Gminne zawody w mini piłce nożnej

    W dniu 22 kwietnia br. w Szkole Podstawowej w Jagielle odbyły się zawody w mini piłce nożnej klas I-III. Reprezentacja naszej szkoły  w składzie: Brud Radek, Smycz Jakub, Superson Łukasz i Majkut Krzysztof zajęła II miejsce.


18.04.2016r

Kolejny sukces plastyków z Zespołu Szkół Gniewczynie.

    2 kwietnia 2016r. odbył się Wojewódzki finał  Konkursu „Sacrum w literaturze i sztuce”.

    Imprezę organizuje Prywatne Gimnazjum  Sióstr Niepokalanek im. bł. M. Darowskiej w Jarosławiu, Centrum Kulturalne w Przemyślu i Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu.

    Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół gimnazjalnych i obejmuje kategorię plastyczną, recytatorską poezji śpiewanej. Co roku bierze w niej udział ok. 300 uczniów sponad 50 gimnazjów z całego Podkarpacia. Kolejny sukces kategorii plastycznej odnieśli uczniowie z Gniewczyny. Pierwsze miejsce i nagrodę z rąk księdza biskupa Adama Szala i Podkarpackiego Kuratora Oświaty pani Małgorzaty Rauch otrzymała uczennica klasy IIIa Karolina Janusz za pracę pt. „Golgota”.

    Nagrodę i wyróżnienie w tej samej kategorii otrzymał także Mateusz Kędziora z klasy IIb. Opiekunem obu uczniów jest Marek Kozak.

GALERIA


14.04.2016r

„Do odważnych świat należy”
- czyli pierwsza konfrontacja taneczna naszych perełek o zasięgu wojewódzkim
J

    9 kwietnia 2016 r. tancerki zespołu towarzyskiego „Twist” wzięły udział po raz pierwszy w VIII Podkarpackim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Złoty Gryf 2016” w Dębicy. Jak przyznają zgodnie organizatorzy - to spotkanie jest jedną z największych i najbardziej liczących się konfrontacji tanecznych zespołów w kraju. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objął burmistrz miasta Dębicy Mariusz Szewczyk.

    Na scenie Domu Kultury „Mors” Miejskiego Ośrodka Kultury nasze tancerki zmierzyły się z ponad 30 zespołami tanecznymi ze Szkół Tańca i Domów Kultury z całego województwa podkarpackiego (Sanok, Rzeszów, Stalowa Wola, Jasło, Jedlicze, Mielec, Ropczyce, Ustrzyki Dolne, Pysznica, Lesko, Trzciana i wiele innych.

    Przygotowania do występu ruszyły już w trakcie podróży busem. Taniec to nie tylko kroki – fryzura i makijaż są niezbędne. W oczekiwaniu na prezentacje, dziewczyny nie ukrywały tremy, na którą każda z nich miała swój sposób. Na scenie w Dębicy zaprezentowały dwa układy taneczne „Sambę” oraz prosto z serca Bollywood „Wow”, którymi rozgrzały dębicką publiczność.

    Naszym celem nie była wygrana, lecz zmierzenie się ze swoimi mocnymi i słabymi stronami w gronie najlepszych z województwa podkarpackiego. Jury w składzie Monika Godek, Małgorzata Pletty-Zyznar i Urszula Surowiec przyznało nam WYRÓŻNIENIE.

    I tak właśnie się czujemy - wyróżnione z pośród 30 zespołów i szczęśliwe J,  obdarowane nie tylko upominkami, ale cennym doświadczeniem. Wyciągając wnioski, być może wkrótce odważymy się na więcej!

    Dziękujemy za dużą pomoc i opiekę w trakcie całego wyjazdu Pani Jolancie Rzeczycy oraz Panu Wiesławowi Wasilewskiego za foto-relacje i nagrane filmy.

    Zapraszamy do obejrzenia galerii na stronie http://mokdebica.pl/strona-glowna/671-ponad-tysiac-tancerzy-walczylo-o-zlote-gryfy  i ………

        Nowych Odważnych Partnerów J      

        Odważne Partnerki czekają J

                                                                        Bernadeta Wojtyna

GALERIA


05.04.2016r

Sprawdzian szóstoklasisty już za nami! Pisało go 36 uczniów naszej szkoły.

    Sprawdzian składał się z dwóch części. Pierwsza z nich rozpoczęła się o godz. 9:00. Trwała 80 minut. W przypadku części uczniów, którym przysługiwał wydłużony czas pisania sprawdzianu np. dyslektyków, ta część trwała 120 minut.

    W tej części sprawdzane były opanowanie przez szóstoklasistów wiadomości i umiejętności z języka polskiego oraz z matematyki, w tym wykorzystywanie wiadomości i umiejętności z tych przedmiotów w zadaniach osadzonych w kontekście historycznym lub przyrodniczym. Uczniowie  mieli do rozwiązania zarówno zadania zamknięte, jak i otwarte.

    Po przerwie, o godz. 11.45 rozpoczęła się druga część sprawdzianu: test z języka obcego. Do wyboru było sześć języków: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski. Uczniowie naszej szkoły pisali test  z języka angielskiego. W tej części wszystkie zadania rozwiązywane przez uczniów były  zadaniami zamkniętymi. Trwała ona 45 minut, w przypadku dyslektyków – 70 minut.

    Swoje wyniki szóstoklasiści poznają 27 maja. W dniu zakończenia roku szkolnego – 24 czerwca wraz ze świadectwem ukończenia szkoły podstawowej uczniowie otrzymają wydane przez CKE zaświadczenia o wynikach.

Życzymy sukcesów!


23.03.2016r


23.03.2016r.

„Niezwykły koralik”

    W ramach rozbudowania zainteresowań czytelniczych, uczennice kl. IIIa i IIIb Anitka Konieczny i Weronika Krajewska wzięły udział w II Gminnym Konkursie czytelniczym ze szczegółowej znajomości lektury Marii Krüger „Karolcia”.

    Nasze uczennice zajęły II miejsce – w nagrodę otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Serdecznie gratulujemy!

GALERIA


23.03.2016r.

Chcemy zachować tradycję!

    Jak co roku, w czwartek i piątek przed Niedzielą Palmową w różnych częściach korytarza naszej szkoły trwał rwetes. To rodzice, nauczyciele i uczniowie trudzili się przy wykonywaniu palm wielkanocnych Był to ostatni etap prac. Wcześniej całe rodziny były włączone w przygotowania. Babcie, mamy i siostry wykonały z bibuły piękne, różnobarwne kwiaty, a chłopcy z ojcami lub dziadkami zabezpieczyli „zieleninę”. Nie brakło gałązek wierzbowych, o tej porze roku obsypanych  puszystymi, srebrzystymi baziami, bukszpanu, jodły, świerka, tui. Okazałe palmy mające do ok. 3 metrów wysokości wspaniale prezentowały się w Niedzielę Palmową. Uczniowie lub rodzice, w przypadku  klas najmłodszych, wnieśli je do Kościoła przed Mszą Świętą, podczas której zostały uroczyście  poświęcone. Możemy je podziwiać przez cały okres wielkanocny.

    Tradycja robienia palm sięga w Polsce średniowiecza. Są one święcone na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Ich wykonywanie wiąże się z wieloma wierzeniami ludowymi. Poświęcona palma wielkanocna ma chronić ludzi, zwierzęta, domy i pola przed czarami, ogniem oraz wszelkim złem.

GALERIA


03.03.2016r.

 Stypendyści I semestru roku szkol. 2015/16

    13 lutego odbyło się rozdanie stypendiów za I półrocze roku szkolnego 2015/16. W hali sportowej przy Zespole Szkół w Tryńczy Wójt Gminy - Ryszard Jędruch nagrodził najlepszych uczniów szkół z terenu gminy. Wśród stypendystów z naszej szkoły było 37 uczniów. 19 z Gimnazjum i 18 ze Szkoły Podstawowej.

Pamiątkowe dyplomy wręczyli: Wójt Gminy - Ryszard Jędruch, Przewodniczący Rady Gminy Tryńcza – Stanisław Wielgos, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu – Teofil Jakubiec oraz dyrektorzy szkół.

Gratulujemy wysokich wyników w nauce oraz życzymy dalszych sukcesów

GALERIA


03.03.2016r.

Zawody chłopców w Przemyślu

    W dniu 11.02.2016 r. miały miejsce zawody rejonowe w piłce ręcznej chłopców. Impreza sportowa miała miejsce w Przemyślu.

 Lista drużyn:

-ZS Gniewczyna Łańcucka;

-ZS Krasiczyn;

-ZS Lubaczów;

-ZS Pruchnik;

-ZS Przemyśl.

 Wyniki spotkań naszej drużyny:

 ZS Gniewczyna Łańcucka – ZS Krasiczyn 5:6

 ZS Lubaczów – ZS Gniewczyna Łańcucka 9:5

 ZS Pruchnik – ZS Gniewczyna Łańcucka 14:5

 ZS Gniewczyna Łańcucka – ZS Przemyśl 12:11

Cały turniej był wyrównany. Bardzo wysoki poziom gry drużyn sprawił, że nasz zespół po ciężkiej walce zajął tylko IV miejsce.

GALERIA


03.03.2016r.

Zawody dziewcząt w Zarzeczu

    W dniu 20.01.2016 na hali sportowej w Zarzeczu odbyły się zawody w piłkę ręczną dziewcząt. W rozgrywkach sportowych wzięło udział 6 szkół:

 Zarzecze, Adamówka, Sieniawa, Gać, Rączyna i Gniewczyna.

Nasza drużyna rozegrała mecze następująco:

ZS Gniewczyna Łańcucka – ZS-G Rączyna 8:2

ZS Gniewczyna Łańcucka – ZS Zarzecze 3:2

ZS Gniewczyna Łańcucka – G Adamówka 3:4

ZS Gniewczyna Łańcucka –ZS Zarzecze 0:3

Dziewczyny stoczyły waleczne mecze. Z dumą reprezentowały szkołę w Gniewczynie. Każda zawodniczka naszej drużyny dawała z siebie wszystko. Mimo dużej konkurencji zespół z Gniewczyny walczył do końca.

 Klasyfikacja końcowa zawodów:

 I miejsce – G Adamówka

II miejsce – G Sieniawa

III miejsce – ZS Zarzecze

IV miejsce – ZS Gniewczyna Łańcucka

V miejsce – ZS-G Rączyna

VI miejsce – ZS Gać

Skład zespołu: Wiktoria Dąbrowicz, Gabriela Deput, Paula Konieczna, Karolina Janusz, Martyna Michalik, Kamila Kosior, Klaudia Krutysz, Kamila Turek, Martyna Walanus, Oliwia Niemiec, Ewelina Jasz, Klaudia Maciałek, Wiktoria Majkut.

GALERIA


03.03.2016r.

Zawody chłopców w Zarzeczu

    W dniu 15.01.2016 w Zarzeczu spotkały się drużyny z różnych miejscowości by rozegrać mecz piłki ręcznej. Były to następujące zespoły:

- ZS w Gniewczynie Łańcuckiej

- Gimnazjum w Kańczudze;

- Gimnazjum nr 1 w Przeworsku;

-Gimnazjum w Adamówce;

- ZS w Gaci;

-ZS w Zarzeczu;

- ZS nr 1 w Jaworniku Polskim.

Wszystkie drużyny stoczyły emocjonujące mecze. Główną nagrodą tej sportowej imprezy była możliwość dalszego uczestnictwa w zawodach rejonowych w piłce ręcznej w Przemyślu. Wszyscy dawali z siebie 200 %, każda z drużyn liczyła na wygraną.

Wyniki spotkań:

Grupa A:

ZS Gniewczyna Łańcucka – ZS Gać  13:8

ZS Gać – G Adamówka  7:10

G Adamówka – ZS Gniewczyna Łańcucka  4:8

Grupa B:

ZS Zarzecze – ZS 1 Jawornik Polski  13:0

ZS Zarzecze – G 1 Przeworsk  4:6

G 1 Przeworsk – ZS 1 Jawornik Polski  14:2

G Kańczuga – ZS Zarzecze  7:3

G Kańczuga – ZS 1 Jawornik Polski  19:4

G Kańczuga – G 1 Przeworsk  8:8

Mecz o III-IV miejsce:

G 1 Przeworsk – G Adamówka  9:1

Po tych meczach odbyło się ostateczne starcie zespołów G Kańczuga i ZS Gniewczyna Łańcucka. Walka była wyrównana, jednak ostatecznie to chłopcy z Gniewczyny zwyciężyli 10:8, czym zagwarantowali sobie udział w rejonowych zawodach w piłce ręcznej w Przemyślu.

GALERIA


10.02.2016r.

Ferie zimowe

  15.02 - 26.02 2016r.

Pierwszy semestr roku szkolnego 2015/6 został zakończony i podsumowany. Minął już drugi tydzień kolejnego, dlatego czas na zasłużony odpoczynek.

Przed nami dwa tygodnie ferii zimowych.

Życzymy wszystkim nauczycielom, pracownikom i uczniom miłego, bezpiecznego odpoczynku po trudach ciężkiej, kilkumiesięcznej pracy. Niech ten czas dostarczy wszystkim  niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych przeżyć. Mamy nadzieję, że wrócicie wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci oraz wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim semestrze.

Jednocześnie przypominamy kilka prostych zasad, które sprzyjają bezpieczeństwu:


10.02.2016r.

Karnawałowe szaleństwo!

    W czwartek 4 lutego w godz. od 11.00 do godz. 20.00 w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przede wszystkim przez dzieci klas 0–3 szkoły podstawowej. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Dzięki pomocy rodziców i nauczycieli wychowawców sale lekcyjne zostały przyozdobione różnokolorowymi serpentynami i balonami. Ten niecodzienny wygląd klas wprowadził wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie! Najpiękniej wyglądały dzieci najmłodsze, które przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek  i filmów. W czasie przerwy zmęczeni tancerze mogli odpocząć  i skorzystać ze  słodkiego poczęstunku  przygotowanego przez rodziców.

W godzinach późniejszych przy innych rytmach muzycznych bawiły się klasy starsze. Dominowała muzyka dyskotekowa i stroje nowoczesne. Największą popularnością cieszył się taniec Belgijka, Tańczyli go wszyscy niezależnie od wieku i płci z ogromnym zaangażowaniem.

GALERIA


10.02.2016r.

Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole!

    Pierwszego lutego, jak co roku, w naszym oddziale przedszkolu zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

W tych dniach dzieci zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku. To były naprawdę wyjątkowe chwile, pełne uśmiechu, radości i wzruszeń. Szczęśliwe i promienne twarze babć i dziadków po raz kolejny utwierdziły nas w przekonaniu, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Po  wyśpiewanym „Sto lat” dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom piękne laurki.

Po części oficjalnej niecodzienni goście wraz z wnukami zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek zorganizowany przez rodziców.

GALERIA


03.02.2016r.

Nietypowe lekcje przyrody i historii

    20 stycznia 2016r. uczniowie klas czwartych brali udział w niecodziennej lekcji przyrody w Zagrodzie Dziczej w Woli Mołodyckiej. Tam przywitali ich członkowie Koła Łowieckiego „Darz Bór” Sieniawa, myśliwi i leśnicy: Adam Janicki, Tomasz Mikulski, Andrzej Macina, Łukasz Lorenc, Adam Wołoszyn, Tomasz Kulesza. Panowie opowiadali o życiu mieszkańców lasu, o różnych gatunkach zwierzyny występującej w okolicznych lasach, gatunkach zagrożonych, o tym jak należy troszczyć się o zwierzęta zimą, jaką rolę pełnią myśliwi oraz o kulturze łowieckiej. Zebrani zostali zapoznani z różnymi sygnałami myśliwskimi np. apel na łowy, śniadanie, koniec polowania, dzik na rozkładzie, które wypełniają rolę przekaźnika praktycznych informacji między uczestnikami polowania.

    Następnie myśliwi z psami przedstawili uczniom m.in. teriera niemieckiego, jamnika szorstkowłosego, płochacza niemieckiego, gończego polskiego. Omówili zakres pracy psów i ich przydatność do poszczególnych rodzajów polowań. Słuchacze dowiedzieli się, że posokowce przeznaczone są do poszukiwania postrzelonej zwierzyny, płochacze do naganiania zwierzyny, gończe do pogoni za zwierzyną, norowce predysponowane do wypłaszania lisów, królików i innej zwierzyny zamieszkującej nory. Psy są nieodłącznymi przyjaciółmi leśników, a w trakcie polowań niezastąpionymi pomocnikami. Gospodarz pan Adam Janicki opowiedział o powstaniu Zagrody Dziczej oraz jej zadaniach.

    Wielką frajdą dla wszystkich uczestników wycieczki był pokaz wypłaszania dzików obserwowany z ambonki widokowej. Po wyjściu z zagrody był czas na posiłek przy ognisku, przygotowany przez gospodarzy. Bardziej zmarznięci mogli się szybko rozgrzać gorącą herbatą.

    Po pożegnaniu z członkami Koła Łowieckiego udaliśmy się do Szkoły Podstawowej w Mołodyczu. Przywitał nas pan dyrektor Jan Kuca, a następnie zapoznał z funkcjonującym na podwórku szkolnym miniskansenem z narzędziami rolniczymi i innymi pamiątkami. Potem oprowadził grupę po regionalnym muzeum znajdującym się na poddaszu szkoły i opowiedział historię przedmiotów tam zgromadzonych. Zapoznał także uczniów z historią wsi i okolic.

    Na końcu było „szaleństwo na śniegu”. Pełni wrażeń wróciliśmy do domów.

    Bardzo dziękujemy pracownikom Koła Łowieckiego „Darz Bór” z panem Tomaszem Mikulskim na czele, myśliwym i leśnikom, panu dyrektorowi SP w Mołodyczu, a także panu Andrzejowi Jandzie, który był inicjatorem tego spotkania.

Organizatorami i opiekunami wyjazdu były panie Jolanta Chajec i Bernadeta Wojtyna.

GALERIA


03.02.2016r.

Wyniki ogólnopolskiego dyktanda

    Znamy już wyniki ogólnopolskiego DYKTANDA (nie tylko) DLA MISTRZÓW organizowanego przez  Instytut Rozwoju Oświaty. Bardzo dobrze spisali się uczniowie naszej szkoły, którzy zajęli bardzo wysokie miejsca:

Miejsce 3 - Antoni Jaszyk (tytuł laureata)

Miejsce 5 - Jakub Smycz (tytuł laureata)

Miejsce 8 - Martyna Dryś, Anita Konieczny (wyróżnienie)

Miejsce 10 - Weronika Krajewska (wyróżnienie)

Miejsce 12 - Patryk Wojciechowski (wyróżnienie)

    Ponadto dyplomy uznania otrzymają: Izabela Stępak, Michał Rachfał, Karolina Ryfa oraz Piotr Ficek. Wszystkim gratulujemy.

   Koordynatorami projektu były panie Zofia Misiło i Natalia Jakubiec, którym dziękujemy za przeprowadzenie ponadprogramowego dyktanda w naszej szkole.


13.01.2016r.

Mecz charytatywny dla Dawida

    17.01.2016r. (niedziela) w hali widowiskowo-sportowej w Tryńczy odbędzie się mecz charytatywny KS "GÓRAL" TRYŃCZA (II liga futsalu) VS "SIARKA" TARNOBRZEG (II liga piłki nożnej).

    W trakcie meczu przeprowadzona zostanie zbiórka na przeszczep płuc i serca dla 5-letniego DAWIDA z Gorzyc. U chłopca piątym tygodniu życia stwierdzona została Kardiomopatia Przerostowa Gąbczasta - choroba mięśnia sercowego. Przeszczep to jedyny ratunek dla chłopca.

Zobacz plakat


Starsze wiadomości