Aktualności

Izba Pamięci

Podziękowanie dla szkoły

Wesprzyjmy Piotrusia

 

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU


25.10.2024r.

Powiatowe Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Licealiada w indywidualno-drużynowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców.

    Zawody odbyły się  25. października 2024 r. w malowniczej scenerii Zespołu Pałacowo Parkowego Dzieduszyckich w Zarzeczu, przyciągając wielu utalentowanych biegaczy. Uczestnicy rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych, walcząc o tytuł mistrza powiatu przeworskiego.

Wielkie gratulacje należą się Dominice, która zdobyła I miejsce i tytuł "Mistrzyni Powiatu Przeworskiego" oraz awans na zawody rejonowe. Brawo! Jej wysiłek, determinacja oraz znakomite przygotowanie zostały nagrodzone, a jej osiągnięcie z pewnością na długo zapisze się w historii lokalnych biegów.

Również Przemek zaprezentował się bardzo dobrze, zdobywając piątą lokatę. To również świetny wynik, a jego zaangażowanie i ciężka praca na pewno przyniosą sukcesy w przyszłych zawodach.

Sukces w Powiatowych Mistrzostwach to nie tylko wynik ciężkiej pracy i talentu młodych sportowców, ale również owoc zaangażowania rodziców, którzy swoim wsparciem stworzyli środowisko sprzyjające rozwojowi dla swoich dzieci. Dzięki współpracy między rodzicami, nauczycielami i uczniami udało nam się zdobyć pierwsze miejsce, które jest dowodem na to, że w sporcie, jak i w życiu, kluczowe jest wsparcie najbliższych. Czekamy z niecierpliwością na kolejne wyzwania i wspólne świętowanie przyszłych sukcesów!

Gratulacje!

GALERIA


23.10.2024r.

Kolejny sukces Oli!

    23 października 2024 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Przeworsku odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Bezpieczne wakacje 2024”. W kategorii wiekowej 6-9 lat II miejsce zajęła uczennica klasy 3a Aleksandra Panek. Komisja konkursowa wybrała najciekawsze prace wykonane przez dzieci w wieku 6-15 lat, które wpłynęły ze szkół podstawowych z całego powiatu przeworskiego. Konkurs był jedną z form promowania bezpiecznego zachowania wśród dzieci i młodzieży. Głównych jego celem było edukowanie i uwrażliwienie na właściwe zachowania w różnych sytuacjach oraz dokonywania właściwych wyborów, bezpiecznych dla siebie i innych.

Nagrodzone prace zostały przesłane do Rzeszowa na etap wojewódzki.

Gratulujemy!

 GALERIA


21.10.2024r.

II miejsce dla Oli

    Aleksandra Panek z klasy 3a zdobyła II miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. „Śladami pędzla i stetoskopu dr. Henryka Jankowskiego” organizowanym przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej z okazji 80-lecia Szpitala w Przeworsku.

    18 października 2024 r. w czasie Gali Jubileuszowej w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród.

Gratulujemy!

GALERIA


18.10.2024r.

Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca.

    16 października w ramach obchodów Światowego Dnia Przywracania Czynności Serca w naszej szkole zostały zorganizowane zajęcia praktycznego udzielania pierwszej pomocy, które prowadzone były pod nadzorem ratownika medycznego, ratownika PSP oraz pielęgniarek.

    Podczas części teoretycznej, ratownik medyczny przybliżył uczniom podstawowe zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz zademonstrował prawidłowe przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Po zakończeniu pokazu uczniowie przystąpili do części praktycznej, podczas której ćwiczyli umiejętność wzywania pogotowia oraz udzielania pierwszej pomocy na fantomach.

    Dziękujemy za kształcące spotkanie. Liczymy, że wiedza na nim zdobyta nigdy nie będzie musiała być wykorzystana w praktyce.

GALERIA


15.10.2024r.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    Nasza szkoła została zgłoszona do 14. edycji akcji ŚDTM, która w tym roku odbędzie się 15 listopada.

    Uzyskaliśmy licencję uprawniającą do przeprowadzenia akcji na terenie szkoły i w najbliższej okolicy. Chcemy, aby ten dzień był wyjątkowy. Już dziś zachęcamy do odwiedzenia strony wmtday.org, gdzie znajdziecie szczegółowe informacje o tym wydarzeniu i możecie zdać egzamin online z tabliczki mnożenia.

Licencja


10.10.2024r.

DEN  2024

    Wprawdzie Dzień Edukacji Narodowej przypada dopiero 14 października, ale my obchodziliśmy to święto już 10 października.

    W tym dniu Samorząd Uczniowski i Rada Rodziców sprawili, że pracownicy oświaty pracujący w naszej szkole zostali docenieni. Dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły wysłuchawszy życzeń, otrzymali upominki.

    Nie zapominajmy, że Dzień Edukacji Narodowej to nie tylko święto nauczycieli, ale wszystkich osób związanych z edukacją: uczniów, rodziców, personelu pomocniczego, dyrektorów, koordynatorów, pełnomocników, nauczycieli – jednym słowem: wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczyniają się do rozwoju oświaty.

    Wszystkiego najlepszego!

GALERIA


09.10.2024r.

Pola Nadziei  Jesień 2024

    W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w akcję „Pola Nadziei”.  Ogólnopolska inicjatywa Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci  ma na celu szerzenie idei opieki hospicyjnej wśród dzieci i młodzieży oraz wsparcie dla instytucji, które tą opiekę zapewniają. 9 października wolontariuszki z SKW zasadziły cebulki żonkili przed budynkiem szkoły. Na czym polega akcja? Każdego roku jesienią sadzone są cebulki żonkili przez pracowników firm, uczniów szkół i przedszkoli oraz osoby indywidualne. Wiosną kwiaty są ścinane oraz rozdawane za symboliczny datek na rzecz działalności Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

GALERIA


03.10.2024r.

„Kształty i figury w akcji” – informacja o realizowanych działaniach projektowych

    Od 16 września 2024 r. w naszej szkole podejmujemy różnorodne działania projektowe, zgodnie z opracowanym harmonogramem.

    Odbyło się spotkanie organizacyjne, podczas którego omówiono przydział zadań dla nauczycieli zaangażowanych bezpośrednio w  realizację projektu.

    Opracowany został plakat, promujący projekt na tablicach ogłoszeń i w mediach społecznościowych.

    Podczas spotkania wywiadowczego wychowawcy przekazali rodzicom uczniów klas IV – VIII informację o projekcie, a rodzice podpisali zgodę na udział uczniów w planowanych aktywnościach.

    Zostały opracowane  i przekazane za pomocą Librusa, wskazówki dla rodziców na temat „Jak rozwijać wyobraźnię przestrzenną u dzieci?”, które mają pokazać jak można świadomie wpływać na postawę dziecka np. w odniesieniu do nauki geometrii.

    Trzon projektu stanowi cykl warsztatów matematycznych i informatycznych. Odbyły się już trzy spotkania przeznaczone dla uczniów klas szóstych, które miały na celu przybliżenie zagadnień z geometrii.

    Tematem przewodnim pierwszych warsztatów było przypomnienie podstawowych kształtów geometrycznych, nauka rozpoznawania i zrozumienia figur przestrzennych oraz ich zastosowania w codziennym życiu. W trakcie zajęć uczniowie uczyli się identyfikowania brył geometrycznych w otaczającym świecie,  poznali nazwy brył obrotowych i mieli okazję zobaczyć ich powstawanie z wykorzystaniem symulatora. Uczniowie wykonywali modele brył z wykorzystaniem kasztanów i wykałaczek, układali figury tangramowe oraz korzystali z gier edukacyjnych, które wspierały ich zrozumienie zagadnień geometrycznych. Warsztaty umożliwiły im rozwijanie umiejętności przestrzennego myślenia oraz wyobraźni geometrycznej. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, tworząc wyjątkowe prace nawiązujące do omawianych tematów.

    Dzięki aktywnemu udziałowi i zaangażowaniu w zadania, uczestnicy zdobyli praktyczne umiejętności rozpoznawania i analizowania brył, co z pewnością przełoży się na efektywne zrozumienie geometrii.

    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów oraz śledzenia informacji o kolejnych działaniach projektowych.

GALERIA


20.09.2024r.

40 Jubileuszowy Memoriał Biegów Przełajowych im. Franciszka Sabana w Zarzeczu.

    Dnia 24 września 2024 roku w Zarzeczu odbył się 40 Jubileuszowy Memoriał Biegów Przełajowych im. Franciszka Sabana. Wzięło w nim  udział ponad 300 młodych sportowców  podzielonych na kategorie wiekowe. Myślą przewodnią imprezy było promowanie biegów oraz rywalizacji sportowej. Organizatorzy biegu zadbali o wszystkich uczestników oferując gorące napoje, ciasta i inne rodzaje poczęstunków np. wata cukrowa, drożdżówki i popcorn.

    Wróciliśmy zadowoleni z postawy i wyników naszych uczniów, którzy w sposób wymierny zaznaczyli swój udział.

Pełny skład reprezentacji SP Gniewczyna Łań. :

Klasa  2b - Franciszek Tytuła, Franciszek Wojnar

Klasa  3a - Przemysław Wdowiak, Nikodem Jagieła, Aleksander Lis, Oskar Chmura

Klasa 3b -  Barbara Korzeniowska, Kinga Stącel

Klasa  4a - Maria Kozak , Marta Grzywna , Julia Superson

Klasa  4b - Nadia Konieczna , Maja Pysz, Milena Kogut

Klasa   5b - Wojciech Wdowiak

Klasa  7a - Oliwia Walanus, Julia Stopyra

Klasa  7b - Dominika Lorenc

Klasa  8 - Oliwia Majkut, Jan Tytuła, Bartosz Kordas, Michał Kruczek

Medalowe miejsca zdobyli:

Franciszek Wojnar II miejsce

Przemysław Wdowiak I miejsce

Barbara Korzeniowska II miejsce

Kinga Stącel III miejsce

Dominika Lorenc I miejsce

Po podsumowaniu wyników okazało się, że SP w Gniewczynie zdobyła jako drużyna I miejsce w zawodach!

Gratulacje dla wszystkich uczestników !!!

GALERIA


20.09.2024r.

Naszą szkołę odwiedziła grupa "Zaelektryzowani".

    Niecodzienne eksperymenty dostarczyły dzieciom mnóstwo pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń.

Uczniowie oglądali efektowne pokazy, ale sami również brali czynny udział w niektórych eksperymentach.

Różne rekwizyty i substancje sprawiły, że czuliśmy się jak w prawdziwym laboratorium.

Celem pokazu było przybliżenie tajników fizyki i chemii w atrakcyjny i zrozumiały dla dzieci sposób.

GALERIA


24.09.2024r.

Wycieczka klas IIa i IIb do "Siedliska Cztery Drogi".

    24 września klasy drugie wybrały się na wycieczkę do "Siedliska Cztery Drogi". Na samym początku zostaliśmy serdecznie przywitani przez gospodarzy i zaproszeni do wspólnego przygotowywania śniadania.

Po posiłku dzieci miały czas wolny na wspólne gry i zabawy na placu zabaw.

Kolejnym punktem wycieczki było poszukiwanie i zbieranie skarbów lasu, z których później dzieci wykonały korony i girlandy.

Najwięcej radości wywołała jednak przejażdżka traktorem po lesie.

Na zakończenie wszyscy zjedli pieczone na ognisku ziemniaki i kiełbaski, a na drogę otrzymaliśmy proziaki.

    Dziękujemy gospodarzom za gościnność i wspaniale spędzony czas.

 GALERIA


23.09.2024r.

Brąz w biegu na 600 m.

W dniu 23.09.2024 r. na stadionie LA MOSiR Przeworsk odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w LA dziewcząt i chłopców.

Naszą szkołę reprezentowała uczennica kasy VII b Dominika Lorenc w biegu na 600 m. Dominika przebiegła dystans 600 m w czasie 2:01 poprawiając wynik z ubiegłego roku i zdobyła III miejsce w powiecie przeworskim .

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


23.09.2024r.

Poświęcenie ołtarza polowego

    W niedzielę, 22 września 2024 r. uczennice klasy 2 a i 2 b wzięły udział w uroczystości poświęcenia ołtarza polowego w naszej parafii. Zaprezentowały się śpiewając utwory religijne, najpierw w grupie, a później w występach solowych.

GALERIA

 


20.09.2024r.

Prezentacja instrumentów muzycznych

    Dnia 20 września w Szkole Podstawowej w Gniewczynie Łańcuckiej odbyła się prezentacja instrumentów dętych. Uczniowie naszej szkoły mogli spróbować zagrać na prezentowanych instrumentach. Celem tego spotkania była zachęta do zapisywania się do Ogniska Muzycznego działającego przy Młodzieżowej Orkiestrze Dętej w Tryńczy. Uczniowie mogą zgłaszać się do Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa Gminy Tryńcza w godz. 14:00-18:00 po wcześniejszym skontaktowaniu się z panem Jakubem Dudą pod nr tel. 730 980 619.

Chętnych serdecznie zapraszamy do nauki gry a następnie do przygody z muzyką z Młodzieżową Orkiestrą Dętą.

Jakub Duda - dyrygent orkiestry

GALERIA


18.09.2024r.

Edukacyjna Ścieżka trzecioklasistów

    17 września 2024 r. uczniowie klas III byli na wycieczce w Radawie. Trzecioklasiści wytrwale pokonywali Ścieżkę Edukacyjną Nadleśnictwa Sieniawa wytyczoną w kompleksie leśnym Radawa. Przeznaczona jest ona wyłącznie dla ruchu pieszego lub rowerowego. Podzielona jest na etapy prowadzące do 10 przystanków obejmujących zagadnienia gospodarki leśnej i ochrony przyrody, m.in. gospodarkę łowiecką, ochronę pożytecznej fauny, informację historyczną.

W połowie trasy znajduje się miejsce odpoczynku wyposażone w wiatę i plac na ognisko oraz w urządzenia do zabaw dla dzieci. Zachwyt u trzecioklasistów wywołało nie tylko pieczenie kiełbasek na ognisku, ale również przygotowane atrakcje, gdyż uczniowie nie chcieli wracać do domów.

Na zakończenie spotkania pan leśniczy wręczył upominki – długopisy dla każdego ucznia oraz książki, które przekażemy do szkolnej biblioteki.

Serdeczność, wszechstronna wiedza dotycząca lasu i profesjonalizm panów leśniczych, na czele z panem Dariuszem Dyndałem, sprawiły, że wszyscy czuli się bezpiecznie, zdobywając wiedzę podczas kolejnych  przystanków na edukacyjnej ścieżce.

GALERIA


17.09.2024r.

NAKRĘĆ SIĘ NA POMAGANIE

    Ruszamy z coroczną akcją zbiórki plastikowych nakrętek. Zbiórka trwa cały rok szkolny. Uczniowie przynoszą nakrętki do wychowawców i dostają pozytywną uwagę z zachowania. Nakrętki przekazane zostaną Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.

Szkolny Klub Wolontariatu


12.09.2024r.

Spotkanie uczniów klas I-III z policjantem

    W naszej szkole kładziemy nacisk na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. W związku z tym na początku roku szkolnego uczniowie klas I - III spotkali się z dzielnicowym panem sierż. sztab. Przemysławem Puszkarzem. Pan policjant przypomniał zasady bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Rozmawiał z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zwrócił szczególną uwagę na to, że bardzo ważnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo na drodze są odblaski. Na koniec uczniowie mieli okazję zadawać pytania oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami.

GALERIA


09.09.2024r.


05.09.2024r.

Pokaz tańca towarzyskiego

    Dzisiaj w naszej szkole najmłodsi uczniowie mogli obejrzeć pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu tancerzy z Akademii Tańca Step by Step. Z wielkim zainteresowaniem obserwowali profesjonalnych tancerzy, którzy w pięknych strojach i z wielką gracją prezentowali tańce latynoamerykańskie. Pan Hubert zadbał o to, aby dzieci mogły potańczyć, co też uczyniły z wielką ochotą. Dziękujemy tancerzom za miło spędzony czas z muzyką i tańcem.

GALERIA


03.09.2024r.

“KSZTAŁTY I FIGURY W AKCJI”– nowy projekt matematyczny

16 września 2024 roku rozpoczynamy realizację kolejnego projektu matematycznego, który został dofinansowany kwotą 5625,00 zł przez Fundację mBanku. Tym razem pozyskaliśmy środki w ramach programu grantowego “Praktyczny wymiar geometrii”. Jest to program wspierający angażujące, kreatywne projekty edukacyjne, których tematem przewodnim jest geometria.

Celem projektu jest zainteresowanie odbiorców geometrią oraz pokazanie, że jest ona wszechobecna, ciekawa i inspirująca. Chcemy przełamać niechęć uczniów do nauki geometrii, a rodzicom dać wskazówki, jak mogą świadomie wpływać na postawę swoich dzieci.

W ramach projektu planujemy:

-      - warsztaty matematyczne,

-      - warsztaty z robotyki,

-       - opracowanie wskazówek dla rodziców na temat “Jak rozwijać wyobraźnię przestrzenną dziecka?”,

-       - organizację gminnego konkursu matematycznego “Młody Ekonomista” z zadaniami o tematyce geometrycznej,

-       - tworzenie modeli brył geometrycznych,

-       - wykonanie kartek świątecznych z motywem geometrycznym.

Projekt przeznaczony jest dla uczniów klas IV – VIII.  Zainteresowani na pewno wybiorą coś dla siebie spośród proponowanych działań. Dzięki dofinansowaniu mFundacji pozyskamy materiały plastyczne i biurowe potrzebne do przeprowadzenia warsztatów oraz nagrody konkursowe.

Zakończenie działań planujemy w grudniu tego roku. Mamy nadzieję, że aktywny udział w projekcie dostarczy uczniom wielu pozytywnych wrażeń i pozwoli zrealizować zamierzone cele!


02.09.2024r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

Inaugurację roku szkolnego 2024/2025 rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą w kościele parafialnym pw. św. Mateusza w Gniewczynie Łańcuckiej. Dalsza część odbyła się w hali sportowej szkoły. Pani dyrektor Jadwiga Gwóźdź powitała uczniów, rodziców, nauczycieli, przedstawiła wychowawców klas oraz nowych pracowników: proboszcza ks. Bogusława Kamińskiego oraz pedagoga panią Katarzynę Jagieła. Potem odbyło się spotkanie z wychowawcami w klasach. Całej społeczności szkolnej życzymy, aby nowy rok szkolny przyniósł wiele chwil radości i był pełen sukcesów.

GALERIA


12.07.2024r.

Informacja o wyborze oferty na dożywianie uczniów Szkoły Podstawowej w Gniewczynie Łańcuckiej w okresie od 01.09.2024 r. do 30.06.2025 r.

Dnia 12.07.2024 r. wybrana została oferta Spółdzielni Socjalnej „Gorzyczanka” na dożywianie uczniów Szkoły Podstawowej w Gniewczynie Łańcuckiej w okresie od 01.09.2024 r. do 30.06.2025 r.

Cena gorącego posiłku wynosi 8,00 zł dziennie.

 


03.07.2024r.

ZAPYTANIE OFERTOWE
dotyczące realizacji zadania dot. dożywiania dzieci w Szkole Podstawowej w Gniewczynie Łańcuckiej

Zapytanie ofertowe

Załącznik nr 1 (formularz oferty)

Załącznik nr 2 (oświadczenie wykonawcy)

Załącznik nr 3 (umowa)

Załącznik nr 4 (informacja o wysokości wsadu do kotła i przygotowania posiłków)

 


24.06.2024r.

Życzenia na Dzień Ojca

    Drodzy Ojcowie, w dniu Waszego święta życzymy, aby obecność dzieci w Waszym życiu była pięknym uśmiechem losu. Cieszcie się zdrowiem i błogosławieństwem, a wtedy troski związane z wychowywaniem dzieci odejdą w cień.

Nieustannej satysfakcji płynącej z bycia Tatą życzy grono pedagogiczne  i pracownicy szkoły

 


20.06.2024r.

Akcja pomocy dla Oli Ożóg zakończona

    W ostatnich dniach roku szkolnego zdołaliśmy zorganizować dwie akcje, które pozwoliły naszej społeczności szkolnej włączyć się w pomoc chorej dziewczynce Oli Ożóg, która mieszka na terenie naszej gminy.  Ola choruje na ciężką chorobę nowotworową. Szansą dla niej jest immunoterapia w Kolonii w Niemczech. Podczas trzech dni zbiórki do puszek oraz kolejnych trzech dni kiermaszu książek przeczytanych i puzzli udało nam się zebrać 5086 zł. Pieniądze zostały przekazane panu Piotrowi Ożóg, ojcu Oli, który założył zbiórkę publiczną na ten cel.

Wszystkim darczyńcom  serdecznie dziękujemy.

  Magdalena Weselak

GALERIA


19.06.2024r.

„Miej odwagę być mądrym”

    19 czerwca 2024 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów naukowych ufundowanych  przez  niezawodnych Przyjaciół Szkoły w Gniewczynie – Panią Annę Rachfał i Panią Elżbietę Wojtas.

Warunkiem koniecznym do otrzymania takiego stypendium jest średnia ocen wyższa od 5.00 w klasach 4-6 lub wyższa od 4.75 w klasach 7-8 oraz bardzo dobre lub wzorowe zachowanie

Tegorocznymi stypendystami są uczniowie:

z klas IV:

Joanna Jasic, Weronika Kojder ,Justyna Kordas, Filip Niemiec,

Wiktoria Stęchły, Wojciech Wdowiak, Mateusz Wnęk, Szymon Kisiel,

Mateusz Pelc, Tymon Rojek.

 z klas V:

Kaja Dyguła, Emilia Kogut, Maja Kogut, Kinga Siuśta, Natalia Socha,

Wiktoria Dryś, Nikola Konieczna, Liliana Kuźma, Antonina Maj,

Weronika Smycz, Kinga Stęchły,

z klas VI:

Dominika Lorenc, Róża Ryfa, Paulina Turek,

z klasy VII:

Liliana Bachórz, Bartosz Kordas, Lilianna Niemiec, Jan Tytuła

z klasy VIII:

Krystian Brud.

Stypendia wręczyli: Wójt Gminy Tryńcza - pan Ryszard Jędruch i Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy - pan Stanisław Kogut, sponsorzy - pani Anna Rachfał i pani Elżbieta Wojtas oraz Dyrekcja szkoły – pani  Jadwiga Gwóźdź i pan Józef Chajec.

Stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów, szerokich perspektyw rozwoju, a także wytrwałości w realizacji zamierzeń!

Decyzją Rady Pedagogicznej pani Anna Rachfał i pani Elżbieta Wojtas zostały uhonorowane tytułem „Przyjaciel Szkoły”. Gratulujemy!

GALERIA


19.06.2024r.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY „FENEK”

    Konkurs powstał z myślą o wszystkich uczniach klas I-III, którzy chcieliby spróbować swoich sił w rozwiązywaniu zadań matematycznych. Jego celem jest inspirowanie uczestników do rozwijania samodzielności, kreatywnego myślenia oraz podejmowania intelektualnych wyzwań.

W tym roku do sesji wiosennej konkursu zgłosiło się 19 uczniów z naszej szkoły.

W ogólnopolskim rankingu tytuł LAUREATA zdobyli uczniowie:

-Filip Krupa – klasa 1a,

-Barbara Korzeniowska – klasa 2b,

-Zuzanna Kluz – klasa 2b,

-Nikodem Jagieła – klasa 2a,

-Przemysław Wdowiak – klasa 2a.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

GALERIA


19.06.2024r.

Akademia Bezpiecznego Puchatka

    W roku szkolnym 2023/2024 klasy pierwsze wzięły udział w XV edycji programu edukacyjnego "Akademia Bezpiecznego Puchatka".

Zajęcia programowe obejmowały tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w pięciu sferach:

·     - na drodze,

·     - w domu,

·     - w szkole,

·     - w internecie,

·     - w relacjach z rówieśnikami.

Na koniec przeprowadzonych lekcji, uczniowie rozwiązali test sprawdzający ich wiedzę na temat bezpieczeństwa i otrzymali certyfikat oraz dyplomy potwierdzające udział w programie.

 GALERIA


16.06.2024r.

Międzyszkolny Konkurs "Czesław Miłosz oczami uczniów - Świat poema naiwne”

    Uczennice z klasy 6b Dominika Lorenc i Paulina Świetliczka wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie "Czesław Miłosz oczami uczniów - Świat poema naiwne” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Tryńczy. Zadaniem uczestnika było przygotowanie pracy plastycznej do wybranego utworu Cz. Miłosza. Dominika zajęła III miejsce. Gratulujemy.

GALERIA


14.06.2024r.

Podziękowanie za akcję „Polskie Smyki dla Dzieci z Afryki”

    Otrzymaliśmy dyplom za akcję dobroczynną „Polskie Smyki Dzieciom z Afryki”. W kwietniu zbieraliśmy środki higieniczne, które dostarczyliśmy do Fundacji Pro Spe w Rzeszowie. To już piąta edycja tej zbiórki. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc naszym rówieśnikom na innym kontynencie.

GALERIA


14.06.2024r.


12.06.2024r.


07.06.2024r.

Bezpieczne wakacje

Zbliżają się wakacje, dlatego 7 czerwca 2024 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie klas 1-3 z panem dzielnicowym sierż. sztab. Przemysławem Puszkarzem. Pan policjant przypomniał uczniom zasady bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku. Wszyscy utrwalili sobie zasady poruszania się po drodze i właściwego przechodzenia przez jezdnię; jak bezpiecznie i prawidłowo jeździć rowerem; jak rozważnie korzystać z kąpielisk w okresie wakacji oraz jak bezpiecznie bawić się podczas letniego wypoczynku. W trakcie spotkania dzieci mogły zadawać pytania i dzielić się swoimi spostrzeżeniami. Na zakończenie spotkania pan policjant życzył nam bezpiecznych i udanych wakacji.

GALERIA


06.06.2024r.

Wyjazd studyjny Młodzieżowej Rady Gminy

    Młodzieżowe Rady Gminy Tryńcza i  Gminy Leżajsk w dniach 4 - 5 czerwca 2024 r. odbyły szkolenie na Śląsku.

    Wyjazd zorganizowała Fundacja imienia Braci Sołuńskich Cyryla i Metodego. Jego celem było spotkanie w Chorzowskim Centrum Kultury z Radnymi Młodzieżowych Rad Gmin Śląska. Wizyta studyjna połączona była ze zwiedzaniem. Radni i inni uczniowie biorący udział w wyjeździe zwiedzili Palmiarnię w Gliwicach i najwyższą budowlę drewnianą w Europie – wieżę gliwickiej radiostacji. W Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu w Sztolni Królowa Luiza pod ziemią wykonywali proste prace górnicze (cięcie klocka, skręcanie rurociągu, urabianie węgla). Brali udział w symulacji akcji ratowniczej oraz w pokazie pracy maszyn i urządzeń górniczych. Niezapomnianych wrażeń dostarczył przejazd górniczą kolejką. W Katowicach uczniowie zwiedzili osiedle Nikiszowiec.

GALERIA


06.06.2024r.

„Gminny Konkurs Ortograficzno-Gramatyczny”

    W dniu 5 czerwca odbył się Gminny Konkurs Ortograficzno-Gramatyczny dla uczniów klas III w Gorzycach. Celem konkursu było propagowanie kultury języka ojczystego oraz znajomości zasad ortografii wśród dzieci, a także wyrabianie czujności ortograficznej i odpowiedzialności za napisane słowo.

    Naszą szkołę reprezentowały Emilia Hader, Milena Kogut, Maria Kozak i Julia Superson. Swoje zmagania uczennice rozpoczęły od dyktanda, następnie musiały rozwiązać zagadki, poprawić napisany list i wykazać się znajomością zasad ortograficznych oraz części mowy. Z tym zadaniem najlepiej poradziła sobie Marysia zdobywając I miejsce oraz Julia, która uzyskała III miejsce.

    Rywalizacja okazała się dobrą okazją do zawarcia nowych znajomości i do dobrej zabawy. Wszystkim uczestnikom gratulujemy bardzo dobrej znajomości języka polskiego.

GALERIA


06.06.2024r.

Kolejna edycja gminnego konkursu matematycznego dla uczniów klas IV „1 z 10 – 2024”

    04.06.2024 r.  Szkoła Podstawowa w Tryńczy gościła młodych matematyków – uczniów klas IV naszej gminy. Byli oni uczestnikami  Gminnego Konkursu Matematycznego  „1 z 10”, którego celem jest rozwijanie u uczniów zainteresowań matematycznych, popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów oraz przygotowanie do wystąpień przed publicznością. Wiktoria Stęchły z kl. IVa i Alicja Cebulak z kl. IVb reprezentowały naszą szkołę. Wszyscy uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani do konkursowych zmagań. Otrzymali dyplomy oraz drobne nagrody rzeczowe.

 GALERIA


06.06.2024r.

Wyróżnienie dla Amelki!

    5 czerwca 2024 r. w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Wojewódzkim konkursie plastycznym „20 lat Polski w Unii Europejskiej”. Konkurs został zorganizowany przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, a honorowy patronat sprawował Wojewoda Podkarpacki. Spośród 983 prac plastycznych ze 138 podkarpackich szkół podstawowych jury nagrodziło i wyróżniło 32 prace.

    Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wśród nagrodzonych i wyróżnionych znalazła się uczennica klasy 2 a Amelka Śliż, która odebrała z rąk Wojewody Podkarpackiego Pani Teresy Kubas-Hul pluszowego misia.

Gratulujemy!

GALERIA


06.06.2024r.

„Pszczoły - nasze życie”

    Miło nam poinformować, że w gminnym konkursie biologiczno-plastycznym „Pszczoły - nasze życie” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Gorzycach nasi uczniowie zdobyli następujące nagrody i wyróżnienia:

w kategorii klas I-III

I miejsce - Nikodem Jagieła klasa 2a

II miejsce – Aleksandra Panek klasa 2a

wyróżnienie – Amelia Śliż klasa 2a

wyróżnienie – Malwina Miazga klasa 2a

w kategorii klas IV – VIII

Wyróżnienie Mateusz Wnęk klasa 4a

Dyplomy i nagrody uczniom wręczyła pani Kinga Manowiec.

Gratulujemy!

GALERIA


24.05.2024r.

Baw się z nami

    27 maja 2024 r. w Zespole Szkół w Zarzeczu odbyły się Powiatowe Igrzyska Sportowe klas 1-3 „Baw się z nami”. Nasi uczniowie zajęli II miejsce. W turnieju brały udział 10-osobowe reprezentacje. Drużyny rywalizowały w siedmiu regulaminowych konkurencjach: bieg sztafetowy, rzuty do żywego kosza, skok w dal z miejsca, wyścigi w workach, bieg z przeciąganiem szarfy, wyścigi z zamianą piłek, strzały do bramki. W zawodach należało wykazać się szybkością, skocznością, siłą i zgodną pracą w zespole. Naszą szkołę reprezentowali: Stącel Kinga, Wdowiak Przemysław, Pysz Maja, Sowa Zofia, Superson Julia, Konieczna Nadia, Jagieła Karol, Brud Marcel, Gurak Wojciech, Sobala Maksymilian.

    Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

GALERIA


24.05.2024r.

Kolejne IV miejsce w Wojewódzkim Turnieju BRD

    24 maja na obiektach Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle rozegrany został Finał Wojewódzki Turnieju BRD dla Szkół Podstawowych dla uczniów powyżej 12 lat. W zawodach wystartowała drużyna naszej szkoły, która reprezentowała powiat przeworski. W turnieju uczestniczyło 17 zespołów - mistrzów poszczególnych powiatów oraz drużyna gospodarzy.

Pierwsza część zmagań dotyczyła wiedzy teoretycznej, która obejmowała test wiedzy o przepisach ruchu drogowego oraz test z zachowania się na skrzyżowaniach. Po niej uczniowie przystąpili do części praktycznej obejmującą jazdę na rowerze po torze przeszkód i miasteczku ruch drogowego. Ostatnim etapem rywalizacji była umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Po kilkugodzinnej rywalizacji nasza drużyna zajęła wysokie IV miejsce w województwie (tak jak kilka dni wcześniej również grupa młodsza).

Wielkie gratulacje dla całej naszej drużyny, która wystąpiła w składzie: Krystian Brud, Kacper Hader, Dawid Wojciechowski.

GALERIA


24.05.2024r.

Laureaci konkursu plastycznego „Żołnierze NATO na poligonie” 

    24 maja 2024 r. w Klubie 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie odbyło się otwarcie wystawy i wręczenie nagród uczestnikom wojewódzkiego konkursu plastycznego pt. „Żołnierze NATO na poligonie”, który zorganizowany został dla uczniów klas I – III z okazji 25 rocznicy wstąpienia Polski do NATO. Spośród ponad 100 prac przyznano 3 tytuły Laureata, z czego 2 dla naszej szkoły. Miło nam poinformować, że Laureatkami konkursu zostały uczennice klasy 2 a Aleksandra Panek i Malwina Miazga, które w nagrodę dostały Smartwatche. Dodatkowo wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie klasy 2a: Amelia Śliż, Maja Piróg, Nikodem Jagieła, Oskar Chmura oraz uczeń klasy 3 b – Kacper Gaweł.

Dzieci dostały piękne dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy!

Serdecznie dziękujemy Organizatorom za przygotowane atrakcje i miło spędzony czas.

GALERIA


24.05.2024r.

Lekcja historii – z tradycją w nowoczesność

    W dniu 24 maja uczniowie klas III uczestniczyli w wyjazdowej lekcji historii. Swoją przygodę rozpoczęli od zwiedzania sali wystawowej w budynku kolei wąskotorowej „Pogórzanin”. Następnie udali się w podróż zabytkową koleją do Stacji Kańczuga, gdzie zwiedzili odrestaurowany dworzec i wieżę ciśnień.

Kolejnym punktem lekcji był spacer po parku przeworskim i zwiedzenie Muzeum Lubomirskich. Nasz dzień zakończyliśmy w oranżerii na słodkim poczęstunku.

To była bardzo ciekawa wycieczka. Uczniowie wprawdzie zmęczeni, ale ubogaceni w wiedzę o zabytkach regionalnych, wrócili do domów.

GALERIA


23.05.2024r.

Warsztaty haftu w muzealnej Oranżerii

    23 maja 2024 r. uczennice klas piątych naszej szkoły, wspólnie z koleżankami ze SP Nr 1 w Przeworsku, wzięły udział w wyjątkowych warsztatach haftu przeworskiego prowadzonych przez panią Renatę Sendrowicz. Każda uczestniczka otrzymała zestaw do haftu i mogła wyszyć wybrany przez siebie woreczek, obrazek lub proporczyk. Zadanie nie należało do najłatwiejszych, ale wszyscy zabrali się z zapałem do pracy, zwłaszcza, że sceneria klimatycznej oranżerii, miła atmosfera spotkania i pełen profesjonalizm prowadzącej zachęcały do zgłębiania tajników haftu. Miejmy nadzieję, że ktoś odkryje u siebie nową pasję.

Bardzo dziękujemy Pani Katarzynie Ignas - etnograf Muzeum w Przeworsku Zespół Pałacowo - Parkowy za zaproszenie do udziału w projekcie „WZORNIK HAFTÓW PRZEWORSKICH” w ramach programu EtnoPolska2024.

GALERIA


21.05.2024r.

IV miejsce w Wojewódzkim Turnieju BRD

    21 maja na obiektach Szkoły Podstawowej w Tryńczy rozegrany został Finał Wojewódzki Turnieju BRD dla Szkół Podstawowych dla uczniów w wieku 10 - 12 lat.

Patronat Honorowy nad objęli m. in.:

- Pani Teresa Kubas-Hul  - Wojewoda Podkarpacki,

- Pan Władysław Ortyl - Marszałek Województwa Podkarpackiego,

- Pan Ryszard Jędruch - Wójt Gminy Tryńcza.

Organizatorem Turnieju byli:

- Polski Związek Motorowy – Zarząd Okręgowy w Rzeszowie

- Komenda Wojewódzka Policji – Wydział Ruchu Drogowego w Rzeszowie

przy współudziale m. in.:

- Gminy Tryńcza,

- Szkoły Podstawowej w Tryńczy.

- Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w Krośnie, Rzeszowie, Tarnobrzegu i Przemyślu.

W zawodach wzięło 18  4 - osobowych zespołów (17 zwycięzców w poszczególnych powiatach oraz drużyna gospodarzy).

Powiat przeworski reprezentowała drużyna z naszej szkoły, która wcześniej wygrała eliminacje powiatowe. Po kilkugodzinnych zmaganiach zarówno z wiedzy teoretycznej (testy z przepisów ruchu drogowego i skrzyżowań) oraz umiejętności praktycznych (jazda po miasteczku ruchu drogowego, przejechanie toru przeszkód, udzielanie pierwszej pomocy) nasza drużyna uplasowała się tuż za podium zajmując wysokie IV miejsce w województwie.

Gratulacje dla całej naszej drużyny występującej w składzie: Emilia Kogut, Natalia Socha, Jakub Ciurko, Adrian Morawski.

GALERIA


21.05.2024r.

Wycieczka klas szóstych do Krakowa i okolic

    W dniach 20 i 21 maja 2024 roku klasy szóste przebywały na wycieczce turystyczno-krajoznawczej w Krakowie i Ojcowskim Parku Narodowym.

W pierwszy dzień uczniowie odwiedzili lotnisko wojskowe w 8. Bazie Lotnictwa Transportowego na lotnisku Balice, gdzie mieli okazję zobaczyć wnętrze samolotu transportowego oraz postrzelać do tarczy. Następnie uczestnicy wycieczki udali się na Wzgórze Wawelskie, gdzie zwiedzili Katedrę Wawelską wraz z kryptami. Uczniowie mieli także okazję dotknąć Dzwonu Zygmunta i zwiedzić Smoczą Jamę.

Drugi dzień wycieczki uczniowie spędzili aktywnie. Przeszli szlakiem w Ojcowskim Parku Narodowym i zwiedzili Jaskinię Łokietka. Wracając do Ojcowa, podziwiali przepiękne widoki i Bramę Krakowską. Następnym przystankiem był Ogród Doświadczeń Fizycznych w Ogrodzieńcu oraz zjazd torem saneczkowym w Parku Rozrywki.

Zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do Gniewczyny.

GALERIA


18.05.2024r.

Wyróżnienia w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Rycerze św. Floriana"

    18 maja 2024 roku, podczas NOCY MUZEÓW w Zespole Pałacowo – Parkowym w Przeworsku, w Dziale Historii Pożarnictwa, odbyło się otwarcie wystawy pokonkursowej oraz wręczenie nagród laureatom XXI edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Współcześni Rycerze św. Floriana".

Komisja oceniła 675 prac plastycznych nadesłanych z 60 placówek oświatowych, przyznając nagrody i wyróżnienia.

Uczniowie naszej szkoły uzyskali wyróżnienia w następujących kategoriach:

II kategoria wiekowa (klasy 1-3)

- Przemysław Wdowiak klasa II a, opiekun p. Marta Pawełek.

III kategoria wiekowa (klasy 4-6)

- Maja Kogut uczennica klasy V a, Dawid Rachfał klasa V b, opiekun p. Kinga Manowiec.

Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe i z zaciekawieniem oglądnęli wystawę, na której podziwiać mogli swoje prace.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

GALERIA


14.05.2024r.

Egzaminy ósmoklasisty

    W dniach 14-16 maja 2024 r. w całej Polsce odbywają się egzaminy ósmoklasisty. W pierwszy dzień uczniowie klas ósmych będą zmagali się z językiem polskim, w drugi – z matematyką (nazywaną królową nauk), a w trzeci – z językiem obcym.

Wszystkim Ósmoklasistom z naszej szkoły życzymy POWODZENIA!

GALERIA


10.05.2024r.

Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przeworsku

    10 maja 2024 r. klasa 2a uczestniczyła w wyjątkowych warsztatach zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Przeworsku. Na początku uczniowie obejrzeli Dział Dziecięcy, w którym zachwycili się bogatym księgozbiorem. Następnie pan Ryszard Marciniec zabrał dzieci do świata drewnianych zabawek, które wychodzą spod jego ręki od ponad 50 lat. Wszystkie z uwagą słuchały opowieści pana Ryszarda i próbowały wycinania kółek w drewnie, przybijania gwoździ oraz przecinania piłką drewna. Każda z ludowych zabawek, takich jak np. konik, jojo, pukawka, ptaki-klepaki, układanki, wywołała uśmiech na twarzach dzieci i każda też przez wszystkich uczestników warsztatów została przetestowana. Największy zachwyt wzbudziły jednak otrzymane zabawki: koniki, kury, koguty, które wszyscy pomalowali według własnego pomysłu i z radością zabrali do domu. Kolejną atrakcją wycieczki było podziwianie pięknej panoramy Przeworska z wieży widokowej Ratusza. Na koniec, po krótkim odpoczynku przy fontannach, dzieci zjadły lody i zadowolone wróciły do domu.

GALERIA


09.05.2024r.

Gminny Bieg Konstytucji 2024

    W dniu 9 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej w Gorzycach odbył się Gminny Bieg Konstytucji.

Naszą szkołę reprezentowało 42 uczniów z klas  I – VIII.

Uczniowie startowali w swoich grupach wiekowych oddzielnie dziewczęta i chłopcy, na różnych dystansach.

Lista uczestników biegu:

Elżbieta Tytuła, Filip Krupa, Julia Chudzik, Franciszek Wojnar ,Hubert Janda, Kornelia Konieczna, Natalia Pelc ,Franciszek Tytuła, Przemysław Wdowiak, Nikodem Jagieła, Mateusz Kuras ,Barbara Korzeniowska, Julia Superson, Zofia Sowa, Milena Kogut, Emilia Hader, Maja Pysz, Julia Pysz, Nadia Konieczna, Filip Niemiec, Kacper Krupa, Mateusz Wnęk, Wojciech Wdowiak, Marcel Matyja, Nikodem Kozak, Mikołaj Dzięgielowski, Filip Kordas, Nikola Chmura, Natalia Socha, Bartosz Michalik, Wiktoria Lis, Oliwia Piróg, Kinga Stęchły, Julia Stopyra, Kacper Hader, Oliwia Walanus, Dominika Lorenc, Maja Krutysz, Michał Kruczek, Jan Tytuła, Lena Walanus, Krystian Brud, Filip Lizak.

Lista najlepszych: 

I miejsce: Franciszek Wojnar – klasa I a

II miejsce: Przemysław Wdowiak – klasa II b

II miejsce: Mateusz Kuras – klasa II b

II miejsce: Maja Pysz – klasa III b

III miejsce: Wojciech Wdowiak – klasa IV a

I miejsce: Natalia Socha – klasa V a

II miejsce: Bartosz Michalik – klasa V a

III miejsce: Kacper Hader – klasa VI a

I miejsce: Dominika Lorenc – klasa VI b

II miejsce: Maja Krutysz – klasa VI b

III miejsce: Jan Tytuła – klasa VII

II miejsce: Lena Walanus – klasa VII

    Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 GALERIA


07.05.2024r.

Święto Szkoły

     7 maja 2024 r. nasza szkoła obchodziła swoje święto. Wprawdzie początek funkcjonowania gniewczyńskiej szkoły odnotowano już w XVII wieku (1636 r.) , ale dopiero 7 maja 1989 r. otrzymała ona imię. Od tamtej pory patronem naszej szkoły jest wywodzący się z Gniewczyny Łańcuckiej generał Antoni Chruściel ps. „Monter” – „człowiek i bohater, godny syn tej ziemi”.

    W tegorocznym bardzo uroczystym Święcie Szkoły – 35. rocznicy nadania imienia szkole – wzięli udział licznie zgromadzeni goście.

Obchody rocznicowe rozpoczęły się przemarszem spod szkoły do Kościoła pw. Św. Mateusza w Gniewczynie Łańcuckiej, gdzie odbyła się msza święta celebrowana przez arcybiskupa Adama Szala w koncelebrze z kapłanami-rodakami i księżmi związanymi z parafią Gniewczyna Łańcucka.

    Później złożono wiązanki pod pomnikiem patrona naszej szkoły generała Antoniego Chruściela. Asystę honorową przy pomniku pełnili żołnierze z 3. Batalionu Strzelców Podhalańskich.

    Następnie na hali sportowej uczniowie zaprezentowali widowisko teatralne pt. „Głos dziecka z powstania”. Poprzez  taniec, śpiew, muzykę i niezwykłe słowo zabrali uczestników uroczystości w niezwykłą podróż w czasie. Swój program zakończyli wymownym wykonaniem tańca do utworu „The Sound of Silence”, czyli „Dźwięk ciszy”.

    Kolejnym punktem programu było uhonorowanie doktora Łukasza Mroza „Orłem  Montera”. Wyróżnienie to przyznawane jest ludziom, którzy swoją postawą, zaangażowaniem w rozwój szkoły i kształtowaniem patriotycznych postaw młodego pokolenia wpływają na dalsze losy naszej Małej Wielkiej Ojczyzny.

    Później państwo Marta i Henryk Rzeczycowie przekazali szkole pracę dyplomową śp. Jadwigi Chruściel. Eksponat  zostanie umieszczony w szkolnej Izbie Pamięci.

    Zaproszeni goście mieli okazję zwiedzić szkołę, której „sercem” jest Izba Pamięci ku czci naszego patrona gen. Antoniego Chruściela.

    Wszystkim gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, serdecznie dziękujemy.

    Szczere wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania tegorocznego święta szkoły.

    35-lecie nadania imienia Szkole Podstawowej im. gen. Antoniego Chruściela w Gniewczynie Łańcuckiej już przeszło do historii i jest kolejną piękną kartą w dziejach naszej szkoły.

GALERIA

FILM 1

FILM 2


03.05.2024r.


03.05.2024r.

Uliczny Bieg Konstytucji 3 Maja

    W piątek 3 maja 2024r. w Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja po raz 34 odbył się w Stalowej Woli „Międzynarodowy Uliczny Bieg Konstytucji 3 Maja”. Organizatorem tego wydarzenia był Katolicki Klub Lekkoatletyczny Stal Stalowa Wola. Do tegorocznej rywalizacji dzieci i młodzieży przystąpiło około 700 zawodników podzielonych na różne kategorie wiekowe. Na sportowo uczciła ten dzień również nasza uczennica Dominika Lorenc, która po przebiegnięciu dystansu 800 metrów uplasowała się na zaszczytnym czwartym miejscu.

GALERIA


26.04.2024r.

Zwycięstwa w powiatowym Turnieju BRD

    26.04.2024 r. w naszej szkole odbyły się powiatowe eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym organizowane przez Komendę Powiatową Policji w Przeworsku. W zmaganiach rywalizowało  5 drużyn w Grupie I (uczniowie w wieku 10 - 12 lat) oraz 6 drużyn w Grupie II ( uczniowie powyżej 12 lat) z powiatu przeworskiego. Naszą gminę w obydwu kategoriach reprezentowali uczniowie naszej szkoły.  Rywalizacja podzielona była na trzy konkurencje: teoretyczną – test wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego i konkurencje praktyczne – jazda rowerem i udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

    Test wiedzy składał się z 25 pytań obejmujących zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów. Natomiast test skrzyżowania składał się z 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie.

    Konkurencja praktyczna z udzielania pomocy przedmedycznej polegała na udzieleniu przez całą drużynę pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

    Kolejna konkurencja praktyczna  polegała na przejechaniu rowerem toru sprawnościowego w wylosowanej kolejności oraz miasteczka ruchu drogowego, gdzie musieli odpowiednio reagować na znaki i wykazać się praktyczną znajomością przepisów.

W obydwu grupach zwyciężyły drużyny z naszej szkoły, które wystąpiły w następujących składach:

Grupa I: Jakub Ciurko, Emilia Kogut, Adrian Morawski, Natalia Socha.

Grupa II: Krystian Brud, Kacper Hader, Dawid Wojciechowski.

W klasyfikacji indywidualnej w swoich kategoriach wiekowych najwyższy wynik uzyskali: Natalia Socha i  Kacper Hader.

    Obydwie drużyny będą reprezentować nasz powiat w wojewódzkich finałach Turnieju BRD, które odbędą się 21 maja w Tryńczy (Grupa I) i 24 maja w Jaśle (Grupa II).

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 GALERIA


25.04.2024r.

Wycieczka do Wrocławia

    23 kwietnia uczniowie klas piątych i siódmej wyruszyli na dwudniową wycieczkę do Wrocławia. Zwiedzanie rozpoczęli od obejrzenia Panoramy Racławickiej oraz wystaw stałych w Muzeum Narodowym. Wraz z panią przewodnik spacerowali po rynku wrocławskim. Zobaczyli m.in.: Ostrów Tumski – najstarszą część miasta, Katedrę Wrocławską, Most Tumski, Ostrów Piaskowy, Bulwar Piotra Włostowica, Ossolineum, Uniwersytet Wrocławski, Ratusz - jeden z najpiękniejszych w Europie. Następnie grupa udała się na obiadokolację i nocleg w hotelu Jakub Sobieski w Oławie.

    Drugi dzień był również pełen wrażeń. Po zjedzeniu śniadania i przyjeździe do Wrocławia zwiedzili Halę Stulecia wzniesioną w latach 1911–1913 według projektu Maxa Berga, która w 2006 roku została uznana za obiekt światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie udali się do ZOO i Afrykarium. Zobaczyli mnóstwo wspaniałych zwierząt, zachwycające były płaszczki pływające nad głowami, ogromne żółwie oraz rekiny. Pogoda dopisała, więc zadowoleni i w doskonałych humorach po wielogodzinnej podróży wrócili do domów.

 GALERIA


16.04.2024r.

X Gminny Konkurs Pięknego Czytania

    16 kwietnia 2024 r. odbył się X Gminny Konkurs Pięknego Czytania. Teksty czytane podczas tegorocznej edycji nawiązywały do 80. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego. W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół z gminy Tryńcza.

 Wyniki konkursu:

Tytuł Mistrza Pięknego Czytania  w kategorii IV-VI otrzymała Ksawera Krupa (SP Tryńcza)

Wyróżnienia: Wiktoria Dryś (SP Gniewczyna) i Laura Wawro (SP Jagiełła)

Tytuł Mistrza Pięknego Czytania w kategorii VII-VIII otrzymał Jan Tytuła ( SP Gniewczyna)

Wyróżnienia: Maja Grela (SP Jagiełła) i Katarzyna Matyja (SP Tryńcza)

Dziękujemy za pracę w komisji konkursowej: pani Katarzynie Rudnickiej z Biblioteki Pedagogicznej w Przeworsku, pani Marzenie Rydzik z Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa  w Tryńczy, ks. Piotrowi Zawadzkiemu – autorowi tomików poetyckich oraz nauczycielom przygotowującym uczniów.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za wysiłek włożony w przygotowanie się do konkursu i reprezentowanie szkoły.

GALERIA


12.04.2024r.

Gminne Eliminacje Turnieju BRD

    12.04.2024 r. w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W rywalizacji wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z terenu naszej gminy w dwóch grupach wiekowych:

Grupa I (uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat),

Grupa II (pozostali uczniowie).

Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej m. in. poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Przebieg Turnieju nadzorowali: Pani st. asp. Agnieszka Kiełbowicz z Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku oraz ratownik medyczny Pan Damian Smycz. Turniej był podzielony na część teoretyczną (test wiedzy - 25 pytań, test skrzyżowań -10 pytań) oraz praktyczną (jazda rowerem po torze sprawnościowym i miasteczku ruchu drogowego, pierwsza pomoc przedmedyczna).

Po podsumowaniu konkurencji drużyny zajęły następujące miejsca:

Grupa I

1.      Szkoła Podstawowa w Gniewczynie Łańcuckiej

2.      Szkoła Podstawowa w Tryńczy

3.      Szkoła Podstawowa w Jagielle

4.      Szkoła Podstawowa w Gorzycach

Grupa II

1.      Szkoła Podstawowa w Gniewczynie Łańcuckiej

2.      Szkoła Podstawowa w Tryńczy

3.      Szkoła Podstawowa w Gorzycach

4.      Szkoła Podstawowa w Jagielle

    Nagrody i wyróżnienia dla uczniów wręczyły w imieniu Pana Wójta Gminy Tryńcza Ryszarda Jędrucha Pani Dyrektor Jadwiga Gwóźdź oraz pełnomocnik ds. oświaty Pani Wioletta Panek.

Zwycięskie drużyny będą reprezentować naszą gminę w eliminacjach powiatowych.

GALERIA


11.04.2024r.

Polskie Smyki Dzieciom z Afryki

Ruszamy z akcją Polskie Smyki Dzieciom z Afryki. Akcja trwa do środy, 17.04.24. Artykuły higieniczne i opatrunkowe należy przynosić do wychowawców. Szczegółowe informacje na plakacie. #polskiesmykidzieciomzafryki


05.04.2024r.


27.03.2024r.


25.03.2024r.

Konkurs na Palmę Wielkanocną

15 marca 2024r. w Przedszkolu Parafialnym im. św. Mikołaja w Radymnie został rozstrzygnięty diecezjalny konkurs na palmę wielkanocną pt. „Kwiecista Droga”. Do udziału w konkursie zgłoszono 68 palm. Uczniowie klasy I b wraz z wychowawczynią wykonali piękną palmę, za którą otrzymali wyróżnienie. Wszystkie palmy zostały sprzedane na kiermaszu charytatywnym, a dochód został przeznaczony na rehabilitację małej Zuzi.

Gratulujemy nagrody.

GALERIA


24.03.2024r.

Kolejny sukces plastyczny Oli!

    24 marca 2024 r. w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbył się finał XVIII Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pn. „Wielkanocne Tradycje". Celem konkursu było: kultywowanie tradycji, rozwijanie kreatywności, prezentacja dziecięcej i młodzieżowej twórczości plastycznej, wymiana doświadczeń i spostrzeżeń z zakresu technik plastycznych. Wybór był bardzo trudny, ponieważ na konkurs nadesłano 529 prac z tego 348 plastycznych i 181 przestrzennych. Jury zwróciło szczególną uwagę na prace wykonane samodzielnie odznaczające się zaangażowaniem w proponowany temat konkursu.

    Miło nam poinformować, że Aleksandra Panek, uczennica klasy 2a, zdobyła Nagrodę w kategorii klas 1-3. Ola dostała piękny dyplom i nagrody rzeczowe, w tym dniu dziewczynce towarzyszyła rodzina.

    Gratulujemy kolejnego plastycznego sukcesu!

GALERIA


21.03.2024r.

Palmy Wielkanocne

    21 marca 2024 r. uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły wykonali piękne i okazałe cztery palmy wielkanocne. Palmy zostaną zaprezentowane w kościele parafialnym w Niedzielę Palmową. Strojenie wielkanocnych palm i święcenie ich nawiązuje do wjazdu Chrystusa do Jerozolimy i powitania Go przez mieszkańców. Polskie palmy robi się m. in. z gałązek wierzbowych, suszonych i bibułkowych kwiatów, kłosów i kolorowych wstążek. Dawniej wierzono w magiczną moc palm świątecznych, miały chronić przed chorobami, piorunem i zapewniać dobre plony.

    Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do kultywowania tej pięknej tradycji.

GALERIA


21.03.2024r.

Spotkanie z policjantem

    21 marca 2024 r. dzieci z najmłodszych klas 1-3 spotkały się z panem dzielnicowym sierż. sztab. Przemysławem Puszkarzem. Pan policjant poruszył kilka ważnych kwestii związanych z bezpieczeństwem dzieci i dorosłych w sezonie wiosenno-letnim.

    Mowa była przede wszystkim o bezpiecznym poruszaniu się po drodze pieszych, rowerzystów, dzieci jeżdżących na rolkach, deskorolkach, hulajnogach. Pan policjant mówił o podstawowych zasadach przechodzenia przez jezdnię, o konieczności posiadania odblasków, a także o zasadach bezpiecznego podróżowania samochodem. Dzielnicowy opowiedział, jak bezpiecznie postępować ze zwierzętami i jak się zachować w przypadku ataku. Przypomniał, aby w żadnym wypadku nie drażnić zwierząt‒ nawet tych, które dzieci dobrze znają.

    Na koniec spotkania uczniowie mogli opowiedzieć Panu policjantowi o swoich doświadczeniach oraz zadawać pytania.

GALERIA


20.03.2024r.

Janek mistrzem czytania w powiecie

    21 lutego odbyły się przesłuchania do V Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania zorganizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu Filia w Przeworsku przy Podkarpackim Zespole Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie wraz ze Szkołą Podstawową Nr 3 im. Józefa Piłsudskiego w Przeworsku pod patronatem Burmistrza Miasta Przeworska. W konkursie udział wzięło 103 uczniów. Naszą szkołę reprezentowali: Kinga Siuśta, Wiktoria Dryś, Jan Tytuła.

    20 marca 2024 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród. Bezkonkurencyjny w czytaniu w powiecie w kategorii VII – VIII był Janek Tytuła, który zajął I miejsce. Gratulujemy mistrzowi czytania i wszystkim uczestnikom.

GALERIA


14.03.2024r.

Międzynarodowy Dzień Matematyki oraz Dzień Liczby Pi

    Dzisiaj świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Matematyki oraz Dzień Liczby Pi. Przychodzących do szkoły uczniów, rodziców i pracowników witała tematyczna gazetka.

    Dzień matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w zdobywaniu wiedzy z tego przedmiotu.

    Na lekcjach matematyki uczniowie poprzez zabawę doskonalili swoje umiejętności, poszerzali wiedzę, ćwiczyli logiczne myślenie, integrowali się we wspólnym działaniu wykazując się kreatywnością.  

    Uczniowie klasy ósmej i siódmej wysłuchali prelekcji na temat liczby Pi, która określana jest mianem „korony Królowej Nauk”. Poznali wiele ciekawostek związanych z tą niezwykłą liczbą. Mieli możliwość samodzielnie dokonać potrzebnych pomiarów i wyznaczyć przybliżoną wartość stałej Archimedesa. Znaleźli odpowiedzi na kilka zaskakujących pytań, np. Czy w liczbie Pi można znaleźć daty urodzin każdego z nas, a może nasze numery telefonów?

    Młodsi uczniowie brali udział w grach i zabawach matematycznych. Nie zabrakło ulubionych planszówek, zagadek i łamigłówek.  Przeprowadzono zawody układania Kostki Rubika na czas. Bezkonkurencyjny okazał się Bartosz z klasy siódmej. Gratulujemy ciekawej pasji!

    Emocji i dobrej zabawy nie brakowało, a uczniowie mogli się przekonać, że matematyka może być przyjemna i dawać radość.

 GALERIA


13.03.2024r.

Krystian Herba bohaterem dnia

    13 marca 2024r. do naszej szkoły przyjechał p. Krystian Herba.

    Przyjechał wprawdzie samochodem, ale to rower jest środkiem lokomocji, który przyniósł mu sławę. Pan Krystian (42 l.) potrafi robić z rowerem nieprawdopodobnie widowiskowe sztuczki - numery, których bez przygotowania nie można powtórzyć. Niektóre elementy pokazu niemal zaprzeczają prawom grawitacji.

    W kilku trikach „pomogły” p. Marcelina Kogut i p. Elżbieta Korzeniowska.

    Występ p. Krystiana (wielokrotnego rekordzisty Guinnessa) zainspirował wielu widzów do wzmożonej pracy z rowerem. Kto wie, może ktoś z nas pójdzie w ślady p. Herby?

GALERIA


08.03.2024r.

Czyste powietrze wokół nas

    Przedszkolaki z oddziałów 0a i 0b realizowały projekt „Czyste powietrze wokół nas”.

Cele programu:

- uczenie dzieci szacunku do otaczającego świata,

- zwiększanie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego,

- zwiększanie umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymu,

- zwiększania wiedzy na temat skutków palenia papierosów,

- zwiększanie wrażliwości na temat miejsca, w którym mogą być narażone na dym.

    W ramach programu dzieci uczestniczyły w 5 zajęciach warsztatowych,  podczas których obserwowały źródła dymu i jego rodzaje oraz poszerzyły wiedzę na temat szkodliwości dymu papierosowego i negatywnych skutków palenia dla organizmu człowieka. W trakcie zajęć towarzyszył nam główny bohater – zielony dinozaur o imieniu Dinek, dzięki któremu dowiedzieliśmy się, jak sobie radzić, kiedy inni palą w naszej obecności. Program „Czyste powietrze wokół nas” cieszył się dużym zainteresowaniem. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, przyswajały informacje na temat problemu dymu tytoniowego oraz innych zanieczyszczeń powietrza.

GALERIA


06.03.2024r.

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

    1 marca został ustanowiony świętem państwowym - Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia. W roku 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować pierwszą edycję biegu ku czci bohaterów. Z roku na rok przybrał on ogólnopolski charakter i na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń biegowych.

    W dniu dzisiejszym nad zalewem w Łopuszce Małej Urząd Gminy i Miasta Kańczuga, Kańczudzka Grupa Biegowa oraz Szkoła Podstawowa w Siedleczce zorganizowali po raz pierwszy taki bieg. Do uczestnictwa została zaproszona nasza uczennica Dominika Lorenc, która po przebiegnięciu dystansu 1963 m dobiegła na metę jako pierwsza będąc najszybszą w swojej kategorii wiekowej wśród uczennic szkół z terenu Gminy Kańczuga.

GALERIA


29.02.2024r.

Zapisy do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej
na rok szkolny 2024/2025

Ogłoszenie

Zarządzenie w sprawie terminów rekrutacji

Zasady rekrutacji do oddziału przedszkolnego


26.02.2024r.

Luty – Miesiącem Bezpiecznego Internetu

    W poniedziałek 26.02.2024r. na hali sportowej  uczniowie klas V i VI spotkali się z sierż. sztab. Przemysławem Puszkarzem, który przypomniał zasady bezpieczeństwa w Sieci.  Pouczył, że podstawą jest ochrona danych osobowych. Zwrócił uwagę, że należy korzystać tylko z bezpiecznych stron oraz zadbać o swój wizerunek np. nie umieszczać zdjęć, które mogą zaszkodzić użytkownikowi dziś lub za jakiś czas.  Uczulił na niebezpieczeństwa związane z nawiązywaniem nowych znajomości w Sieci. Dużo uwagi poświęcił problemowi hejtu w Internecie. Przypomniał, czym jest hejt i jakie postacie może przybierać. Ostrzegł przed konsekwencjami prawnymi dla hejterów.

Przestrzegajmy zatem zasad netykiety.

GALERIA


24.02.2024r.

Laureaci Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego

    24 lutego 2024 r. w Pałacu Dzieduszyckich w Zarzeczu. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie i wręczenie nagród wojewódzkich eliminacji Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego. Na konkurs, którego honorowy patronat objął Podkarpacki Kurator Oświaty, wpłynęło 525 prac z województwa podkarpackiego.

Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klasy 2 a, którzy w swojej kategorii wiekowej (szkoły podstawowe klasy I  IV) zajęli następujące miejsca:

II miejsce - Aleksandra Panek

III miejsce -Przemysław Wdowiak

Wyróżnienie - Malwina Miazga.

 Po wręczeniu nagród uczestnicy wysłuchali pięknego koncertu Strażackiej Orkiestry Dętej, następnie mogli zwiedzić Muzeum Dzieduszyckich. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.

W tym wyjątkowym dniu uczniom towarzyszyła wychowawczyni, rodzice oraz rodzeństwo.

Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów!

GALERIA


23.02.2024r.

Sport to trening charakteru i pokory, której wciąż się uczymy.

    23.02.2024 r. w SP w Sieniawie odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Piłce Ręcznej Chłopców, na których Szkoła SP Gniewczyna reprezentowała gminę Tryńcza.

Skład drużyny SP Gniewczyna: Kacper Hader, Jakub Konieczny, Maciej Lis, Miłosz Mazur, Bartosz Michalik, Adrian Morawski, Maciej Pieniążek, Paweł Stępak, Szymon Wojciechowski, Patryk Wojtas

Chłopcy zajęli VI miejsce w powiecie przeworskim.

Głowy do góry jeszcze będzie pięknie…….

GALERIA


22.02.2024r.

II miejsce w powiecie przeworskim

    22 lutego 2024 r. w SP w Sieniawie odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Piłce Ręcznej Dziewcząt, na których Szkoła SP Gniewczyna reprezentowała gminę Tryńcza.

W turnieju udział brały szkoły: SP II Przeworsk, SP Sieniawa, SP Jawornik Polski, SP Adamówka, SP Zarzecze, SP Łopszka i SP Gniewczyna Łańcucka.

Skład drużyny SP Gniewczyna : Aleksandra Dryś, Julia Flak, Kinga Stęchły, Maja Krutysz, Liliana Kuźma, Dominika Lorenc, Oliwia Piróg, Róża Ryfa, Natalia Socha, Paulina Turek.

    Dziękujemy za włożony wysiłek i gratulujemy!

GALERIA


21.02.2024r.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

    21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji uczniowie zmierzyli się z różnymi zadaniami językowymi. Czytali łamańce językowe, przygotowali plakaty, powtarzali przysłowia. Poznali także ciekawe książki znanych językoznawców. Zbadali, które formy językowe sprawiają największą trudność. Uczestnicy obchodów wykazali dużą kreatywnością.

GALERIA


09.02.2024r.

Informacja o wyborze oferty na dożywianie uczniów Szkoły Podstawowej w Gniewczynie Łańcuckiej w okresie od 12.02.2024 r. do 30.06.2024 r.

Dnia 08.02.2024 r. wybrana została oferta Spółdzielni Socjalnej „Gorzyczanka” na dożywianie uczniów Szkoły Podstawowej w Gniewczynie Łańcuckiej w okresie od 12.02.2024 r. do 30.06.2024 r.

Cena gorącego posiłku wynosi 8,00 zł dziennie.

Rodzice uczniów wyrażający chęć dożywiania proszeni są o zgłoszenie tego faktu wychowawcy klasy do dnia 13.02.2024 r.

 


30.01.2024r.

ZAPYTANIE OFERTOWE
dotyczące realizacji zadania dot. dożywiania dzieci w Szkole Podstawowej w Gniewczynie Łańcuckiej

Zapytanie ofertowe

Załącznik nr 1 (formularz oferty)

Załącznik nr 2 (oświadczenie wykonawcy)

Załącznik nr 3 (umowa)

Załącznik nr 4 (informacja o wysokości wsadu do kotła i przygotowania posiłków)

 


26.01.2024r.

FERIE ZIMOWE W GMINIE TRYŃCZA - harmonogram


25.01.2024r.

Babciu, Dziadku w dniu Waszego święta, życzenia składają Wam wnuczęta...

    24 stycznia 2024r. odbyła się w naszej szkole wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na wstępie pani dyrektor Jadwiga Gwóźdź przywitała gości i złożyła im najserdeczniejsze życzenia. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci z oddziałów przedszkolnych przedstawiły program artystyczny, na który złożyły się wiersze, piosenki i tańce. Nie jednej babci i dziadkowi łezka w oku!

Na zakończenie dzieci wręczyły Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane upominki oraz złożyły życzenia. To były wyjątkowe chwile, pełne uśmiechu, radości i dumy.

Uroczystość zwięczył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów.

Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

GALERIA


24.01.2024r.

„Kwiaty dla Babci i Dziadka”

    W dniu 24 stycznia 2024 r. nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Plastycznego dla uczniów klas 1-3. Zadanie polegało na namalowaniu farbami kwiatów dla babci i dziadka. Do konkursu zakwalifikowało się 35 prac. Komisja w składzie pani Małgorzata Lasek i Katarzyna Stepaniak po ciężkich naradach postanowiło nagrodzić następujące osoby:

W kategorii klas I

I miejsce - Zuzanna Kuźma Ib

II miejsce - Marcel Chmura Ia

III miejsce - Filip Chruściel Ia

W kategorii klas II

I miejsce - Miazga Malwina IIa

II miejsce - Zuzanna Kluz IIb

III miejsce - Natalia Urbaniak IIa

W kategorii klas III

I miejsce - Emilia Hader IIIb

II miejsce - Julia Superson IIIa

III miejsce - Klaudia Jagieła IIIa

Wyróżnienie:

Zuzanna Duży IIIa

Marysia Kozak IIIa

Julia Pysz IIIb

Lena Czerwonka IIb

Roksana Cebula IIb

Magdalena Kida Ia

Oliwia Wołowiec Ia

Małgorzata Niemiec Ib

    Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia wystawy w holu przy wejściu do szkoły.

GALERIA


23.01.2024r.

Wycieczka do Podkarpackiego Centrum Nauki Łukasiewicz

    Dnia 23 stycznia 2024 roku uczniowie klasy 7 wzięli udział w wycieczce do Podkarpackiego Centrum Nauki Łukasiewicz. Przestrzeń wystawiennicza w budynku zajmuje około 3 tys. m2. Ekspozycja obejmuje prawie 200 interaktywnych eksponatów, które rozmieszczono na trzech piętrach oraz na zewnątrz budynku. Uczniowie samodzielnie lub przy pomocy edukatorów mogli bez ograniczeń eksperymentować, testować oraz przeprowadzać wiele ciekawych doświadczeń i ćwiczeń. Bawiąc się mogli rozwijać swoją wyobraźnię, ciekawość świata i naukowe zainteresowania. „Łukasiewicz” to dawka wiadomości do przyswojenia, ale przede wszystkim ogromna ilość uśmiechu i dobrej zabawy. Po naukowej części wycieczki uczniowie udali się do Multikina na film pt. „Aquaman i Zaginione Królestwo”. Wycieczka odbywała się w miłej, koleżeńskiej atmosferze.

 GALERIA


22.01.2024r.

Integracyjna wycieczka klas IV do Niedźwiedziego Grodu – Przemyśla

    W dniu 22.01.2024 r. uczniowie klas IV ze szkół w Gniewczynie Łańcuckiej i w Jagielle udali się na integracyjną wycieczkę do Przemyśla - miasta położonego na siedmiu wzgórzach, nazywanego Rzymem Północy.

    Pierwszym etapem wspólnego wyjazdu było Kino Helios, w którym dzieci obejrzały film pt. ''Akademia Pana Kleksa''. Po seansie wszyscy głodni udali się na wspólny posiłek, a następnie na spacer po mieście, podczas którego poznali historię miasta oraz zwiedzili Bazylikę Archikatedralną pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz Wyższe Seminarium Duchowne. Na rynku dzieci szukały „niedźwiadków”, zrobiły sobie zdjęcie z Dobrym Wojakiem Szwejkiem oraz pod pomnikiem Św. Jana Pawła II. W godzinach popołudniowych, wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do domu.

GALERIA


19.01.2024r.

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców

    W dniu 18-01-2024r. w SP w Sieniawie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Krystian Brud, Jakub Lasek, Filip Lizak, Patryk Pilek, Damian Pysz, Szymon Szwałek, Jan Tytuła i Dawid Wojciechowski. W turnieju SP Gniewczyna reprezentowała gminę Tryńcza.

Rozgrywki odbywały się systemem „każdy z każdym”, a mecze trwały 2 x 10 minut. Łącznie zawodnicy musieli zagrać 200 minut na „pełnych obrotach” co nie było łatwym zadaniem…..

Dali z siebie wszystko , walczyli do samego końca i przelali litry potu. Dziękujemy!!!!

Ostatecznie zajęliśmy 5 miejsce.

    Serdecznie gratulujemy i życzymy takiej postawy zawsze.

GALERIA


12.01.2024r.

Spotkanie z policjantem

    Już za kilkanaście dni rozpoczną się ferie zimowe. Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w tym szczególnym czasie 12 stycznia 2024 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie dla uczniów klas I - III z panem dzielnicowym sierż. sztab. Przemysławem Puszkarzem.

    Pan policjant przypomniał o różnych zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych. Omawiał z uczniami zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przypomniał zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym - zapinanie pasów, noszenie odblasków, przejazd w fotelikach najmłodszych dzieci. Wspomniał również o zachowaniu rozsądku w kontaktach z nieznajomymi osobami. W trakcie spotkania uczniowie mogli zadawać pytania i dzielić się swoimi przemyśleniami oraz spostrzeżeniami.

    Policjant zakończył spotkanie, życząc nam bezpiecznych i udanych ferii zimowych.

GALERIA


12.01.2024r.

Zimowa przygoda z nartami

    W piątek, 12 stycznia 2024 roku aktywna sportowo grupa uczniów SP w Gniewczynie reprezentujących szkołę w turniejach badmintona uczestniczyła w wycieczce do Ośrodka Sportów Zimowych Kiczera-Ski w Puławach. Grupa uczniów pod czujnym okiem nauczyciela i wspomagającego instruktora, przy bardzo dobrych warunkach atmosferycznych oraz na idealnie przygotowanej trasie zjazdowej, uczyła się oraz doskonaliła swoje umiejętności jazdy na nartach. Wszyscy spędziliśmy miły i bardzo aktywny ruchowo dzień na stoku narciarskim. Wróciliśmy zdrowi, pełni wrażeń, wypoczęci i zrelaksowani oraz bogatsi o nowe umiejętności i doświadczenia.

GALERIA


06.01.2024r.

VII ORSZAK TRZECH KRÓLI

GALERIA


02.01.2024r.


22.12.2023r.


22.12.2023r.

JASEŁKA

    Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najcudowniejszych w roku. Z tymi świętami wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. 22 grudnia mogliśmy podziwiać uczniów klas drugich w przedstawieniu opowiadającym o cudzie narodzin Mesjasza w stajence betlejemskiej, które przeplatane było pięknymi tańcami w wykonaniu trzecioklasistów.

GALERIA


22.12.2023r.


22.12.2023r.

Wyjazd na lodowisko w Tryńczy

    W tym tygodniu uczniowie klas V i VI pojechali na lodowisko „Biały Orlik” w Tryńczy. Dla niektórych wyjazd był okazją nauki jazdy na łyżwach, dla innych – możliwością doskonalenia swych umiejętności. Uczniowie aktywnie spędzili czas na świeżym powietrzu. Dobre warunki pogodowe gwarantowały świetną zabawę.

 GALERIA


20.12.2023r.

"Maskotka OZE" - wyróżnienia w konkursie

    Uczniowie naszej szkoły Elżbieta Tytuła (kl.1a), Kuba Szybiak (kl. 2a) i Malwina Miazga (kl. 2a) zdobyli wyróżnienia w Powiatowym Konkursie Plastyczno - Technicznym „MASKOTKA OZE”. 19 grudnia 2023 r. w Zespole Szkół w Zarzeczu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień laureatom.

    Konkurs, na który wpłynęło blisko 300 prac,  miał na celu m. in.: zwiększenie poziomu świadomości i wiedzy ekologicznej wśród uczniów, kształtowanie właściwych postaw związanych z ochroną środowiska  i odnawialnymi źródłami energii, kształtowanie postaw twórczych i talentów uczniów, promocja działań związanych z racjonalną gospodarką odpadami. Uczniowie dostali dyplomy, nagrody rzeczowe oraz wzięli udział w warsztatach.

    Gratulujemy!

GALERIA


19.12.2023r.

I miejsce dla Malwinki

    17 grudnia 2023 r. w Galerii „Magnez” Muzeum pałacowo parkowym w Przeworsku odbyło się otwarcie wystawy  pokonkursowej IX edycji konkursu plastycznego na kartkę świąteczną pt „Pierwsza gwiazdka Wigilię rozpoczyna. Już przy stole zbiera się rodzina…” Pierwsza gwiazdka jest symbolem nadziei i miłości, dlatego tematem prac były sceny ukazujące  wzmacnianie więzi rodzinnych, a także obrazy ukazujące tradycje związane z wigilią Bożego Narodzenia. Na konkurs wpłynęło 300 prac w dwóch kategoriach wiekowych (4 - 7 lat i 8 - 12 lat).

    W drugiej kategorii wiekowej pierwsze miejsce zdobyła uczennica naszej szkoły Malwina Miazga z klasy 2 a, która swoją pracę wykonała na zajęciach plastycznych. Dziewczynka w nagrodę dostała dyplom i nagrodę rzeczową.

    Gratulujemy!

GALERIA


19.12.2023r.

Wyróżnienia dla Oli i Malwinki

    17 grudnia 2023 r. w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w XVII edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży „Bożonarodzeniowe Ozdoby”. W tym roku dla młodych twórców tematyka pracy plastycznej dotyczyła Tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Celem konkursu było: kultywowanie tradycji, rozwijanie kreatywności, prezentacja dziecięcej i młodzieżowej twórczości plastycznej, wymiana doświadczeń i spostrzeżeń z zakresu technik plastycznych.

    Uczennice naszej szkoły: Aleksandra Panek i Malwina Miazga z klasy 2 a zdobyły wyróżnienia w swojej kategorii wiekowej. Prace zostały wykonane na zajęciach plastycznych. Dziewczynki dostały dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy!

GALERIA


19.12.2023r.

Akcja „Kartka dla żołnierzy”

    W ramach współpracy z 21 Brygada Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie uczniowie klas 1  3 i dzieci z oddziału przedszkolnego wykonali 100 kartek bożonarodzeniowych dla Żołnierzy – Podhalańczyków pełniących służbę na granicy, a tym samym przyłączyli się do tej szczytnej akcji. Mamy nadzieję, że ta piękna tradycja - wysyłania życzeń będzie wyrazem naszej wdzięczności i życzliwości.

    Drodzy Żołnierze! Dziękujemy za Waszą trudną i odpowiedzialną służbę, życzymy samych sukcesów, satysfakcji oraz spełnienia wszelkich zawodowych i osobistych planów. Dziękujemy za rok profesjonalnej, wytężonej i pełnej zaangażowania służby

    Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie Szkoły Podstawowej w Gniewczynie Łańcuckiej

GALERIA


11.12.2023r.

Finałowy Turniej Shuttle Time

    09.12.2023 r. w ZSZ w Przeworsku odbył się Finałowy Turniej Shuttle Time. Do turnieju zgłosiło się 230 zawodników z województwa podkarpackiego. SP w Gniewczynie reprezentowali: Maja Krutysz, Dominika Lorenc, Kacper Hader i Szymon Wojciechowski. Zagrali z najlepszymi, zdobyli nowe doświadczenia, a przy tak dużym zaangażowaniu przyjdzie czas na miejsca medalowe, czego im życzymy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły w turnieju.

 GALERIA


08.12.2023r.

Wyróżnienia w VIII Powiatowym Konkursie Ekologicznym

    Uczniowie naszej szkoły Kuba Szybiak z klasy 2a i Bartosz Kordas z klasy 7 zdobyli wyróżnienia w VIII Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Eko - biżuteria".

    8 grudnia 2023 r. w Szkole Podstawowej w Świętoniowej odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień laureatom. Konkurs miał na celu m. in. zwiększenie poziomu świadomości ekologicznej, propagowanie idei proekologicznego stylu życia, zwrócenie uwagi na temat twórczego recyklingu. Organizatorami konkursu była Szkoła Podstawowa w Świętoniowej i Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej. Konkurs patronatem objął Starosta Przeworski, Wójt Gminy Przeworsk, Nadleśniczy Nadleśnictwa Kańczuga i Sieniawa, a patronatem medialnym objęła konkurs Gazeta Jarosławska. Uczniowie i ich rodziny wykonywali „Eko – biżuterię” z różnorodnych materiałów pochodzących z odpadów oraz surowców naturalnych.

    Gratulujemy!

GALERIA


07.12.2023r.

Wyjazd klas VIa i VIb na przedstawienie teatralne

    Dnia 7 grudnia uczniowie klas szóstych w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „Świat fantasy”. W niezwykłą przygodę po świecie znanym z powieści J. R. R. Tolkiena „Hobbit, czyli tam i z powrotem” zabrali ich aktorzy Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Wspaniała gra aktorska, pomysłowa scenografia, piękne kostiumy, efekty świetlne i dźwiękowe stworzyły barwne i ciekawe widowisko.

GALERIA


07.12.2023r.

Święty Mikołaj w naszej szkole

    7 grudnia 2023 r. Św. Mikołaj dotarł do Gniewczyny Łańcuckiej i obdarował dzieci prezentami.

    To, ile grzecznych dzieci otrzymało upominki i ile radości wywołało powtórne spotkanie ze Świętym Mikołajem – to doskonale widać na zdjęciach.

GALERIA 1

GALERIA 2


06.12.2023r.

Wizyta (u) Świętego Mikołaja

    Tegoroczne Imieniny Św. Mikołaja świętowaliśmy nieco inaczej niż zwykle. Zamiast tradycyjnej wizyty Świętego u nas, to my pojechaliśmy na spotkanie z Nim do Tryńczy.

    W pierwszej kolejności do Hali Widowiskowo-Sportowej w Tryńczy udały się dzieci z oddziałów przedszkolnych z terenu gminy Tryńcza, a później pojechali tam uczniowie z klas I, II, III i IV.

    Dużo dzieci, dużo prezentów, dużo zabawy i ogrom radości spowodowany spotkaniem ze Świętym Mikołajem.

GALERIA


04.12.2023r.

Podsumowanie projektu matematycznego

    30 listopada zakończyliśmy realizację projektu „Zasmakuj matematyki” dofinansowanego przez Fundację mBanku w ramach X edycji programu grantowego mPotęga.

    Ostatnim działaniem było zorganizowanie spotkania uczniów z rodzicami – przedstawicielami różnych zawodów. Okazuje się, że matematyka jest wszechobecna i niezbędna w naszej pracy. Wszyscy, w mniejszym lub większym stopniu, wykorzystują zasoby „królowej nauk”. Trudno wyobrazić sobie dzień bez użycia matematyki. Utwierdziliśmy się w przekonaniu, że  nie można się od niej „uwolnić”.

    Miłym akcentem spotkania był maraton gier planszowych. Uczniowie i rodzice wspólnie bawili się przy ulubionych grach. Była to doskonała okazja do integracji międzypokoleniowej. Tu też nie obyło się bez matematyki.

    Mamy nadzieję, że różnorodne działania projektowe (warsztaty matematyczne, warsztaty kulinarne w gospodarstwie agroturystycznym, spotkanie  integracyjne dla uczniów i rodziców, konkurs szkolny „Mistrz Tabliczki Mnożenia”, uroczyste obchody Światowego  Dnia Tabliczki Mnożenia, udział w matematycznej  grze terenowej), skierowane do uczniów klas IV – VI i ich rodziców,  pozwoliły uczestnikom projektu  w pełni „zasmakować matematyki” i będą miały pozytywny wpływ na zwiększenie motywacji do nauki tego przedmiotu.

    Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali realizację działań projektowych!

 GALERIA


01.12.2023r.

Zabawa andrzejkowa

    30.11.2023 r. w naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa. Zabawę dla najmłodszych poprowadziła Wesoła Ekipa Animatorów „AniMisie”, organizując wiele różnych zabaw i konkursów. Uczniowie tańczyli i bawili się przy dźwiękach skocznej muzyki. Każde dziecko miało okazję wziąć udział w tworzeniu baniek dymnych. Na koniec wszyscy otrzymali brokatowe tatuaże. Całość spotkania umilił poczęstunek przygotowany przez rodziców.

GALERIA


29.11.2023r.

Sukces Janka i Adriana

    29 listopada 2023 r. w SP nr 4 w Łańcucie odbył się XI Wojewódzki Konkurs Poezji Patriotycznej pod hasłem „Kiedy myślę, Ojczyzna…”. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów. W kategorii 4-6: Natalia Socha, Adrian Morawski, a w kategorii 7-8 Jan Tytuła. Zadaniem uczestników była prezentacja wiersza o tematyce patriotycznej. Motywem przewodnim były polskie miasta. W konkursie udział wzięło 70 uczniów z województwa podkarpackiego. Adrian zajął w swojej kategorii II miejsce, a Janek I miejsce.

    Gratulujemy niezwykłej wrażliwości na słowo i życzymy kolejnych sukcesów.

GALERIA 


28.11.2023r.

Wycieczka klas piątych do Jarosławia

    28 listopada uczniowie klas piątych uczestniczyli w wycieczce do Jarosławia.

    W „Kinie Na Biegunach” obejrzeli wzruszający film przygodowy "Kajtek Czarodziej" na motywach powieści Janusza Korczaka, pedagoga i nauczyciela, którego ponadczasowa twórczość wychowała kilka pokoleń polskich dzieci. 

    Następnym punktem było  zwiedzanie Jarosławskich Podziemi. Przejście podziemną trasą turystyczną  było dla uczniów swoistą odskocznią od rzeczywistości i  przełamaniem szkolnej rutyny. Dla pasjonatów historii była to doskonała okazja do poszerzenia wiedzy, gdyż wraz z zejściem pod powierzchnię rynku wkracza się w niezwykły świat XVI/XVII - wiecznego Jarosławia – miasta wielkich jarmarków. Okazuje się, że miasto ma swoją ciekawą historię, którą skrywa... pod ziemią. 

    Ostatnią atrakcją był wspólny posiłek w restauracji McDonald's.

    Serdecznie dziękujemy Organowi Prowadzącemu za ufundowanie biletów do kina i pokrycie kosztów przejazdu. Był to mile spędzony dzień.

GALERIA


27.11.2023r.

Matematyczna gra terenowa

    W sobotę, 25 listopada uczniowie naszej szkoły spotkali się z harcerkami z miejscowej drużyny „Leśne Echo”. Celem zbiórki była realizacja kolejnego zadania zaplanowanego w ramach projektu „Zasmakuj matematyki”, dofinansowanego przez Fundację mBanku.

    25 uczniów z klas piątych i szóstych wzięło udział w trzygodzinnej grze terenowej. Uczestnicy zostali podzieleni na pięć patroli, które poruszały się w okolicy budynku szkoły według przygotowanej mapy. Uczniowie, pod okiem harcerzy, wykonywali określone zadania, rozwiązywali zagadki matematyczno – logiczne i zdobywali punkty. Dla wielu z nich była to pierwsza okazja do poznania zwyczajów i technik harcerskich. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze i w duchu zdrowej rywalizacji. Zwycięskie patrole otrzymały z rąk drużynowej Aleksandry Karaś symboliczne nagrody, a pozostali uczestnicy gry – dyplomy i słodkości. Mimo mroźnej pogody, wszyscy wytrwali dzielnie do końca zabawy.

    Serdecznie dziękujemy harcerkom za organizację gry, przygotowanie ciekawych zadań i poświęcony czas. Była to aktywnie spędzona sobota.

GALERIA


23.11.2023r.

Wyróżnienie w konkursie plastycznym "Nastroje jesieni"

    23 XI 2023 r. odbyło się wręczenie nagród i rozstrzygnięcie XXV edycji konkursu plastyczno-fotograficznego "Nastroje jesieni". Na konkurs wpłynęło 529 prac plastycznych oraz 68 fotograficznych z przedszkoli i szkół powiatu przeworskiego.

Nadesłane prace wykonane były następującymi technikami malarskimi: akwarela, plakatówka, collage, wydzieranka, pastel, kredka, monotypia.

Przy ocenie prac komisja wzięła pod uwagę walory plastyczne prac, wrażliwość autora, kolor oraz fakturę.

Miło nam poinformować, że Aleksandra Panek z klasy 2a w swojej grupie wiekowej (8-11 lat) zdobyła wyróżnienie.

Gratulujemy!

GALERIA


20.11.2023r.

Przedszkolaki w Zagrodzie Garncarskiej

    Przedszkolaki z grup 0a i 0b 17.11 odwiedziły Zagrodę Garncarską w Medyni Głogowskiej. Dzieci oglądały przedmioty codziennego użytku dawniej wykorzystywane do pracy w polu i gospodarstwie. Podczas warsztatów garncarskich miały okazję poznać sposoby wykonywania glinianych przedmiotów. Każde dziecko wykonało wazon, flakon lub miseczkę na kole garncarskim z pomocą fachowca. Dodatkowo w ramach zajęć przedszkolaki ozdabiały gliniane ptaszki lub sowy oraz rzeźbiły w glinie. Wytwory swojej pracy, dzieci mogły zabrać do domu.

GALERIA


19.11.2023r.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    17.11.2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym celem tej akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Powołanych zostało 5 zespołów egzaminacyjnych, które w klasach 3 – 8 sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia. Egzaminatorzy odwiedzali kolejne sale lekcyjne i rozdawali losy z pięcioma przykładami do uzupełnienia w określonym czasie. Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem. Sprawdzono w ten sposób umiejętności ponad 130 uczniów oraz kilkunastu dorosłych: nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców odbierających po lekcjach młodsze dzieci. Badanie wykazało, że ok. 65% uczniów może pochwalić się perfekcyjną znajomością tabliczki mnożenia i zasłużyli oni na certyfikaty oraz tytuł Eksperta. Gratulujemy klasie 7A, która uzyskała najwyższy wynik spośród przebadanych oddziałów. Obchody ŚDTM dostarczyły wielu pozytywnych emocji. Była to dobra i pożyteczna zabawa!

GALERIA


17.11.2023r.

I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym

„Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa”

    16 listopada 2023 r. odbyło się rozstrzygnięcie, połączone z rozdaniem nagród, XX Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa” zorganizowanego przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 w Rzeszowie pod patronatem Prezydenta Rzeszowa, Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Polskiego Związku Łowieckiego w Rzeszowie.

Celem konkursu było m. in. propagowanie historii i tradycji regionalnych związanych z kultem św. Huberta, kształtowanie postawy człowieka świadomego swego wpływu na środowisko, wspomaganie działań proekologicznych, pobudzanie wyobraźni dziecka i integracja miłośników przyrody.

Na konkurs, który skierowany był do dzieci przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych, wpłynęło 614 prac z 55 placówek.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Amelka Śliż z klasy 2a za swoją pracę  „Cudowna przemiana Huberta z Liège”, wykonaną na zajęciach plastycznych, zdobyła I miejsce i podczas uroczystego podsumowania konkursu w Rzeszowie odebrała dyplom i upominki rzeczowe. Dziewczynce w tak wyjątkowej chwili towarzyszyła mama.

Na zakończenie wszyscy zaproszeni goście obejrzeli przedstawienie przygotowane przez organizatorów.

Gratulujemy!

 GALERIA


16.11.2023r.

Gminny Bieg Niepodległości

14 listopada 2023 r. w Szkole Podstawowej w Gorzycach odbył się VII Gminny Bieg Niepodległości. Z naszej szkoły wzięło udział 41 uczniów z klas I-VIII.

Oto wyniki:

Klasa I

II miejsce Franciszek Wojnar

Klasa II

II miejsce Przemysław Wdowiak

III miejsce Mateusz Kuras

Klasa III

II miejsce Maja Pysz

Klasa IV

III miejsce Wojciech Wdowiak

Klasa V

I miejsce Natalia Socha

III miejsce Natalia Stęchły

Klasa VI

I miejsce Dominika Lorenc

III miejsce Kacper Hader

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

GALERIA


13.11.2023r.

LISTA POTRZEBNYCH RZECZY


11.11.2023r.

I NIEPODLEGŁOŚCIOWY TURNIEJ BADMINTONA DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GNIEWCZYNIE ŁAŃCUCKIEJ

    11 listopada o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej w Gniewczynie Łańcuckiej odbył się Turniej Badmintona dla Uczniów Szkoły Podstawowej w Gniewczynie Łańcuckiej.

Celem turnieju była popularyzacja dyscypliny badminton w województwie podkarpackim oraz sprawdzenie umiejętności nabytych podczas zajęć badmintona także kształtowanie postaw patriotycznych w związku z rocznicą odzyskania niepodległości.

Do rywalizacji stanęło 16 uczniów naszej szkoły, którzy zagrali w poszczególnych kategoriach wiekowych zdobywając następujące lokaty:

KLASA V DZIEWCZĘTA

I MIEJSCE – NIKOLA KONIECZNA

II MIEJSCE –OLIWIA PIRÓG

III MIEJSCE – MAGDALENA WĘGRZYN

KASA VI DZIEWCZĘTA

I MIEJSCE – MAJA KRUTYSZ

II MIEJSCE – ZUZANNA ŻELAZKO

III MIEJSCE – DOMINIKA LORENC

IV MIEJSCE – PAULINA ŚWIETLICZKA

V MIEJSCE – JULIA FLAK

VI MIEJSCE – ALEKSANDRA DRYŚ

VII MIEJSCE – JULIA SZYBIAK

KLASA VII-VIII DZIEWCZĘTA

I MIEJSCE – OLIWIA MAJKUT

II MIEJSCE – JULIA KUCZA

CHŁOPCY BEZ PODZIAŁU NA KATEGORIE WIEKOWE

I MIEJSCE – KACPER HADER – KLASA VI

II MIEJSCE – KRYSTIAN BRUD – KLASA VIII

III MIEJSCE – SZYMON WOJCIECHOWSKI

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy!

GALERIA


05.11.2023r.

Kolejny sukces Dominiki

   Nic nie zastąpi poczucia wspólnoty biegaczy, o sercach wypełnionych pasją i dumą zgromadzonych w jednym celu - aby na sportowo świętować naszą historię, tożsamość i miłość do Ojczyzny podczas Biegu Niepodległości.

    4 listopada 2023 roku, już po raz ósmy został zorganizowany w Nowej Sarzynie Bieg Niepodległości. Do udziału w imprezie organizowanej przez Nowosarzyńską Grupę Biegową oraz Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Sarzyna zaproszeni zostali wszyscy miłośnicy biegania bez względu na płeć i wiek. Celem przewodnim oprócz rywalizacji była także chęć oddania czci ludziom, którym zawdzięczamy wolność. Do biegu w swojej kategorii wiekowej zgłosiła się także Dominika Lorenc, która pokonując 32 zawodniczki stanęła na podium zajmując 3 miejsce. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami a najlepsi dyplomami i pięknymi patriotycznymi statuetkami.

    Gratulacje!!!

GALERIA


30.10.2023r.

Laptop dla ucznia

    Dziś czwartoklasiści w ramach programu „Laptop dla ucznia” otrzymali bezpłatnie nowe komputery.

Sprzęt może być wykorzystany do nauki, rozwoju kompetencji cyfrowych oraz talentów i zainteresowań.

GALERIA


30.10.2023r.

"W ekologicznym świecie dobrze bawić się będziecie"

    W bieżącym roku szkolnym klasa 2a przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "W ekologicznym świecie dobrze bawić się będziecie". Projekt ma zachęcać dzieci do odkrywania świata, ma pobudzać kreatywność, ma dawać radość tworzenia, ale przede wszystkim ma pokazywać, jak wiele zależy od nas samych. Jak młody człowiek każdego dnia i w każdej sytuacji może wiele zdziałać w kierunku dobra planety Ziemi. Aby uzyskać certyfikat uczestnictwa w projekcie, należy zrealizować co najmniej 16 zadań i je udokumentować za pomocą zdjęć oraz wykazać w podsumowującym sprawozdaniu.

Do tej pory udało nam się zrealizować następujące zadania:

1. Dary natury zbieramy i ścieżkę sensoryczną układamy.

2. Skarby jesieni zbieramy i mandale układamy.

3. Szyszki z lasu przynosimy, eksperyment z nich zrobimy.

4. Kamieni szukamy i w owady je zmieniamy.

    Dzieci poprzez te kreatywne zadania uczą się, jak dbać o ekologię.

GALERIA


26.10.2023r.

Sukces w konkursie "Bezpieczne Wakacje 2023"

    26 października 2023 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Przeworsku odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Bezpieczne wakacje 2023”. W kategorii wiekowej 6-9 lat uczennice naszej szkoły zdobyły czołowe miejsca:

I miejsce – Aleksandra Panek klasa 2 a

II miejsce – Amelia Śliz klasa 2 a    

    Komisja konkursowa wybrała najciekawsze prace wykonane przez dzieci w wieku 6-15 lat, które wpłynęły ze szkół podstawowych z całego powiatu przeworskiego. Konkurs był jedną z form promowania bezpiecznego zachowania wśród dzieci i młodzieży. Głównych jego celem było edukowanie i uwrażliwienie na właściwe zachowania w różnych sytuacjach oraz dokonywania właściwych wyborów, bezpiecznych dla siebie i innych.

    Nagrodzone prace zostały z kolei przesłane do Rzeszowa  na etap wojewódzki.

Gratulujemy!

GALERIA


25.10.2023r.

Finał konkursu „Mistrz Tabliczki Mnożenia"

    Laureatami zostali:

- na poziomie klas czwartych:

I miejsce SZYMON KISIEL

II miejsce JAKUB CIERPISZ

III miejsce WIKTORIA STĘCHŁY

- na poziomie klas piątych:

I miejsce EMILIA KOGUT

II miejsce LILIANA KUŹMA

III miejsce KAJA DYGUŁA

- na poziomie klas szóstych:

I miejsce MICHAŁ NOWAK

II miejsce PAULINA TUREK

III miejsce PATRYK WOJTAS

    Warto dodać, że finaliści musieli nie tylko biegle posługiwać się tabliczką mnożenia, ale zmierzyli się też z presją czasu. Laureatami zostali uczniowie, którzy popełnili najmniej błędów i najszybciej poradzili sobie z zadaniami w swojej kategorii wiekowej.

    Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody sponsorowane przez Fundację mBanku. Konkurs "Mistrz Tabliczki Mnożenia" został zorganizowany w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Zasmakuj matematyki”.

    Serdeczne gratulacje dla laureatów i finalistów!

 GALERIA


22.10.2023r.

W HOŁDZIE JANOWI PAWŁOWI II

    W niedzielne popołudnie 22.X.2023 r. w Kościele parafialnym w Gniewczynie Łańcuckiej odbył się koncert poświęcony Ojcu św. Janowi Pawłowi II. Program słowno- muzyczny przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Gniewczynie Łańcuckiej, Ruch Apostolstwa Młodzieży oraz absolwentki naszej szkoły. Tegoroczny XXIII Dzień Papieski był obchodzony pod hasłem "Cywilizacja życia."

Panu Wojciechowi Wołowiec dziękujemy za oprawę muzyczną, a panu Henrykowi Chruścielowi za nagłośnienie.

 GALERIA


20.10.2023r.

Ślubujemy!

    Dnia 20 października 2023 r. w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. Mimo stresu związanego z pierwszym publicznym występem, dzieci doskonale sobie poradziły i udowodniły, że są gotowe, aby stać się stuprocentowymi uczniami. Uroczystość pasowania rozpoczęto odśpiewaniem hymnu szkoły, a następnie uczennica z kl VI Róża Ryfa powitała wszystkich zebranych gości oraz pierwszoklasistów. Następnie uczniowie kl. I a i I b złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, obiecali dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, sprawiać radość rodzicom i nauczycielom oraz uczyć się tego, co piękne i mądre. W dalszej części pani dyrektor Jadwiga Gwóźdź i pan dyrektor Józef Chajec, dokonali pasowania, dotykając ramienia każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”. Swoje święto pierwszoklasiści ukoronowali występami artystycznymi, wierszami, piosenkami i tańcami, zdając tym samym egzamin na ucznia. Małym bohaterom zostały wręczone legitymacje szkolne, pamiątkowe dyplomy,  prezenty ufundowane przez dyrektorów i Radę Rodziców. Po oficjalnej części uczniowie udali się do klas na słodki poczęstunek.

    Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam dużo sukcesów w nauce. Powodzenia!

GALERIA


16.10.2023r.

Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca.

    16 października obchodzimy Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca, który powstał z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji.

    Z tej okazji w naszej szkole została zorganizowana akcja promująca zasady udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie akcji serca. Na początku, podczas części teoretycznej, ratownik medyczny Damian Smycz oraz ratownik PSP Albin Hader przybliżyli uczniom podstawowe zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz zademonstrowali prawidłowe przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Po zakończeniu pokazu uczniowie klas IV – VIII przystąpili do części praktycznej, podczas której ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy na dostarczonych przez strażaków i będących na wyposażeniu szkoły fantomach. W akcji uczestniczyły i wspomagały strażaków pielęgniarki: Zofia Smycz, Renata Michalik i Bernadeta Niemiec. Jesteśmy przekonani, że wiedza i umiejętności zdobyte przez uczniów są bezcenne i mogą okazać się potrzebne w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.

GALERIA


16.10.2023r.

Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas 4 - 6  „Mistrz Tabliczki Mnożenia”

    W ramach przygotowań do uroczystych obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, który w tym roku wypada 17 listopada, już 24 października w  naszej szkole odbędzie się finał  konkursu matematycznego - "Mistrz Tabliczki Mnożenia".

    Celem konkursu jest sprawdzenie biegłości w posługiwaniu się tabliczką mnożenia oraz rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów.

    W eliminacjach klasowych biorą udział wszyscy uczniowie klas 4 - 6, a do finału przechodzą trzy najlepsze osoby z każdej klasy. Aby wyrównać szanse, konkurs rozgrywany będzie w trzech kategoriach wiekowych. Na zwycięzców czekają  dyplomy i atrakcyjne nagrody (artykuły szkolne i biurowe) sponsorowane przez Fundację mBanku.

    Konkurs "Mistrz Tabliczki Mnożenia" jest organizowany w ramach realizacji projektu „Zasmakuj matematyki”.

    Życzymy powodzenia!


12.10.2023r.

Dzień Edukacji Narodowej

    12 października uczciliśmy 250. rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie przypomnieli historię powołania tej ważnej instytucji oświatowej. Samorząd Uczniowski złożył dyrekcji, nauczycielom życzenia oraz podziękował za trud pracy włożony w wychowanie i edukację. Uczniowie z klas pierwszych i trzecich zaprezentowali się w układach tanecznych. Pani dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego „Moja Pani” adresowanego do uczniów z klas 1-3. Jubileusz był także okazją do przypomnienia, że edukacja jest naszym skarbem i wartością, którą musimy pielęgnować.

GALERIA


12.10.2023r.

Kolejne sukcesy naszych biegaczy!

    12 października 2023 r. odbyła się XXXIX edycja biegów przełajowych o memoriał Franciszka Sabana w Zespole Pałacowo-Parkowym w Zarzeczu. Celem imprezy było uczczenie pamięci Franciszka Sabana oraz popularyzacja biegów przełajowych wśród dzieci i młodzieży. W tym dniu naszą szkołę godnie reprezentowali: Przemysław Wdowiak (kl. II a), Wojciech Wdowiak (kl. IV a), Dominika Lorenc (kl. VI b). I miejsce w kategorii klas I-III zajął Przemek, a III miejsce w kategorii klas IV-VI, pokonując 44 zawodniczki, zdobyła Dominika Lorenc. Wojtkowi brakło dzisiaj szczęścia, ale sam udział w biegach zasługuje na podziw.

Wszystkim naszym Zawodnikom gratulujemy udziału w zawodach.

GALERIA


12.10.2023r.

Wycieczka klas szóstych do Rzeszowa

    W środę 11 października uczniowie klas szóstych wzięli udział w wycieczce do Rzeszowa.

Po raz pierwszy odwiedzili nowo otwarte Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz”, gdzie mogli rozwijać swoje naukowe zainteresowania poprzez eksperymentowanie, testowanie i doświadczenia. Następnie w „Multikinie” Rzeszów obejrzeli film „Neneh – gwiazda baletu”, który wspaniale pokazuje, że warto konsekwentnie dążyć do celu i realizować swoje marzenia. Po dniu pełnym wrażeń wszystkim smakował posiłek w McDonald.

    Wspólny wyjazd był niezapomnianą atrakcją.

GALERIA


09.10.2023r.

Pij mleko! Będziesz wielki!

    9 października 2023 r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny „Szklanka mleka”, który skierowany był do uczniów klas 1- 3. Konkurs został przeprowadzony w ramach projektu „Program dla szkół”. Na konkurs wpłynęło 41 prac – wszystkie, piękne i bardzo pomysłowo wykonane. Nagrody zwycięzcom i uczestnikom konkursu wręczyła pani dyrektor Jadwiga Gwóźdź. Na zakończenie spotkania wszyscy wypili „szklankę mleka”.

    Dziękujemy za udział w konkursie!

 GALERIA


05.10.2023r.

Integracyjna wycieczka klas czwartych do Jarosławia

    W czwartek 5 października klasy czwarte wybrały się  na wycieczkę integracyjną do Jarosławia.

    Na początku uczniowie udali się do Kina na Biegunach w galerii Stara Ujeżdżalnia, gdzie obejrzeli film „O psie, który jeździł koleją” opowiadający o pięknej przyjaźni chorej dziewczynki z psem. Następnie spacerując po starówce podziwiali ratusz i piękne kamieniczki na rynku jarosławskim oraz poznali zwyczaje mieszkańców miasta w czasach  jego świetności zwiedzając Podziemne Przejście Turystyczne.

    Po ciekawej lekcji historii i sztuki pełni wrażeń wszyscy udali się na wspólny posiłek do restauracji.

GALERIA


05.10.2023r.

"Zasmakuj matematyki"

    Uczniowie klas piątych wraz z opiekunami i chętnymi rodzicami odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne Siedlisko Cztery Drogi w Laszczynach. Wzięli udział w warsztatach kulinarno - matematycznych organizowanych w ramach programu granatowego mPotęga, dofinansowanego przez Fundację mBanku. Spotkanie z gospodarzami Siedliska, wspólne przyrządzanie potraw, rozwiązywanie kulinarnych zagadek, wypoczynek w pięknym otoczeniu przyrody oraz degustacja przygotowanych dań dostarczyły wszystkim wielu miłych wrażeń. Była to dobra okazja do integracji. Spotkanie zakończyło się międzypokoleniowym meczem siatkówki. Bardzo zadowoleni wróciliśmy do domów. Piękna pogoda pozwoliła nam "zasmakować matematyki" poza salą lekcyjną.

GALERIA


04.10.2023r.

POLA NADZIEI

    Po raz kolejny przystąpiliśmy do akcji Pola Nadziei organizowanej przez Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Inicjatywa ta ma na celu szerzenie idei opieki hospicyjnej wśród dzieci i młodzieży oraz wsparcie dla organizacji, które tą opiekę zapewniają. Każdego roku jesienią sadzone są cebulki żonkili uczniów szkół i przedszkoli oraz osoby indywidualne. Żonkil to symbol nadziei, która jest nieodłącznym elementem pracy hospicyjnej. Wiosną kwiaty są ścinane oraz rozdawane za symboliczny datek na rzecz działalności Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

    W słoneczne jesienne przedpołudnie wolontariuszki ze Szkolnego Klubu Wolontariatu posadziły ponad 60 sztuk cebulek żonkili na rabatce w pobliżu pomnika Patrona szkoły. Pozostaje mieć nadzieję, że wiosną wyrosną piękne kwiaty. Z niecierpliwością będziemy czekać na efekty naszej pracy.

Magdalena Weselak

Opiekun SKW

GALERIA


03.10.2023r.

Popisy basketball freestyle

    3 października 2023 r. do naszej szkoły przyjechał mistrz świata basketball freestyle Paweł "Dazzle" Kidoń. Byliśmy świadkami megaatrajcyjnych tricków z piłką do koszykówki.

GALERIA


02.10.2023r.

Kulinarne Powitanie Jesieni w Gniewczynie Łańcuckiej

    W niedzielę 1 października najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas 0-III wystąpili się na scenie podczas Kulinarnego Powitania Jesieni. Dzieci zaśpiewały piosenki i zaprezentowały układy taneczne, za które otrzymały gromkie brawa licznie zgromadzonej publiczności.

    Serdeczne podziękowania należą się Rodzicom najmłodszych, którzy w tych dniu przyprowadzili swoje dzieci na występ, a Organizatorom za zaproszenie i słodycze.

GALERIA


28.09.2023r.

Edukacyjna wycieczka do Lublina

    28 września 2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Pokazach z Fizyki – zajęciach promujących oraz popularyzujących nauki ścisłe w ich doświadczalnej odsłonie. W programie tegorocznych pokazów były cztery tematy:

- Fizyka latania 

- Poprzez zabawę do praw fizyki 

- Rezonanse

- Termodynamika 

Eksperymenty były bardzo efektowne tym bardziej, że uczniowie mogli nie tylko je obserwować, ale też w nich uczestniczyć. Praktyczne zajęcia motywują do głębszego poznawania praw przyrody i ukazują użyteczność fizyki i jej powiązania z różnymi dziedzinami życia. Pracownicy naukowi to wszystko przybliżyli nam profesjonalnie, ciekawie i z nutką humoru.

Kolejnym etapem naszego wyjazdu było zwiedzanie zabytkowej części Lublina. Uczniowie poznali  historię i zabytki Starego Miasta: Plac Litewski, Nowy Ratusz, Archikatedrę, Bramę Krakowską, Rynek i zabytkowe kamienice, Trybunał Koronny, Bramę Grodzką, Wzgórze Zamkowe z Zamkiem Lubelskim.

Na zakończenie na uczniów czekała wspinaczka na Basztę Zamkową, skąd można było podziwiać panoramę Lublina.

Po dniu pełnym wrażeń, bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę, zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do domu.

GALERIA


28.09.2023r.

W Zagrodzie nad Kotelnią

    28 września 2023 r. uczniowie klas drugich wraz z opiekunami spędzili czas w Zagrodzie nad Kotelnią. Dzieci z zachwytem głaskały, przytulały i karmiły zwierzęta. Kontakt z przyrodą, plac zabaw, ognisko, prace plastyczne, a przede wszystkim piękna pogoda sprawiały, że uczestnicy wycieczki ze smutkiem żegnały mieszkańców zagrody.

To był piękny dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

GALERIA


27.09.2023r.

Dominika Lorenc z nowym rekordem życiowym w biegu na 600 m

    W dniu 27.09.2023 r. w Stalowej Woli odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Szkolnego Związku Sportowego w Lekkiej Atletyce w ramach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci, w których startowała reprezentując powiat przeworski uczennica SP w Gniewczynie Łańcuckiej  Dominika Lorenc.

Łącznie w tej konkurencji startowało 42 zawodniczki z województwa podkarpackiego w czterech seriach. Dominika startowała w czwartej serii zajmując 3 miejsce.

Czekamy na klasyfikację końcową i oficjalne ogłoszenie wyników z wszystkich czterech serii i cieszymy się z udziału naszej uczennicy w zawodach wojewódzkich.

Dominika w biegu na 600 m poprawiła swój życiowy rekord osiągając czas: 2 min. 3 s!

Serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.

GALERIA


22.09.2023r.

600 metrów w 120 sekund…..

    W dniu 22.09.2023 r. na stadionie LA MOSiR Przeworsk odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w LA dziewcząt i chłopców.

Naszą szkołę reprezentowała uczennica kasy 6b Dominika Lorenc w biegu na 600 m

Pod czujnym okiem swojej mamy Pani Aleksandry Lorenc Dominika przebiegła dystans 600 m w czasie 2m 7s (!) zdobywając 2 miejsce w powiecie przeworskim i awans na zawody na szczeblu wojewódzkim.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

GALERIA


22.09.2023r.

Drużynowy Turniej Szkół Podstawowych w Badmintonie

    W dniu 22.11.2022 r. w hali sportowej MOSiR Przeworsku odbył się drużynowy turniej badmintona w ramach współzawodnictwa międzypowiatowego dzieci o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Przeworska Leszka Kisiela’

Naszą szkołę reprezentowały: Oliwia Majkut, Paulina Świetliczka, Maja Krutysz i Julia Kucza.

Po meczach grupowych, półfinałowych i finałowych reprezentacja SP Gniewczyna uplasowała się na V miejscu.

Gratulujemy.

GALERIA


20.09.2023r.

„STEP BY STEP”

    Taniec to przepiękny sposób na wyrażanie emocji i zaprezentowanie możliwości ludzkiego ciała. Nie każdy jednak potrafi tańczyć walca, cza-czę, rumbę, sambę, ale każdy z przyjemnością podziwia ruchy profesjonalnych tancerzy. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły mogli przekonać się o tym, oglądając pokaz zawodowych tancerzy z Akademii Tańca Step by Step, prowadzonej przez wybitnego tancerza, pana Huberta Ciurko. Wielki entuzjazm i zadowolenie u maluchów wywołała możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w tańcu nowoczesnym. Z niecierpliwością czekają teraz na pierwszą lekcję tańca.

GALERIA


17.09.2023r.

Nowy rok szkolny z nowym projektem matematycznym

    W ramach programu grantowego „mPotęga” Szkoła Podstawowa im. gen. Antoniego Chruściela ps. „Monter” w Gniewczynie Łańcuckiej otrzymała dofinansowanie ze środków Fundacji mBanku w wysokości 5 000 zł. na realizację projektu edukacyjnego pod tytułem „Zasmakuj matematyki”.

    Jest to bardzo dobra wiadomość, gdyż  w X edycji programu „mPotęga” wpłynęło aż 461 wniosków, z których  dofinansowanie otrzymały 183 wyróżnione przez Kapitułę projekty.

    Projekt realizowany będzie od 18 września do 30 listopada 2023 roku.

    Cele projektu:

- zainteresowanie uczniów klas IV – VI matematyką, pokazanie praktycznych zastosowań zdobytych na lekcjach wiadomości i umiejętności,

- wzbudzenie przekonania, że matematyka jest niezbędna do funkcjonowania w życiu codziennym,

- wdrożenie szeregu atrakcyjnych działań, które pobudzą uczniów i ich rodziców do aktywności twórczej, pozwolą wykazać się kreatywnością i przyczynią się do integracji międzypokoleniowej.

    W ramach projektu zaplanowano:

cykl warsztatów „Matematyka w praktyce”,

spotkanie uczniów z rodzicami, którzy jako przedstawiciele różnych zawodów opowiedzą o tym, jak wykorzystują matematykę w swojej pracy,

maraton gier planszowych o tematyce ekonomicznej dla uczniów i rodziców,

udział w matematycznej grze terenowej pod okiem harcerzy,

konkurs z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia,

wyjazd uczniów z rodzicami do gospodarstwa agroturystycznego (udział w warsztatach matematyczno – kulinarnych, degustacja wspólnie przygotowanych potraw, integracyjny mecz siatkówki uczniów i rodziców).

    Działania projektowe umożliwią uczniom spojrzenie poza tablicę szkolną i dostrzeżenie praktycznych możliwości wykorzystania matematyki w codziennym funkcjonowaniu. Podejmując działania doskonalić będziemy nie tylko kompetencje matematyczne, ale również społeczne. Pozwolimy uczniom „zasmakować matematyki”.

Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV – VI oraz ich rodziców do aktywnego udziału w działaniach projektowych.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.


11.09.2023r.

„Bezpieczna droga do szkoły”

    11 września 2023 r. w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odbyło się spotkanie uczniów klas I-III  z dzielnicowym panem sierż. sztab. Przemysławem Puszkarzem. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Policjant rozmawiał z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreślił ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Przypomniał również zasady jakie należy stosować w kontaktach z obcymi. Na zakończenie uczniowie zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami.

GALERIA


11.09.2023r.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda z wizytą w gminie Tryńcza

    10 września 2023 r. na Cmentarzu Wojennym Ofiar Hitleryzmu 1939-1945 w Jagielle-Niechciałki, Prezydent Andrzej Duda z Małżonką złożyli przed Pomnikiem Pamięci Żydów zamordowanych w Markowej w latach 1942-1944 biało-czerwony wieniec. Tego dnia cmentarz wojenny w Jagielle był ważnym punktem uroczystości związanych z Beatyfikacją Rodziny Ulmów. Wspólną modlitwę poprowadzili: Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich, kard. Marcello Semeraro, prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych oraz kard. Grzegorz Ryś, metropolita łódzki.

GALERIA


08.09.2023r.

Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego

    Piękna pogoda sprzyja temu, aby lekcje wychowania fizycznego odbywały się na świeżym powietrzu. Dodatkową atrakcją dla uczniów naszej szkoły jest Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego, na które Gmina Tryńcza pozyskała środki z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.Dzisiejsze zajęcia w naszym mobilnym miasteczku poprowadził specjalista z zakresu ruchu drogowego pan Kamil Wdowiak – tata Przemka, ucznia klasy II a. Dzieci w skupieniu słuchały objaśnień i z zaangażowaniem wykonywały polecenia pana policjanta. Nie tylko uczniowie klasy I-II wykazali się doskonałą znajomością zasad ruchu drogowego, pozostałe klasy również potwierdziły swoje umiejętności aktywnie wykonując polecenia nauczycieli.

GALERIA


04.09.2023r.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24

    Nowy rok szkolny, nowy zapał, nowe zadania, nowe podręczniki, nowe zeszyty, nowe przybory szkolne, nowe umiejętności, nowe talenty...

    Niestety, na tej nowej drodze do zdobywania wiedzy nie będzie nam towarzyszył Pan Marek Kozak. Po 33 latach pracy w naszej szkole Pan Kozak zdecydował, że nie będzie już nauczycielem, a skupi się na twórczości artystycznej. W słowach pożegnania Pan Kozak pracę w Gniewczynie podsumował, że minione 33 lata to były same piękne dni.

    Życzymy Panu ciekawych pomysłów i ogromnych sukcesów. Na pewno jeszcze o Panu usłyszymy!

    Pan Marek Kozak jutro już do szkoły nie przyjdzie, ale my tak.

    A zatem od jutra do dzieła!

GALERIA


01.09.2023r.

Organizacja rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gniewczynie Łańcuckiej zaprasza społeczność szkolną na inaugurację roku szkolnego 2023/2024.

Program uroczystości:

8:45 - spotkanie na placu szkolnym i uroczysty przemarsz do kościoła

9:00 - Msza Święta

9:45 - spotkanie z dyrekcją szkoły w hali sportowej, po którym uczniowie spotkają się z wychowawcami w klasach

 Informacja dla dzieci dowożonych

Dowóz uczniów rozpocznie się o godz. 800 (Laszczyny, a następnie kolejne miejsca zbiórek).


23.06.2023r.

Koniec roku szkolnego

    23 czerwca 2023 r. uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2022/23 i rozpoczęliśmy wakacje.

    Hip hip hurra!

    Na radości dzisiejszego dnia położył się jednak cień. Dzisiaj zakończyła u nas pracę katechetyczną siostra Zofia. Taka, widać, Wola Boża.

    Szczęść Boże, Siostro! Będziemy o Siostrze pamiętać w modlitwie.

GALERIA 1

GALERIA 2


23.06.2023r.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas ósmych

    21 czerwca 2023 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego uczniów klas ósmych. Uroczystość rozpoczęła się od ceremonii przekazania sztandaru szkoły klasie siódmej. Program słowno-muzyczny ósmoklasiści rozpoczęli od poloneza, odegrali zabawną scenkę nawiązującą do egzaminu. Podziękowali dyrekcji, nauczycielom oraz rodzicom za trud włożony w ich edukację i wychowanie. Pani dyrektor Jadwiga Gwóźdź podsumowała pracę uczniów w czasie całej edukacji. Następnie wraz z wychowawcami i przedstawicielami Rady Rodziców wręczyła nagrody książkowe za różne osiągnięcia. Każdy ósmoklasista otrzymał fotoksiążkę – pamiątkę ukończenia szkoły podstawowej. Klasa 7 obdarowała ósmoklasistów pamiątkowym zdjęciem oraz medalem absolwenta. Siódmoklasiści dedykowali także swoim koleżankom i kolegom taniec Boogie Woogie w wykonaniu Filipa Lizaka i Wiktorii Czapli. Uroczystość zakończyła się wspólną zabawą przy belgijce. Dziękujemy wszystkim, którzy towarzyszyli nam tego dnia.

Szczególne podziękowanie za ogromne zaangażowanie w życie szkoły i klasy kierujemy do rodziców z trójek klasowych: pani Marioli Dyguła, pani Karoliny Piróg, pani Marty Gaweł, pani Anny Rachfał, pani Joanny Flak, pani Elżbiety Lorenc.

Drodzy Uczniowie! Życzymy powodzenia w dalszej edukacji.

GALERIA


23.06.2023r.

Drodzy Tatusiowie!

Z okazji Dnia Ojca

życzymy

samych słonecznych dni,

uśmiechu (nie tylko w dniu Waszego  święta)

i ogrooooomnej pociechy z dzieci.

Dużo zdrowia i wiosny w sercach

życzą Wasze dzieci

i ich nauczyciele.


21.06.2023r.

EKOlogika – zielona matematyka

    Zbliża się koniec roku szkolnego – czas podsumowań.  To właściwy moment na sprawozdanie z realizacji projektu. Dzięki Fundacji mBanku, która przyznała dotację naszej szkole na realizację projektu „Ekologika – zielona matematyka”, inspirowanego książką „Matematyka na zielono”,  uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w szeregu ciekawych i różnorodnych działań, które łączyły edukację matematyczną z ekologią.  

    Odbył się cykl warsztatów matematyczno – przyrodniczych, zorganizowany został wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego, gdzie przeprowadzono warsztaty matematyczno – kulinarne dla uczniów i ich rodziców, przygotowano gminny konkurs matematyczny o tematyce  ekologicznej „Młody Ekonomista 2023”, zorganizowano szkolną zbiórkę nakrętek i Zielony Happening z okazji Dnia Ziemi. Podczas warsztatów powstała eko – gra planszowa oraz ciekawe prace uczniowskie związane z tematyką zajęć. Opracowano hasła pro – ekologiczne oraz wykonano transparenty na happening. Podczas warsztatów uczniowie nabyli nowe kompetencje, stali się bardziej otwarci i kreatywni, zwiększyli swoją świadomość ekologiczną.

    Założeniem projektu było pokazanie jak wykorzystać zasoby matematyki, aby myśląc logicznie – działać ekologicznie. Dzięki zaangażowaniu uczniów i rodziców udało się osiągnąć zaplanowane cele, a podjęte działania dostarczyły wielu pozytywnych wrażeń i na pewno będziemy je mile wspominać.

GALERIA


21.06.2023r.

Sukces Oli

    Aleksandra Panek – uczennica klasy 1a naszej szkoły zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Rodzina Ulmów z Markowej – historia wypełniona dobrocią i miłością” organizowanym przez Fundację Bo Warto z Warszawy. Na konkurs wpłynęło ponad 500 prac. Oprócz walorów artystycznych jury dodatkowo zachwyciło się wnikliwym poznaniem historii życia bohaterskiej Rodziny z Markowej. Ponadto Amelia Śliż i Malwina Miazga otrzymały dyplomy za udział w konkursie.

Gratulujemy!

GALERIA


19.06.2023r.

Program edukacyjny „Wielkoduchy”

    Nasza szkoła realizuje program edukacyjny „Wielkoduchy” przy współpracy Stowarzyszenia CREO z Poznania. Program ma na celu pokazanie dzieciom i młodzieży świata wolontariatu. Już od najwcześniejszych lat warto, ponieważ to właśnie w szkole kształtują się zainteresowania uczniów, ich zaangażowanie społeczne, które przełoży się później na postawę dobrego i wrażliwegoczłowieka gotowego pomagać innej osobie.Poprzez wolontariat dzieci i młodzież uczą się współpracy, odpowiedzialności czy systematyczności. Zdobywają nowe umiejętności oraz bezcenne doświadczenia, które w przyszłości pomogą im w kolejnych etapach edukacji oraz w pracy zawodowej. W ramach tego programu uczniowie klasy 5b na godzinach wychowawczych grali w grę  "I Ty możesz zostać Wielkoduchem". Jest  to edukacyjna, kooperacyjna gra planszowa z elementami przygody. Gracze zapoznają się z ideą wolontariatu i dobrych uczynków. Wszystkim przyświeca jeden wspólny cel: przemienić potwory, które zakłócają spokój w Kranie Wielkoducha, w pomocnych i przyjaznych mieszkańców! Jakie potwory można w niej spotkać? Jest ich wiele! Na przykład Niemasensus odbierający wszystkim motywację i chęci do działania, czy zaśmiecający okolicę Fujekologus! Oprócz tego zmierzyć się trzeba będzie również z Leniwusem, Chciwusem, Barierusem czy Złośliwusem! Jest jednak coś, co łączy wszystkie potwory: każdy z nich zasługuje na drugą szansę, czyli na przemianę! Gracze (którzy w grze wcielają się w postacie o różnych supermocach) mogą dokonać jej za pomocą dobrych uczynków podczas poznawania Krainy Wielkoducha. Uczniowie bardzo chętnie i z dużym zainteresowaniem bawili się grą „Wielkoducha”

GALERIA


19.06.2023r.

Kapsuła Czasu

    Na zajęciach z wychowawcą uczniowie klasy 5b wykonali „Kapsułę Czasu”. Do kapsuły włożyli: kwestionariusze osobowe (z portretami, informacjami o zainteresowaniach, ulubionych rzeczach), wymiary (wzrost, rozmiar stopy, dłoni). Niektórzy napisali do siebie listy. Część osób włożyła zdjęcia, małe zabawki oraz inne drobiazgi. Kapsuła została szczelnie zamknięta. Zostanie otwarta pod koniec klasy ósmej. „Zobaczymy, jak się zmienimy!!!” – mówili uczniowie.

GALERIA


16.06.2023r.

Sukces w wojewódzkim konkursie "Albertiada"

    16 czerwca 2023 r. w Szkole Podstawowej w Studzianie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w II Wojewódzkim Konkursie o Życiu i Działalności Świętego Brata Alberta pod hasłem „Święty Brat Albert blisko każdego z nas”. W I kategorii wiekowej (kl. 0 -1) za prace plastyczne pt. ,,Kim możemy, kim chcemy się stać, aby nieść pomoc innym” – uczennice z klasy 1a naszej szkoły odniosły następujące sukcesy:

I miejsce: Malwina Miazga

II miejsce: Aleksandra Panek

Wyróżnienie: Amelia Śliż

Gratulujemy!

GALERIA


16.06.2023r.

Tu nuda się nie uda!

    16 czerwca dzieci klas trzecich wybrały się na wycieczkę do Powerland w Biłgoraju. Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie rówieśniczej poprzez wspólną zabawę. Na samym początku odbyły się warsztaty pieczenia pizzy!!!  Wcielając się w rolę kucharzy, każdy z uczestników wycieczki otrzymał czapkę kucharza i fartuszek.  Pod czujnym okiem szefa kuchni formowały swoją pizzę, a następnie dekorowały ulubionymi smakami. Po udekorowaniu, pizze zostały upieczone i pod koniec pobytu w Powerland zjedzone. Następnie czekała na nich sala zabaw. W tym wyjątkowym miejscu miały do dyspozycji wiele atrakcji takich jak:  labirynty, zjeżdżalnie, baseny z piłkami, trampoliny, dmuchany zamek i wiele innych. Zabawy przebiegały w wesołej atmosferze. Wycieczka była bardzo udana. Uczniowie wrócili do domu zmęczeni, ale pełni wrażeń.

GALERIA


14.06.2023r.

Bezpieczne wakacje

    W środę 14.06.2023r. w ramach programu „Bezpieczne wakacje” odbyło się spotkanie wszystkich uczniów naszej szkoły z policjantem – Krzysztofem Puszkarzem, który przedstawił zasady bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku.  Dzieci utrwaliły zasady poruszania się po drodze i przechodzenia przez jezdnię. Pan Krzysztof pouczył również jak bezpiecznie jeździć rowerem i na hulajnodze elektrycznej. Szczególny nacisk położył na  bezpieczeństwo nad wodą i przypomniał o zakazie korzystania z niestrzeżonych kąpielisk. Młodzieży zwrócił uwagę na zakazy: spożywania alkoholu, palenia papierosów, zażywania narkotyków, niszczenia mienia publicznego, zakłócania porządku i przebywania po 22.00 bez opieki dorosłego.  Przypomniał o negatywnych dla zdrowia skutkach  naruszenia zasad bezpieczeństwa i konsekwencjach łamania prawa.

Na koniec wszystkim uczniom złożył życzenia zdrowych i bezpiecznych wakacji.

GALERIA


14.06.2023r.

Wycieczka klas piątych w Beskid Niski

    12 i 13 czerwca 2023 r. uczniowie klas piątych przebywali w Beskidzie Niskim.  W  pierwszym dniu zwiedzili zamek w Odrzykoniu, gdzie pani przewodnik opowiedziała barwną historię zamku. Uczniowie dowiedzieli się skąd Aleksander Fredro zaczerpnął informację na temat genezy „Zemsty”. Następnym punktem programu było zwiedzanie Iwonicza Zdroju. W tej uroczej miejscowości uzdrowiskowej uczniowie zobaczyli zabytkowe budynki uzdrowiskowe oraz przespacerowali się do źródełka Bełkotka. Kolejnym miasteczkiem na trasie wycieczki był Rymanów Zdrój, gdzie uczniowie skosztowali wody w pijalni uzdrowiskowej. Po obiedzie nie zabrakło również aktywnego wypoczynku w dworze Ostoja w Klimkówce. Uczniowie mogli popływać w basenie, skorzystać z kręgielni, pobawić się na placu zabaw oraz zagrać w piłkę. W drugim dniu wycieczki uczniowie zwiedzili skansen archeologiczny „Karpacką Troję”. Skansen położony jest Trzcinicy, kilka kilometrów na północny-zachód od Jasła, nad doliną rzeki Ropy. Miejsce, w którym powstał należy do najważniejszych stanowisk archeologicznych w Polsce, o wyjątkowym znaczeniu dla poznania pradziejów całej Europy Środkowo-Wschodniej. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie  Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, nowoczesnej, interaktywnej placówki prezentującej dokonania szklanej wytwórczości.

Zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wrażeń wrócili do domu. Z niecierpliwością czekają na następną wyprawę.

GALERIA


14.06.2023r.

„Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”

    Maja Piróg z klasy 1a została laureatką etapu regionalnego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”.

13 czerwca 2023 r. w siedzibie KRUS w Przeworsku odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród laureatom konkursu. Mai w tym wyjątkowym dniu towarzyszyła mama.

Dodatkowo wyróżnienie w ww. konkursie uzyskał Mikołaj Hartleb, a Aleksandra Panek, Przemysław Wdowiak i Nikodem Jagieła otrzymali upominki za udział.

Tegoroczny konkurs miał na celu popularyzowanie wiedzy dotyczącej zapobiegania skutkom niewłaściwego magazynowania i stosowania w gospodarstwie rolnym szkodliwych substancji (środków ochrony roślin, nawozów, paliw itp.) oraz zasad ochrony środowiska naturalnego.

Gratulujemy!

GALERIA


07.06.2023r.

Wycieczka klas ósmych

    W dniach 5-6 czerwca 2023r odbyła się wycieczka ósmoklasistów. Pierwszy dzień wycieczki rozpoczęliśmy od wędrówki malowniczym Wąwozem Homole.

Potem uczniowie posmakowali wód mineralnych w Szczawnicy oraz poznali historię zapory czorsztyńskiej. Podczas rejsu statkiem podziwiali ruiny zamków warownych. Na koniec dnia relaks w termach Gorący Potok w Szaflarach.

Drugi dzień rozpoczęliśmy do spaceru Doliną Kościeliską Na szlaku było kolorowo... od płaszczy przeciwdeszczowych. Następnie wyjechaliśmy kolejką na Gubałówkę.

Odwiedziliśmy Sanktuarium na zakopiańskich Krzeptówkach oraz najpopularniejszy deptak na Podhalu - Krupówki. Najcenniejsze będą nasze wspólne wspomnienia.

GALERIA


05.06.2023r.

Festyn Rodzinny

    4 czerwca 2023 r. na gniewczyńskim orliku odbył się Festyn Rodzinny. Organizatorzy wyszli naprzeciw oczekiwaniom wszystkich uczestników imprezy, ponieważ w ofercie znalazły się następujące atrakcje:

- przejażdżka kucykiem i bryczką konną,

- występ zespołu „Metro”,

- loteria fantowa,

- malowanie twarzy,

- dmuchane zjeżdżalnie,

- gry i zabawy sportowe,

- animacje zabaw dla dzieci,

- kiermasz ciast,

- kiełbaski z grilla,

- lody i napoje.

    Zabawa została urozmaicona przez występy młodych, zdolnych artystów.

    Z licznych atrakcji każdy mógł wybrać coś dla siebie. Niedzielne popołudnie minęło w bardzo przyjemnej atmosferze, bo pogoda (ducha) dopisała.

GALERIA


02.06.2023r.

W „Mistrzu Matematyki 2023” mamy miejsce na podium!

    2 czerwca 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Przeworsku odbyło się podsumowanie konkursu „Mistrz Matematyki Powiatu Przeworskiego 2023”. W imieniu Starosty Przeworskiego Bogusława Urbana dyplomy i nagrody wręczyła Naczelnik Wydziału Edukacji pani Joanna Mordarska. Wśród nagrodzonych są ósmoklasistki naszej szkoły. Anna Dryś zajęła III miejsce, a Katarzyna Potępa została wyróżniona w tym prestiżowym konkursie, którego XXI edycję podsumowała przewodnicząca zespołu nauczycieli – organizatorów konkursu pani Marzena Jaśkowiec.

Gratulujemy!

GALERIA


02.06.2023r.

"Piątka z narodowych" - przesłuchania na żywo 

    1 czerwca 2023 r. w Domu Kultury Kadr w Warszawie piętnastka uczniów naszej szkoły ponownie zatańczyła Suitę Krakowską i wzięła udział w przesłuchaniach na żywo. Tym razem zabrakło nam odrobiny szczęścia i nie przeszliśmy do ostatniego etapu. Jednak mimo niesprzyjających splotów losu, walczyliśmy dzielnie i wytrwale do końca. Nie każda wygrana to sukces, nie każda przegrana to porażka. Przygoda z "Piątką z narodowych" nauczyła nas nie tylko Krakowiaka, lecz wytrwałości w dążeniu do celu, odpowiedzialności, współpracy w grupie i pokory. Dodatkowo nocowanie w hotelu i zwiedzanie Warszawy dały wiele frajdy i cennej wiedzy. Zwiedziliśmy Pałac Kultury i Nauki, Krakowskie Przedmieście, Grób Nieznanego Żołnierza i byliśmy świadkami zmiany warty na Placu Defilad. Dodatkowo zobaczyliśmy Pomnik Małego Powstańca, Kolumnę Zygmunta, pomnik Mikołaja Kopernika, Józefa Piłsudskiego, Pałac Prezydencki, Zamek Królewski i Stadion Narodowy. Piękne wspomnienia i zdjęcia, oraz nowe doświadczenia zostaną z nami na zawsze. Nie możemy doczekać się kolejnej edycji. 

GALERIA


01.06.2023r.

Kochane Dzieci,

Droga Młodzieży!

Z okazji Dnia Dziecka

życzymy Wam jak najwięcej powodów do radości,

żebyście kiedyś w przyszłości mogli powiedzieć:

„Miałam/Miałem fajne, szczęśliwe dzieciństwo!’.

Atrakcyjnych i zdrowych wakacji

życzy

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

Szkoły Podstawowej w Gniewczynie Łańcuckiej


01.06.2023r.

W ZAMOJSKIM ZOO

    30 maja klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do ZOO w Zamościu. Była to doskonała okazja do poznania i zobaczenia na własne oczy zwierząt egzotycznych, które nie występują w Polsce w środowisku naturalnym.

Sporą atrakcją okazał się pobyt w parku linowym. Było to miejsce, gdzie dzieci pokonywały proste kolorowe przeszkody linowe (mostki, tunele) zawieszone pomiędzy domkami zainstalowanymi na drzewach.

Nie mogło także zabraknąć pamiątkowych zdjęć wykonanych na słynnych schodach zamojskiego ratusza.

W drodze powrotnej dzieci obejrzały Kościółek „Na Wodzie” w Zwierzyńcu oraz podziwiały piękne widoki rozciągające się na Stawy Echo i na Roztoczański Park Narodowy.

Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym dostarczył wszystkim wiele radości i był doskonałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu. 

GALERIA


31.05.2023r.

PODZIĘKOWANIA


31.05.2023r.

Gminny Konkurs Ortograficzno-Gramatyczny

    31 maja 2023r. w Szkole Podstawowej w Gorzycach odbył się Gminny Konkurs Ortograficzno-Gramatyczny klas trzecich. Składał się on z dwóch etapów. W pierwszym uczniowie pisali dyktando, a w drugim rozwiązywali test z ortografii i gramatyki. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Jasic Zuzanna, Stęchły Wiktoria, Cierpisz Jakub, Kisiel Szymon.

II miejsce zajęli: Jasic Zuzanna i Kisiel Szymon

III miejsce zajęła Stęchły Wiktoria

Uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Mimo, że test był trudny, to wszyscy dali radę go napisać.

Serdecznie gratulujemy.


26.05.2023r.

Baw się z nami

26 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej w Tryńczy odbyły się Gminne Zawody Sportowe klas 1-3 „Baw się z nami”. Uczniowie startowali w siedmiu konkurencjach. Naszą szkołę reprezentowali: Kordas Justyna, Kojder Weronika, Groch Amelia, Stęchły Wiktoria, Wójcik Oliwia, Kozak Nikodem, Matyja Marcel, Rachfał Wojciech, Wdowiak Wojciech, Wnęk Mateusz. Zawodnicy zajęli II miejsce. Otrzymali puchar oraz dyplom.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.


26.05.2023r.

Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju BRD

    25 maja na obiektach Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie-Osiedlu rozegrany został Finał Wojewódzki Turnieju BRD dla Szkół Podstawowych dla uczniów w wieku 10 - 12 lat. Powiat przeworski reprezentowała drużyna z naszej szkoły, która wcześniej wygrała eliminacje powiatowe. Po kilkugodzinnych zmaganiach zarówno z wiedzy teoretycznej (testy z przepisów ruchu drogowego i skrzyżowań) oraz umiejętności praktycznych (jazda po miasteczku ruchu drogowego, przejechanie toru przeszkód, udzielanie pierwszej pomocy) nasza drużyna zajęła XII miejsce w województwie.

Bardzo dobrze zaprezentował się Kacper Hader, który w klasyfikacji indywidualnej zajął VI miejsce.

    Gratulacje dla całej naszej drużyny występującej w składzie: Julia Stopyra, Oliwia Walanus, Kacper Hader, Michał Nowak.

GALERIA


24.05.2023r.

„Matematyka jest delikatnym kwiatem, który rośnie nie na każdej glebie i zakwita nie wiadomo kiedy i jak”

                                         Jean Fabre

Anna Dryś – uczennica klasy VIII finalistką Konkursu z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim w roku szkolnym 2022/2023


19.05.2023r.

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Wesołego Alleluja”

    Amelka Śliż z klasy 1a zdobyła wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Wesołego Alleluja” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Woli Zgłobieńskiej. Na XI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Wesołego Alleluja” wpłynęło 928 kartek wielkanocnych ze 150 szkół z Polski i z zagranicy.

Gratulujemy!

GALERIA


19.05.2023r.

Wycieczka klasy VI do Zakopanego

    17 maja uczniowie klasy szóstej wyruszyli autokarem na trzydniową wycieczkę Zakopane-Słowacja. Po spotkaniu z przewodnikiem wyszli na trasę turystyczną Doliną Strążyską do wodospadu Siklawica. Później spędzili czas na basenach termalnych Gorący Potok w Szaflarach. Następnie grupa udała się na obiadokolację i nocleg w pensjonacie „Pod Tatrami” w Białce Tatrzańskiej.

Drugi dzień był również pełen wrażeń. Wcześnie rano pod opieką przewodnika wycieczkowicze pojechali na Słowację nad Szczyrbskie Jezioro. Pan przewodnik nie tylko przybliżał wiedzę o Tatrach, ale także uczył jak się w nich zachowywać. Po południu spacerowali po Krupówkach. Tam mieli czas na posiłek i zakup pamiątek.

Trzeciego dnia po zjedzeniu śniadania oraz posprzątaniu pokoi wyruszyli na wycieczkę do Morskiego Oka, którego widok na długo zostanie w ich pamięci. Następnie udali się na Krupówki, aby wyjechać kolejką na Gubałówkę, skąd podziwiali charakterystyczny dla Zakopanego szczyt Giewont z krzyżem i piękne Tatry. Pełni niezapomnianych wrażeń i w doskonałych humorach po wielogodzinnej podróży dotarli do Gniewczyny.

GALERIA


18.05.2023r.

Finał Wojewódzki Turnieju BRD

    18 maja na obiektach Szkoły Podstawowej w Jaćmierzu rozegrany został Finał Wojewódzki Turnieju BRD dla Szkół Podstawowych dla uczniów powyżej 12 lat. Powiat przeworski reprezentowała drużyna z naszej szkoły, która wcześniej wygrała eliminacje powiatowe. Po kilkugodzinnych zmaganiach zarówno z wiedzy teoretycznej (testy z przepisów ruchu drogowego i skrzyżowań) oraz umiejętności praktycznych (jazda po miasteczku ruchu drogowego, przejechanie toru przeszkód, udzielanie pierwszej pomocy) nasza drużyna zajęła XII miejsce w województwie.

Wielkie gratulacje dla całej naszej drużyny, która wystąpiła w składzie: Szymon Flak, Filip Lizak, Dawid Wojciechowski.

GALERIA


17.05.2023r.

Spotkanie autorskie z Joanną Krzyżanek

    17 maja 2023 r. odbyło się spotkanie uczniów klas I - III z poznańską pisarką - Joanną Krzyżanek, autorką bajek, wierszy i opowiadań dla dzieci - książek, które uczą i bawią.

Autorka z niezwykłą umiejętnością nawiązała kontakt z małymi słuchaczami. Opowiadała m. in. o swoich najpiękniejszych wspomnieniach z dzieciństwa związanymi z babcią Cecylią, która potrafiła wyczarować najsmaczniejsze potrawy, a ona jako mała dziewczynka jej asystowała. Gdy Joasia dorosła, postanowiła przepisy babci opublikować w opowieściach o Cecylce Knedelek. W ten sposób powstały najpiękniejsze bajki, zawierające w treści przepisy kulinarne.  Pisarka zaczarowała uczestników spotkania, wszyscy z zachwytem słuchali opowiadań o gąsce Walerce, kotkach Dorotki. Nawet niestraszna wydała się uczniom ortografia na podstawie książki „Byki Weroniki”. Joanna Krzyżanek to czarodziejka słowa, której chce się słuchać bez końca. Pani Joasiu, dziękujemy za niezapomniane chwile i zapraszamy ponownie do naszej szkoły.

GALERIA


17.05.2023r.

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

16 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Przeworsku zostały wręczone nagrody w V Powiatowym Konkursie Ortograficznym klas III „Mistrz Ortografii”. Na zadania konkursowe składały się: pisanie ze słuchu i uzupełnianka ortograficzna.

Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Jasic, Wiktoria Stęchły, Wojciech Wdowiak, Szymon Kisiel, Jakub Cierpisz, Tymon Rojek. Uczeń z klasy III b Jakub Cierpisz zajął III miejsce.

Serdecznie gratulujemy.

 


13.05.2023r.

"Współcześni Rycerze św. Floriana"

    13 maja 2023 roku, podczas NOCY MUZEÓW, odbyło się otwarcie wystawy pokonkursowej oraz wręczenie nagród laureatom XX edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Współcześni Rycerze św. Floriana".

Komisja oceniła 801 prac plastycznych nadesłanych z 57 placówek oświatowych, przyznając nagrody i wyróżnienia.

W II kategorii wiekowej – uczennice z klasy 1a naszej szkoły odniosły następujące sukcesy:

- II miejsce zajęła Amelia Śliż,

- wyróżnienie otrzymała Aleksandra Panek.

Dzieci otrzymały piękne dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Dziewczynkom w tym wyjątkowym wydarzeniu towarzyszyła rodzina i wychowawca. Dzieci z radością korzystały z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 GALERIA


12.05.2023r.

„Flaga Polski – kreatywnie”

    W gminnym konkursie plastycznym „Flaga Polski – kreatywnie”, w kategorii klas I – III, II miejsce zdobyła Maria Kozak z klasy 2a, natomiast wyróżnienie Malwina Miazga z klasy 1a. Dziewczynki otrzymały piękne dyplomy i nagrody rzeczowe.

Gratulujemy!

GALERIA


11.05.2023r.

IX Gminny Konkurs Pięknego Czytania

    11 maja 2023r. odbył się IX Gminny Konkurs Pięknego Czytania. W ramach obchodów 160. rocznicy Powstania Styczniowego promowaliśmy literaturę pozytywistyczną. W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół z gminy Tryńcza. Uczestnicy konkursu prezentowali wylosowany fragment spośród utworów wskazanych przez organizatora. Wyniki konkursu:

Tytuł Mistrza Pięknego Czytania  w kategorii IV-VI otrzymał: Jan Tytuła (SP Gniewczyna Ł.)

Wyróżnienia: Ksawera Krupa (SP Tryńcza), Kinga Siuśta (SP Gniewczyna Ł.)

Tytuł Mistrza Pięknego Czytania w kategorii VII-VIII otrzymał: Mikołaj Kubecki (SP Tryńcza)

Wyróżnienia: Julia Michalik (SP Gniewczyna Ł.), Maja Grela (SP Jagiełła)

    Dziękujemy za pracę w komisji konkursowej paniom:  Bernadecie Jakubiec, Marzenie Rydzik z Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa  w Tryńczy, Katarzynie Rudnickiej z Biblioteki Pedagogicznej w Przeworsku oraz nauczycielom przygotowującym uczniów.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

GALERIA


11.05.2023r.

XXI edycja konkursu „Mistrz Matematyki Powiatu Przeworskiego 2023”

   „Zadanie matematyczne może być taką samą rozrywką jak krzyżówka i może tak smakować jak ciastko z malinami”. (George Polya)

11 maja 2023 r. w SP nr 1 w Przeworsku odbyła się kolejna edycja „Mistrza Matematyki”.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VIII Katarzyna Potępa i Anna Dryś.

Jak im smakowały zadania? Dowiemy się w przyszłym tygodniu…

GALERIA


09.05.2023r.

Wyróżnienie dla Amelki

    Amelia Śliż, uczennica klasy 1a naszej szkoły zdobyła wyróżnienie w VI Edycji Wojewódzkiego Konkursu Logopedycznego Trzeszczące Wierszyki „Miasteczko nad rzeką, Mleczką – Przeworsk”.

Wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się 9 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej Nr 2    w Przeworsku. Nagrodzone i wyróżnione prace dzieci zostały zaprezentowane  w pamiątkowym folderze.

Gratulujemy!

GALERIA


08.05.2023r.

Gminny Bieg Konstytucji 2023

    W dniu 8 maja r. w Szkole Podstawowej w Gorzycach odbył się Gminny Bieg Konstytucji.

Naszą szkołę reprezentowało 31 uczniów z klas  I – VIII.

Uczniowie startowali w swoich grupach wiekowych oddzielnie dziewczęta i chłopcy, na różnych dystansach.

Lista najlepszych: 

II miejsce: Przemysław Wdowiak– klasa I

II miejsce: Milena Mazur – klasa II

II miejsce: Wojciech Wdowiak – klasa III

III miejsce: Emilia Kogut – klasa IV

I miejsce: Natalia Socha– klasa IV

II miejsce: Maciej Pieniążek– klasa IV

III miejsce: Bartosz Michalik – klasa IV

I miejsce: Dominika Lorenc – klasa V

I miejsce: Kacper Hader – klasa V

II miejsce: Michał Nowak– klasa V

II miejsce: Oliwia Majkut – klasa VI

I miejsce: Karolina Karaś – klasa VIII

II miejsce: Dominika Krupa – klasa VIII

III miejsce: Bartosz Rachfał – klasa VIII

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

GALERIA


08.05.2023r.


27.04.2023r.

Gminny Konkurs Matematyczny „Mały Matematyk”

    27 kwietnia 2023r w Szkole Podstawowej w Gniewczynie Łańcuckiej odbył się Gminny Konkurs Matematyczny klas trzecich „Mały Matematyk”.

W konkursie wzięło udział 12 uczniów, którzy przez godzinę zmagali się z rozwiązaniem 10 zadań o różnym stopniu trudności. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą matematyczną.

Laureaci:

I miejsce ex aequo: Aleksandra Hajło, Magdalena Blajer (Gorzyce)

II miejsce ex aequo: Mateusz Wnęk, Szymon Kisiel, Wiktoria Stęchły (Gniewczyna)

III miejsc ex aequo: Natalia Bąk, Joanna Wielgos (Ubieszyn), Mateusz Zalot (Tryńcza)

Każdy uczestnik konkursu otrzymał upominek, a laureaci dodatkowo nagrody książkowe.

Nauczycielom dziękujemy za przygotowanie uczniów i pracę w komisji konkursowej. „Małym Matematykom” gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

GALERIA


21.04.2023r.

Zielony Happening

Dziś z okazji Dnia Ziemi z eko- przesłaniem wyszliśmy na ulice miejscowości.

Zielony spacer odbył się pod hasłem „Myśl logicznie, działaj ekologicznie”.

Zielony happening odbył się w ramach projektu #EkologikaZielonaMatematyka.

#MatematykaNaZielono

GALERIA

GALERIA - inscenizacja z okazji Dnia Ziemi


20.04.2023r.

SPRZĄTAMY DLA POLSKI

    20 kwietnia 2023r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski. Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie "Dla Polski" zostało objęte m. in. honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów, Ministra Edukacji i Nauki oraz Wicemarszałek Sejmu. Ważną częścią akcji jest szerzenie idei zielonego patriotyzmu oraz pokazywania postawy odpowiedzialności obywatelskiej wśród coraz większych grup odbiorców. 

W ramach tej edycji uczniowie klas IV – VIII posprzątali wybrane tereny w Gniewczynie Łańcuckiej, a dzięki ich sprawnej pracy udało się zebrać 10 worków ze śmieciami, które trafiły w przeznaczone do tego miejsce.

GALERIA


20.04.2023r.

Zwycięstwa w powiatowym Turnieju BRD

    20.04.2023 r. w Świętoniowej odbyły się powiatowe eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym organizowane przez Komendę Powiatową Policji w Przeworsku.

W zmaganiach rywalizowało  5 drużyn w Grupie I (uczniowie w wieku 10 - 12 lat) oraz 6 drużyn w Grupie II ( uczniowie powyżej 12 lat) z powiatu przeworskiego. Naszą gminę w obydwu kategoriach reprezentowali uczniowie naszej szkoły.  Rywalizacja podzielona była na trzy konkurencje: teoretyczną – test wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego i konkurencje praktyczne – jazda rowerem i udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

    Test wiedzy składał się z 25 pytań obejmujących zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów. Natomiast test skrzyżowania składał się z 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie.

    Konkurencja praktyczna z udzielania pomocy przedmedycznej polegała na udzieleniu przez całą drużynę pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

    Kolejna konkurencja praktyczna  polegała na przejechaniu rowerem toru sprawnościowego w wylosowanej kolejności. Nowością dla naszych uczniów było miasteczko ruchu drogowego, gdzie musieli odpowiednio reagować na znaki i wykazać się praktyczną znajomością przepisów.

    W obydwu grupach zwyciężyły drużyny z naszej szkoły, które wystąpiły w następujących składach:

Grupa I: Oliwia Walanus, Julia Stopyra, Kacper Hader, Michał Nowak.

Grupa II: Szymon Flak, Filip Lizak, Dawid Wojciechowski.

W klasyfikacji indywidualnej w swojej kategorii wiekowej najwyższy wynik uzyskał Kacper Hader.

Obydwie drużyny będą reprezentować nasz powiat w wojewódzkich finałach Turnieju’

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

GALERIA


20.04.2023r.

Dwie Laureatki w konkursie „Podhalańczyk Malowany”

    20 kwietnia 2023 r. w Klubie Garnizonowym 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie odbyło się otwarcie wystawy i wręczenie nagród w wojewódzkim konkursie plastycznym „Podhalańczyk Malowany”. Spośród 94 prac przyznano 3 tytuły Laureata, z czego 2 dla naszej szkoły. Miło nam poinformować, że Laureatkami konkursu zostały uczennice klasy  a Aleksandra Panek i Malwina Miazga, które w nagrodę dostały tablety graficzne.

Gratulujemy!

GALERIA


18.04.2023r.

Gminny Konkurs Matematyczno – Ekologiczny
„Młody Ekonomista 2023”

    18 kwietnia w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Matematyczno - Ekologiczny „Młody Ekonomista 2023”, przeznaczony dla uczniów klas piątych i szóstych. Wzięło w nim udział 23 najlepszych matematyków z czterech szkół podstawowych naszej gminy, wytypowanych przez swoich nauczycieli.

    W tym roku konkurs organizowany był jako jedno z działań zaplanowanych w ramach realizacji projektu „EKOlogika – zielona matematyka”, który dofinansowuje Fundacja mBanku. Uczestnicy mogli zatem liczyć na ciekawe nagrody i pamiątkowe książki „Matematyka na zielono”.

    Uczniowie mieli do rozwiązania 5 zadań zamkniętych i 5 zadań otwartych w czasie 60 minut.  Zadania były związane z tematyką ekologiczną. Konkurs rozgrywany był na dwóch poziomach: klasy piąte i klasy szóste.

    Laureatami zostali:

    KLASA PIĄTA:

I miejsce KAROL POKRYWKA (Tryńcza)

II miejsce JAKUB TYTUŁA (Gniewczyna)

III miejsce ex aequo JAKUB SIEMIENIAK( Gorzyce), MICHAŁ NOWAK (Gniewczyna)  i MIŁOSZ MAZUR (Gniewczyna)

    KLASA SZÓSTA:

I miejsce JAN TYTUŁA (Gniewczyna)

II miejsce ex aequo MIKOŁAJ  WIĘCEK (Gorzyce) i LILIANNA NIEMIEC (Gniewczyna)

III miejsce KATARZYNA MATYJA (Tryńcza)

Nauczycielom dziękujemy za przygotowanie uczniów i pracę w komisji konkursowej. Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

GALERIA


17.04.2023r.

Akcja Pola Nadziei wiosna 2023

    Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci jest uczestnikiem ogólnopolskiej inicjatywy „Pola Nadziei”. Inicjatywa ta ma na celu szerzenie idei opieki hospicyjnej wśród dzieci i młodzieży oraz wsparcie dla organizacji, które tą opiekę zapewniają. Nasza szkoła przyłączyła się do akcji już po raz kolejny.

W dniu 16 kwietnia 2023 roku wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu rozdawali żonkile i zbierali datki na Fundację Podkarpackie Hospicjum Dla Dzieci w Rzeszowie. Żonkile to  symbol nadziei, która jest nieodłącznym elementem pracy hospicyjnej. Akcja „Pola Nadziei” ma na celu propagowanie idei opieki hospicyjnej oraz wsparcie działalności hospicjum.

Wolontariusze SKW przygotowali także naklejki z żonkilem, które również były rozdawane darczyńcom. Zebraliśmy 2747,50 zł  Pieniądze zostały wpłacone na konto Fundacji.

Wolontariusze SKW składają serdeczne podziękowania proboszczowi parafii w Gniewczynie Łańcuckiej księdzu Krzysztofowi Filipowi oraz księdzu wikaremu Pawłowi Żygale za  pomoc przy organizacji zbiórki. Szczególnie dziękujemy także pani Monice Hader, właścicielce kwiaciarni Pod Aniołem w Gniewczynie Łańcuckiej, która dostarczyła nam przepiękne żonkile.

Jesteśmy wdzięczni  wszystkim darczyńcom, którzy wsparli naszą akcję.

 Wspólnymi siłami sprawiliśmy, aby w tym dniu Gniewczyna Łańcucka zakwitła na żółto, a w naszych sercach rozkwitła nadzieja.

GALERIA


17.04.2023r.


14.04.2023r.


06.04.2023r.


06.04.2023r.

„Piątka z narodowych” FINAŁ PRZYGOTOWAŃ

    Po miesiącu prób i ćwiczeń 5 kwietnia 2023 w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności przed kamerą. Przebrani w przepiękne stroje krakowskie dzielnie reprezentowali szkołę w konkursie.  Uczniowie opanowali skomplikowaną choreografię suity krakowskiej pełną figur i zmian w ustawieniach w bardzo krótkim czasie. Poznali różne położenia rąk, ujęcia w parze, kroki taneczne, figury taneczne o charakterze parowym i solowym. W pocie czoła ćwiczyli:

w 15 ustawieniach składu takich jak: do trójkątów, półkole, koło zębate, diagonal, wężyk, czy wiatraki. Nie było łatwo, ale było warto.

Ogromne podziękowania kierujemy w stronę rodziców tancerzy, za ich pomoc w motywowaniu dzieci do uczęszczania na próby, opiekę w dniu nagrywania, a także pomoc w przebieraniu i czesaniu.

Serdeczne wyrazy wdzięczności składamy osobom o dobrych sercach, bez których to wszystko nie mogło by się odbyć:

Największe podziękowanie składam wreszcie Wam kochani Tancerze! Za Wasz ogrom pracy, wysiłku, zaangażowania, krople potu, odciski i wytrwałość! Termin ogłoszenia listy szkół zakwalifikowanych do prezentacji na żywo upływa 28 kwietnia. Bez względu na wynik my już mamy swoje małe zwycięstwo. Dokonaliście prawie niemożliwego, mimo niekiedy przejawów zwątpienia. Jestem dumna z Waszej postawy patriotycznej i wkładu w szerzenie polskiej kultury ludowej.

GALERIA


05.04.2023r.

„Nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek”

 „Pisanki, pisanki,

jajka malowane.

Nie ma Wielkanocy

bez barwnych pisanek…”

 

 

    5 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbył się przegląd prac plastycznych wykonanych przez dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas 1- 3. Wielkanocny zajączek każdej grupie przygotował niespodziankę. Upominki wręczyli pani dyrektor Jadwiga Gwóźdź oraz  pan dyrektor Józef Chajec.

GALERIA


04.04.2023r.

„Zaelektryzowani” w naszej szkole.

    4 kwietnia w naszej szkole odbył się pokaz grupy z Lublina „Zaelektryzowani”. Niecodzienna lekcja przybliżyła uczniom w prosty i ciekawy sposób tajniki chemii i fizyki. Celem pokazu było propagowanie atrakcyjniej edukacji poprzez eksperymenty i doświadczenia. W programie znalazły się zabawy z gazami, ciekłym azotem i helem. Goście zaprezentowali również ogień, który nie parzy i okulary, które zmieniają nasz sposób widzenia. Eksperymenty, w których uczniowie mogli aktywnie uczestniczyć przysporzyły im wiele radości i śmiechu. Lekcja zrobiła na dzieciach ogromne wrażenie.

GALERIA


04.04.2023r.

Konkurs na palmę wielkanocną

    4 kwietnia 2023 r. w Przedszkolu Parafialnym im. św. Mikołaja w Radymnie zostały wręczone nagrody w Diecezjalnym Konkursie – Palma Wielkanocna „Kwiecista droga”. Na konkurs wpłynęło 93 palmy. Klasa III a zajęła I miejsce w kategorii palma grupowa. Nagrodę odebrała wychowawczyni klasy Zofia Misiło wraz z panią dyrektor Jadwigą Gwóźdź.

    Na uroczystość wręczenia nagród przybyli Pani Anna Huk – Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, która również dofinansowała nagrody, burmistrz miasta Radymna, wójt gminy Radymno, ks. dziekan oraz ks. proboszcz. Wydarzenie uświetnił występ artystyczny przedszkolaków.

    Palmy zostały przekazane na kiermasz, z którego całkowity dochód przeznaczono na leczenie i rehabilitację Kubusia Marciaka z Duńkowic.

    Gratulujemy i dziękujemy.

GALERIA


30.03.2023r.

Gminne Eliminacje Turnieju BRD

        30.03.2023 r. w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W rywalizacji wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z terenu naszej gminy w dwóch grupach wiekowych:

Grupa I (uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat),

Grupa II (pozostali uczniowie).

Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej m.in. poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Przebieg Turnieju nadzorowali policjanci z Komendy Powiatowej w Przeworsku Pani asp. Renata Czyjt i Pan asp. Marek Pełka oraz ratownik medyczny Pan Damian Smycz. Turniej był podzielony na część teoretyczną (test wiedzy - 25 pytań, test skrzyżowań -10 pytań) oraz praktyczną (jazda po torze przeszkód, pierwsza pomoc przedmedyczna).

Po podsumowaniu punktów ze wszystkich konkurencji drużyny zajęły następujące miejsca:

Grupa I

1.      Szkoła Podstawowa w Gniewczynie Łańcuckiej

2.      Szkoła Podstawowa w Tryńczy

3.      Szkoła Podstawowa w Gorzycach

Grupa II

1.      Szkoła Podstawowa w Gniewczynie Łańcuckiej

2.      Szkoła Podstawowa w Tryńczy

3.      Szkoła Podstawowa w Jagielle

Nagrody i wyróżnienia dla uczniów wręczyli: Pan Ryszard Jędruch Wójt Gminy Tryńcza, Pani Zofia Nowak Przewodnicząca Rady Gminy Tryńcza, Pan Stanisław Kogut Wiceprzewodniczący Rady Gminy Tryńcza, Pan Antoni Rzeczyca Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Sieniawie, Pan Roman Kozyra Sołtys Wsi Gniewczyna Łańcucka oraz Pani Jadwiga Gwóźdź Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gniewczynie Łańcuckiej.   

Zwycięskie drużyny będą reprezentować naszą gminę w eliminacjach powiatowych, które odbędą się w Świętoniowej.

GALERIA


29.03.2023r.

„Młodzież zapobiega pożarom”

    W dniu 29 marca 2023 r. w Szkole Podstawowej w Gorzycach odbyły się gminne eliminacje  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Turniej ten ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Maciej Ciszewski zajął III miejsce w II grupie wiekowej i będzie reprezentował naszą gminę w eliminacjach powiatowych, które odbędą się w Zespole Szkół w Zarzeczu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

GALERIA


24.03.2023r.

„Sukces przychodzi do tych, którzy działają”

    Uczennice naszej szkoły Katarzyna Potępa i Anna Dryś wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie „Techniczni i Matematyczni” zorganizowanym przez Zespół Szkół Technicznych w Leżajsku. Do eliminacji szkolnych przystąpiło 114 uczniów  powiatów: leżajskiego, łańcuckiego  przeworskiego. 46 najlepszych matematyków zakwalifikowano do II etapu, w którym zadania konkursowe rozwiązywały obie reprezentantki naszej szkoły. Zaprezentowały w nim wysoki poziom umiejętności wykorzystania wiedzy w rozwiązywaniu zadań praktycznych. Anna Dryś zdobyła II miejsce, tracąc jedynie jeden punkt z maksymalnej liczby.

    23 marca 2023 r. podczas uroczystej gali sumującej konkurs odebrały nagrody z rąk Starosty Leżajskiego pana Marka Śliza, starszego wizytatora KO w Rzeszowie pana Augustyna Jędruchów oraz dyrektor ZST w Leżajsku pani Haliny Samko.

GALERIA


21.03.2023r.

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

    21 marca obchodzimy nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale także Światowy Dzień Zespołu Downa – nazwany inaczej "Dniem Kolorowej Skarpetki". Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do udziału w akcji poprzez założenie tego dnia kolorowych skarpetek „nie do pary” jako wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.

GALERIA


21.03.2023r.

Pierwszy Dzień Wiosny

    Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny dzieci z oddziałów przedszkolnych zorganizowały "Pokaz mody wiosennej".  Przedszkolaki zaprezentowały przygotowane stroje przed uczniami i nauczycielami naszej szkoły. Do pokazu zaprosiliśmy także starszych kolegów.

GALERIA


16.03.2023r.

XXXII edycja międzynarodowego konkursu „Kangur Matematyczny”

    Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana.

W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. W Polsce po raz pierwszy zorganizowano „Kangura” w 1992 r. Wówczas uczestniczyło w nim 4 500 uczniów i studentów. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. Tylko w Polsce w 2022 r. wzięło w nim udział 233 157 uczniów. Konkurs odbywa się zawsze w trzeci czwartek marca.

16 marca 2023 r. w naszej szkole  26 uczniów klas IV-VIII rozwiązywało zadania konkursowe w kategorii Maluch, Beniamin i Kadet. Każdy uczestnik otrzymał zabawkę logiczną – układankę przestrzenną w postaci ostrosłupa ściętego.

GALERIA


16.03.2023r.

Bądź bezpieczny wiosną!

    16 marca uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w spotkaniu z sierż. szt. Przemysławem Puszkarzem z PP w Tryńczy. Tematem spotkania były współczesne zagrożenia: uzależnienia, przemoc wśród młodzieży. Uczniowie poznali także konsekwencje prawne działań podejmowanych przez nieletnich.

 GALERIA


14.03.2023r.

Wyróżnienie dla Zuzi Maciałek
w półfinale IX Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego!

    14 marca 2023 r. w siedzibie IPN w Rzeszowie odbył się regionalny półfinał IX Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek obozu KL Ravensbrück” pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. Uczniowie biorący udział w konkursie zobowiązani byli do przedstawienia dwóch utworów (poezja i proza) związanych z tematyką konkursu, czyli z więźniarkami i samym obozem KL Ravensbrück. Naszą szkołę reprezentowała uczennica kl. VIII b – Zuzanna Maciałek. Jury wyłoniło jednego finalistę i przyznało trzy wyróżnienia. Wśród wyróżnionych znalazła się uczennica naszej szkoły – Zuzanna Maciałek.

Serdecznie gratulujemy Zuzi i życzymy jej dalszych sukcesów!

GALERIA


14.03.2023r.

Zielona matematyka

    Szkoła otrzymała 7 tys. zł na realizację projektu „EKOlogika – zielona matematyka” w ramach programu Fundacji mBanku „Matematyka na Zielono”. Przy jego realizacji współpracują nauczyciele matematyki i przyrody. Założeniem wydarzenia jest pokazanie, jak wykorzystać zasoby matematyki, aby myśląc logicznie - działać ekologicznie.

Obecnie trwają  aktywne warsztaty przyrodniczo- matematyczne. Podczas, których uczniowie poznają jak codzienne wybory żywieniowe wpływają na stan planety. Dowiedzieli się czym jest dieta planetarna, uczyli się czytać etykiety, przyrządzać zielone posiłki i segregować śmieci.

Trwa zbiórka nakrętek,  z której dochód zostanie przekazany na rehabilitację ucznia. Planowane są kolejne warsztaty, konkurs i wycieczka do gospodarstwa turystycznego. W Dzień Ziemi zielony happening wyjdzie z eko przesłaniem do społeczności lokalnej.  Otrzymane dofinansowanie  wykorzystane na aktywne i twórcze zaangażowanie uczniów w działania, które wzbudzą zainteresowanie matematyką i liczbami  w naturze, tak, by zrozumieć rolę człowieka w ochronie planety.

 GALERIA

Inni o projekcie


13.03.2023r.

Bajka jak lekcja

    13 marca 2023 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku przedszkolaki i uczniowie klas młodszych obejrzeli spektakl edukacyjno-profilaktyczny pt. „Przygody zazdrosnego Liliputka” w wykonaniu aktorów Teatru Króla z Łodzi. Tematyką były zarówno zasady dobrego wychowania, jak i profilaktyka uzależnień. Dzieci dowiedziały się, że w życiu liczą się: prawdomówność, pracowitość, szczerość, uśmiech i pomoc w potrzebie.

    Przedstawienie pokazało dzieciom, że każdy jest inny, każdy ma swoje upodobania oraz przyzwyczajenia i każdego człowieka trzeba szanować.

GALERIA


13.03.2023r.

Umysły ścisłe łączcie się – Ogólnopolski Dzień Matematyki

    Tego dnia uczniowie w szkołach zostają wciągnięci do matematycznej zabawy. Nauka nie musi być nudna ani stresująca, Królowa Nauk nie jest taka straszna jak się niektórym wydaje. Z inicjatywą Dnia Matematyki w Polsce wystąpiło Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve – pomysł przyjął się doskonale i z roku na rok w wydarzeniach z nim związanych bierze udział coraz więcej szkół. Uczniowie mogą wziąć udział w grach i zagadkach matematycznych na różnym poziomie.

    Dzień Matematyki kierowany jest do wszystkich! Nawet tych (a może przede wszystkim), którzy nie lubią matematyki. Rozwiązywanie zadań ma sprawić przyjemność, a nie być kolejnym testem. Zadania nie wymagają wiedzy matematycznej – wystarczy otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce tego przedmiotu. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać jasną stronę tej nauki. Zabawa tego dnia gwarantowana, pokazuje inne aspekty matematyki, która może być przyjemna i dawać satysfakcję.

    W roku 2023 Dzień Matematyki przypadł w niedzielę.  My świętowaliśmy dzień później. Klasopracownia matematyczna zamieniła się w salon edukacyjnych gier planszowych. Szczególnie dobrze bawili się czwartoklasiści. Mieli okazję przetestować gry planszowe opracowane przez naszych uczniów i zgromadzone w pracowni  matematycznej. Uczniowie z zainteresowaniem podziwiali pomysły starszych kolegów i świetnie się bawili. Rozgrywki były bardzo emocjonujące i dostarczyły uczniom pozytywnych wrażeń. Piątoklasiści zaprezentowali dodatkowo przygotowane przez siebie plakaty, które miały stanowić swoistą reklamę poznanych czworokątów.

    Liczymy na równie dobrą zabawę w przyszłym roku!

GALERIA


13.03.2023r.

Jak obliczyć objętość ostrosłupa?

    Trudne zagadnienie z geometrii przestrzennej przybliżyły uczniom kl. VIII bryły do mierzenia i porównywania objętości.

Uczniowie korzystając z graniastosłupa o takiej samej wysokości i podstawie jak ostrosłup, w doświadczalny sposób,  napełniając płynem ostrosłup i przelewając ten płyn do graniastosłupa, przekonali się, że należy trzykrotnie powtórzyć tę czynność, by napełnić całkowicie graniastosłup.

Pomoce zostały zakupione z projektu „Laboratoria przyszłości”.

GALERIA

#laboratoriaprzyszłości


10.03.2023r.

 Sukces piłkarek ręcznych

    W dniu 9 marca 2023 r. w Jarosławiu w szkole podstawowej nr 2 odbyły się półfinały wojewódzkie w piłce ręcznej dziewcząt klas Vll-Vlll. Nasza szkoła reprezentowała powiat przeworski oraz gminę Tryńcza. Ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

GALERIA


10.03.2023r.

Wyjazd klasy VIII b do teatru

    10 marca 2023 r. uczniowie klasy VIII b w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie obejrzeli spektakl „Skrzypek na dachu”.

Barwna opowieść pełna ciepła i humoru, wzbogacona piękną muzyką i tańcem spodobała się młodym widzom. Skłoniła też do refleksji na temat wpływu historii na losy ludzi, ich kulturę i tradycje.

GALERIA


06.03.2023r.

Kraj Kwitnącej Wiśni - spotkanie z podróżnikiem

    Dzisiaj, 6 marca, uczniowie naszej szkoły mieli możliwość odbyć magiczną podróż do jednego z najpiękniejszych państw azjatyckich -  Japonii, a wszystko za sprawą pana Grzegorza Chachury, podróżnika firmy „trzask.pl”.

    Pan Grzegorz przedstawił Kraj Kwitnącej Wiśni jako miejsce kontrastów, gdzie tradycja miesza się z nowoczesnością, a historia z rzeczywistością. Zdobyliśmy nie tylko informacje dotyczące położenia (ok. 6580 wysp), demografii i wielkości tego ultranowoczesnego kraju, ale także poznaliśmy jego historię, tradycje, kulturę i ciekawostki związane z życiem Japończyków – najbardziej zapracowanych ludzi na świecie. Razem z podróżnikiem zwiedziliśmy Tokio, tętniącą życiem światową metropolię, zamieszkiwaną przez ok. 38 milionów ludzi, gdzie tradycji towarzyszy nowoczesność. Dowiedzieliśmy się o zwyczajach panujących w japońskich hotelach – np. ściąganie butów przed wejściem do pokoju czy spanie w kimonach. Byliśmy wirtualnie również w Hiroszimie, przepięknym mieście odbudowanym po wybuchu bomby atomowej. Zobaczyliśmy z lotu ptaka czynny wulkan Fudżi, poznaliśmy religię i wiele, wiele innych ciekawych zakątków tego pięknego kraju.

    Była to wspaniała lekcja geografii. Poznana wiedza, przekazana w tak ciekawy sposób, na pewno długo pozostanie w naszej pamięci.

GALERIA


28.02.2023r.

Załączniki:

  1. Karta Zgłoszenia Dziecka do oddziału przedszkolnego (wersja doc wersja pdf)

  2. Karta Zgłoszenia Dziecka do klasy pierwszej (wersja doc wersja pdf)


27.02.2023r.

Jak uczniowie klas V-VI zostali strażakami?

    27.02.2023 r. z uczniami klas V-VI spotkali się: Elżbieta Sternik – pracownik UG w Tryńczy oraz Jan Sobala – prezes jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewczynie Łańcuckiej.

Goście zapoznali uczniów z podstawowymi zadaniami Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych: udziale w zapobieganiu pożarom poprzez przestrzeganie przepisów przeciwpożarowych, podnoszenie wiedzy i umiejętności swoich członków w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej oraz udział w działalności kulturalno-oświatowej.

Spotkanie było zachętą wstąpienia uczniów naszej szkoły w szeregi Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

GALERIA


24.02.2023r.

Międzyszkolny Konkurs „Ojczyzna – Polszczyzna”

    24 lutego uczeń klasy szóstej Jan Tytuła reprezentował naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie „Ojczyzna – Polszczyzna” zorganizowanym przez Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego w Jagielle. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z testem z poprawności językowej. Janek zajął III miejsce, zdobywając 36 punktów na 40.

Gratulujemy rzetelnej wiedzy językowej.

GALERIA


24.02.2023r.


23.02.2023r.

Wycieczka klas czwartych

    Dzisiejszy dzień czwartoklasiści spędzili w Rzeszowie. W kinie Helios obejrzeli film pt. "Szczęście Mikołajka" poprzedzony prelekcją związaną z twórczością autora i genezą cyklu opowiadań o zabawnych przygodach tytułowego bohatera.

Zwiedzili również Rzeszowskie Piwnice, gdzie w atrakcyjny sposób mieli okazję poznać historię miasta i ciekawostki z regionu.

Pogoda i humory dopisywały.

GALERIA


19.02.2023r.

Akcja charytatywna „Pomagamy Karolinie”

    W lutym w naszej szkole została zorganizowana akcja charytatywna „Pomagamy Karolinie”. Karolina Buryło potrzebuje pieniędzy na bardzo kosztowną operację onkologiczną w Niemczech.

W pierwszym etapie zbieraliśmy fanty na licytacje internetowe organizowane na rzecz Karoliny. W dniu 9 lutego wszystkie darowane fanty zostały przekazane organizatorce licytacji pani Małgorzacie Henclik. Link do licytacji: https://www.facebook.com/groups/494679009480189/

Kolejnym działaniem był kiermasz pączków i innych słodkości, który odbył się w dniu 16.02.2023 roku w budynku naszej szkoły. Podczas tego wydarzenia zebraliśmy kwotę 3400 zł, która została wpłacona na konto zbiórki Karoliny. Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/karolina-burylo

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom. Jesteśmy dumni z uczniów i ich rodziców, że tak hojnie włączyli się w pomoc w walce z chorobą Karoliny. Szczególne podziękowania kierujemy do pań ze Spółdzielni „Gorzyczanka”, które przygotowały słodkie pączusie, emerytowanej nauczycielki pani Łucji Sznaj, nauczycieli z naszej szkoły pani Zofii Misiło, pani Moniki Borcz, pani Jolanty Rzeczycy oraz rodziców następujących uczennic i uczniów:

Bachórz Lilianna i Maksymilian, Chamik Lilianna i Marcelina, Dryś Aleksandra, Dryś Anna, Dryś Wiktoria, Dyguła Maja, Kaja i Natan, Flak Julia i Szymon, Foszczej Miłosz, Gaweł Nikoletta i Kacper, Gurak Wojciech, Gwóźdź Gabriel, Hader Gabriela i Kamila, Hartleb Kacper i Mikołaj, Jużyniec Paulina, Karaś Karolina i Paweł, Klocek Julia, Kluz Zuzanna, Kogut Emilia, Kogut Maja i Hanna, Korzeniowska Barbara, Kruczek Maja, Julia i Michał, Krupa Dominika, Kulpa Martyna, Lasek Aleksandra, Lizak Filip, Lorenc Dominika, Lorenc Kinga, Maciałek Zuzanna, Maj Zuzanna i Antonina, Michalik Julia i Bartosz, Morawska Julia i Adrian, Niemiec Dominika i Filip, Niemiec Patryk, Nowak Michał i Mateusz, Nykiel Wiktoria, Pelc Karolina, Piróg Maja, Piróg Nikola i Oliwia, Piróg Wiktoria, Potępa Katarzyna, Preisner Sebastian, Pysz Paulina i Damian, Rachfał Agata i Bartosz, Rachfał Mateusz, Ryfa Róża, Socha Natalia, Stępak Paweł, Sykała Martyna i Patryk, Szpytma Kacper, Szwałek Szymon, Szybiak Julia i Kuba, Świetliczka Wiktoria i Paulina, Turek Paulina, Walanus Lena, Walanus Oliwia, Węgrzyn Magdalena, Wodzińska Martyna, Wojtas Patryk, Wołowiec Oliwia,

Jeżeli kogoś pominęliśmy to przepraszamy.

GALERIA


13.02.2023r.

Dzień Bezpiecznego Internetu

    13 lutego w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie klas piątych uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicowym PP Tryńcza - mł. asp. Mariuszem Lipińskim. Dowiedzieli się jak mądrze i bezpiecznie korzystać z sieci. Poznali dobre i złe strony Internetu oraz wzbogacili wiedzę z zakresu cyberzagrożeń.

Dziękujemy za ważne wskazówki związane z bezpiecznym surfowaniem po sieci.

GALERIA


13.02.2023r.

Wygrana w konkursie na najładniejszą bombkę

    Klasa III a zajęła I miejsce w Gminnym Konkursie na Najładniejszą Bombkę Bożonarodzeniową, zorganizowanym przez Trynieckie Centrum Kultury i Czytelnictwa. Nagrodą w konkursie jest voucher 500 zł., który dyrektor TCK i C, pani Bernadeta Jakubiec, wręczyła uczniom jako dofinansowanie do szkolnej wycieczki.

Bardzo dziękujemy.

GALERIA


10.02.2023r.

Wyjazd na lodowisko

    W dniu 10 lutego 2023 roku klasy piąte i szósta wzięły udział w wyjeździe do Tryńczy. Uczniowie na początku zwiedzili Izbę Turka, w której zapoznali się z historią i tradycjami wystawiania straży grobowej podczas Wielkanocy. Następnie dzieci obejrzały wystawę malarstwa pani Anety Śladowskiej w galerii „Pod Aniołem” Na koniec uczniowie

spędzili aktywnie czas na lodowisku w Tryńczy. Słoneczna pogoda sprzyjała zabawie na lodzie. Jazda na łyżwach to doskonały sposób, aby zadbać o swoją formę zimą. W trakcie godziny jazdy można spalić ponad 500 kalorii. Połączenie treningu aerobowego z wysiłkiem fizycznym daje świetne rezultaty. Zwiększa wytrzymałość, poprawia elastyczność oraz nadaje ruchom gracji. Jazda na łyżwach pozytywnie wpływa na nastrój. Pozwala zapomnieć o codziennych troskach i problemach i skupić się na chwili obecnej. Uczniowie wrócili do szkoły zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

GALERIA


02.02.2023r.

POMAGAMY KAROLINIE !

    Nasza szkoła przyłącza się do akcji pomocy Karolinie Buryło, szesnastolatce zamieszkałej w miejscowości Wolica w gminie Gać. Karolina choruje na nowotwór i potrzebuje pieniędzy na operację. Organizujemy kiermasz słodkości w dniu 16.02.2023 w Tłusty Czwartek. Prosimy chętne osoby, które chcą wspomóc kiermasz o upieczenie placków, ciasteczek, pączków lub innych słodkości.

Od 1 do 8 lutego zbieramy fanty na licytacje. Lista fantów na plakacie.

Za wszelkie wsparcie dziękuje

Lista fantów


14.01.2023r.

Dyplomy dla uczestników programu badmintona

    Podczas ferii zimowych w hali sportowej SP w Gniewczynie Łańcuckiej odbyły się zajęcia badmintona podczas, których uczestnicy programu „Sport dla wszystkich” otrzymali pamiątkowe dyplomy za aktywny udział i upowszechnianie sportu.

Gratulacje!

Dariusz Sanecki

 GALERIA


12.01.2023r.

W podziękowaniu za wieloletnią pracę

    12 stycznia pożegnaliśmy przechodzącą na emeryturę nauczycielkę języka polskiego panią Alicję Kluz-Wikiera. Pani dyrektor Jadwiga Gwóźdź, koleżanki i koledzy, pracownicy szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego podziękowali za wieloletnią pracę w naszej szkole, za zaangażowanie w edukację i wychowanie wielu pokoleń dzieci i młodzieży. Życzymy Pani Alicji, aby dalsze lata upływały w zdrowiu, aktywnym odpoczynku i realizowaniu swoich planów odkładanych na później. Mamy nadzieję, że nasza szkoła pozostanie dla Pani miłym wspomnieniem.

GALERIA


12.01.2023r.

Rozdanie nagród w II Powiatowym Konkursie na list do Św. Mikołaja „A letter to Santa”

    W dniu 12.01.2023 uczennica klasy 5b Dominika Lorenc wzięła udział w uroczystości wręczenia nagród w II Powiatowym Konkursie na list do Św. Mikołaja „ A letter to Santa” organizowanym przez Zespół Szkół im. W. Witosa w Zarzeczu. Dominika uzyskała wyróżnienie w kategorii klas IV- VI. Podczas uroczystości wszyscy nagrodzeni wzięli udział w kreatywnych warsztatach z języka angielskiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

GALERIA


09.01.2023r.

KONKURS MATEMATYCZNY ARCHIMEDES  

    Poznaliśmy wyniki jesiennej edycji ogólnopolskiego konkursu OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES PLUS. MATEMATYKA PLUS. Wzięło w niej udział 35 uczniów naszej szkoły, którzy rozwiązywali zestaw 25 zadań w swoich kategoriach wiekowych. Miło nam poinformować, że 6 uczniów uzyskało tytuł laureata. Serdecznie gratulujemy!

LISTA LAUREATÓW:

Klasa 3:

Szymon Kisiel - 92/100 pkt – laureat II stopnia

Jakub Cierpisz - 84/100 pkt – laureat IV stopnia

Mateusz Pelc - 84/100 pkt – laureat IV stopnia

Justyna Kordas - 80/100 pkt – laureat V stopnia

Klasa 5:

Jakub Tytuła - 80/100 pkt – laureat V stopnia

Klasa 6:

Lilianna Niemiec - 84/100 pkt – laureat IV stopnia

GALERIA


09.01.2023r.

VI ORSZAK TRZECH KRÓLI

    6 stycznia w Święto Objawienia Pańskiego po raz szósty przeszedł przez Gniewczynę Barwny Orszak Trzech Króli. W tym roku pod hasłem  „Niechaj Gwiazda nas prowadzi!”. Nasza szkoła zorganizowała go wspólnie z Parafią Gniewczyna, Wójtem Gminy Tryńcza przy współpracy z Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Tryńczy. Współorganizatorem była Fundacja „Orszak Trzech Króli”.

    Tegoroczny Orszak zainaugurowała uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ks. Krzysztof Filip. W samo południe trzej mędrcy: Kacper, Melchior i Baltazar, prowadzeni przez Gwiazdę, wyruszyli sprzed kościoła w Gniewczynie Łańcuckiej na stadion LKS w Gniewczynie Trynieckiej, gdzie znajdowała się stajenka, a w niej Święta Rodzina. Wraz z nimi w drogę do Betlejem udali się wszyscy uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Gniewczynie tworząc:

- Orszak Aniołków – przedszkolaki wraz z rodzicami

- Orszak Azjatycki prowadzony przez Króla Melchiora– klasy I – III;

- Orszak Afrykański prowadzony przez Króla Baltazara) – klasy IV – V;

- Orszak Europejski prowadzony przez Króla Kacpra– klasy VI – VII;

    W Orszaku uczestniczyli radni RG w Tryńczy z przewodniczącą p. Zofią Nowak i Wójtem p. Ryszardem Jędruchem oraz licznie przybyli mieszkańcy Gniewczyny Łańcuckiej, Trynieckiej i pozostałych miejscowości naszej gminy. Dla wszystkich uczestników była to doskonała okazja do radosnego przeżywania Święta Objawienia Pańskiego.

Było pięknie, radośnie, barwnie i rodzinnie. Każdy zmarznięty mógł ogrzać się przy ognisku i ciepłym posiłku.

Dziękujemy wszystkim za liczny udział i radosne świętowanie!

GALERIA


23.12.2022r.


20.12.2022r.

Teatrzyk „Dziadek do orzechów”

    20 grudnia 2022 r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny dla klas 1- 3 pt .„Szopka bożonarodzeniowa”. Na wstępie zebrani wysłuchali i obejrzeli teatrzyk kamishibai pt. „Dziadek do orzechów”. Na konkurs wpłynęło 23 prace - wszystkie piękne i samodzielnie wykonane przez dzieci. Jury miało wielki problem, aby wybrać trzy prace i wyłonić zwycięzców, którymi ostatecznie zostali: Malwina Miazga kl. 1a, Nikola Skiba klasa 2a,  Mikołaj Dzięgielowski klasa 3a. Ponadto uczniowie klas IV – VIII przyznali nagrodę publiczności Zuzannie Jasic z  3a. Wszyscy mali artyści otrzymali nagrody, które wręczyła pani dyrektor Jadwiga Gwóźdź.

Dziękujemy za udział w konkursie.

GALERIA


20.12.2022r.

I miejsce w XXXIII Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Plastycznej

    16 grudnia 2022 r. odbyło się rozdanie nagród w XXIII Wojewódzkim Przeglądzie Dziecięcej Twórczości Plastycznej "Choinka jak ze snu".

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 1 297 artystów z 145 placówek z terenu całego województwa podkarpackiego.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Amelka Śliż z klasy 1a za swoją pracę „Choinka jak ze snu”, wykonaną na zajęciach plastycznych, zdobyła I nagrodę i podczas uroczystego podsumowania konkursu w Gminnym Ośrodku Kultury w Krasnem odebrała dyplom i upominki rzeczowe. Dziewczynce w tak wyjątkowej chwili towarzyszyła mama.

GALERIA


20.12.2022r.

Sukces piłkarek ręcznych

    W dniu 17.12.2022 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Jarosławiu odbył się Mikołajkowy turniej piłki ręcznej dziewcząt klas VII-VIII. W rozgrywkach udział wzięły drużyny: SP Pełkinie, SP Pruchnik, SP nr 2 Jarosław oraz SP Gniewczyna Łańcucka. Po wyrównanej, zaciętej walce nasza drużyna uplasowała się na podium zajmując I miejsce. Gratulujemy wszystkim sportowej postawy i życzymy  dalszych sukcesów. Dziękujemy organizatorom za ciepłe przyjęcie oraz miłą świąteczną atmosferę panującą podczas rozgrywek.

    Drużynę do sukcesu poprowadził nauczyciel wychowanie fizycznego Pan Wojciech Gujda.

GALERIA


16.12.2022r.

I Wojewódzki Konkurs Oratorski

    Z radością informujemy, że mamy w naszej szkole świetnego mówcę. Jan Tytuła zajął II miejsce w I Wojewódzkim Konkursie Oratorskim ”W naszym kraju nad Wisłą mówmy piękną polszczyzną”. Zadaniem uczestnika było wygłoszenie przemówienia na temat „Dlaczego w XXI wieku warto posługiwać się piękną, bogatą polszczyzną?”. Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Przeworsku. Partnerem wydarzenia było Muzeum w Przeworsku - Zespół Pałacowo-Parkowy.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

GALERIA


16.12.2022r.

Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

    16 grudnia w naszej szkole odbył się Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek dla oddziałów przedszkolnych. Mieliśmy zaszczyt gościć uczniów ze szkół z terenu Gminy Tryńcza. Na scenie wystąpiły cztery zespoły wokalne i solistka. Wszyscy wykonawcy byli świetnie przygotowani. Jury oceniało uczestników w dwóch kategoriach: grupy wokalne i soliści.

W kategorii "grupy wokalne":

I miejsce zajął zespół wokalny "Dzwoneczki" ze Szkoły Podstawowej w Gorzycach,

II miejsce - zespół wokalny "Gwiazdeczki" ze Szkoły Podstawowej w Gniewczynie Łańcuckiej,

III miejsce - zespół wokalny "Śnieżynka" ze Szkoły Podstawowej w Tryńczy.

Wyróżnienie otrzymał zespół wokalny "Koliberki" ze Szkoły Filialnej w Ubieszynie.

W kategorii "soliści " I miejsce zdobyła Laura Kuśmierek ze Szkoły Podstawowej w Gniewczynie Łańcuckiej.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu i odwagi.

GALERIA


12.12.2022r.

Ogólnopolskie dyktando

    9 grudnia 2022r. uczennice klasy IIIa wzięły udział w Ogólnopolskim Dyktandzie (nie tylko) dla Mistrzów organizowanym przez Instytut Rozwoju Oświaty. Test składał się z dwóch części: dyktanda i zasad ortograficznych.

    Za wszystkie uczennice trzymamy kciuki, a na wyniki poczekamy do 30 stycznia 2023 roku.

 


09.12.2022r.

Brawo Koszykówka !!! 

    W dniu dzisiejszym, 9 grudnia 2022r. w Gniewczynie Łańcuckiej odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt i chłopców klas Vll-Vlll. W turnieju udział wzięli: SP Gniewczyna, ZS Zarzecze oraz SP w Jaworniku Polskim.  Mistrzem powiatu w koszykówce chłopców została drużyna z ZS w Zarzeczu,  natomiast mistrzem powiatu w kategorii dziewcząt została drużyna z naszej szkoły, której opiekunem jest p. Wojciech Gujda. Zwycięskie drużyny będą reprezentować powiat przeworski na zawodach rejonowych, które odbędą się w najbliższym czasie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

GALERIA


08.12.2022r.

Turniej piłki nożnej

W dniu 8 grudnia 2022 r. w naszej szkole odbył się gminny turniej piłki nożnej chłopców klas IV-Vl. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

I miejsce SP w Gorzycach,

II miejsce SP w Tryńczy,

III miejsce SP w Gniewczynie,

IV miejsce SP w Jagielle.

Serdecznie gratulujemy uzyskanych miejsc !!!

 GALERIA


08.12.2022r.

Informacja o unieważnieniu zapytania ofertowego


07.12.2022r.

Prezenty dla przedszkolaków

    7 grudnia oddziały przedszkolne w naszej szkole odwiedzili wyjątkowi goście z mikołajkowymi prezentami. Pani Magdalena Rachfał - Sekretarz Gminy oraz Pan Stanisław Kogut - Wiceprzewodniczący Rady Gminy, w imieniu Pana Wójta Ryszarda Jędrucha wręczyli dzieciom wspaniałe zabawki.

Radość z otrzymanych prezentów nie miała końca, a w podziękowaniu za podarunki przedszkolaki zaśpiewały piękne piosenki.

Jeszcze raz dziękujemy za wizytę.

GALERIA


06.12.2022r.

Dorotka po drugiej stronie tęczy

    6 grudnia 2022 r. dzieci z klas 0  III pojechały do kina w Przeworsku na przedstawienie teatralne pt. „Dorotka po drugiej stronie tęczy”. Była to piękna opowieść o przyjaźni i odzyskaniu wiary w siebie w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego Alert z Wrocławia. Dzieci z zainteresowaniem śledziły przygody Dorotki i jej przyjaciół: Stracha na wróble, Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa w drodze do baśniowej krainy czarnoksiężnika Oz. Główni bohaterowie pokazują również jakim skarbem jest otaczająca przyroda i jak należy o nią dbać. Zła czarownica była wcieleniem tych, którzy zaśmiecają nasze piękne lasy. Dzieci żywo reagowały na to, co działo się na scenie. Zachwyciły je także kolorowe kostiumy oraz bajkowa scenografia. Spektakl bardzo przypadł do gustu naszym małym widzom

GALERIA


06.12.2022r.

"Ten inny"

    Dnia 6 grudnia 2022 r. uczniowie klas IV  VI z naszej szkoły obejrzeli wystawione w MOK-u w Przeworsku przedstawienie „Ten inny”. Spektakl został przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji we Wrocławiu i opowiadał historię nastoletniego Augusta, który urodził się ze zdeformowaną twarzą. Chłopiec musiał poradzić sobie z nieprzychylnymi mu kolegami z nowej szkoły i zdobywał prawdziwych przyjaciół.

Dla młodych widzów była to lekcja tolerancji i zrozumienia, że prawdziwą wartość człowieka dostrzega się „patrząc w jego serce”. Wyjazd odbył się w ramach realizowanych w szkole działań profilaktyczno-wychowawczych.

GALERIA


05.12.2022r.

Święty Mikołaj w naszej szkole

    Wizyta Świętego Mikołaja to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. 5 grudnia nadszedł ten wyjątkowy czas i wszystkie dzieci od rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi i nasłuchiwały dzwoneczków. Święty nie kazał na siebie długo czekać i zjawił się w towarzystwie aniołków z workiem pełnym prezentów. Radość i uśmiech na twarzach dzieci to najlepsze podziękowanie dla Mikołaja i jego pomocników!

GALERIA


01.12.2022r.

Sukces Zuzi Maciałek i Oskara Gonenki
w Wojewódzkim Konkursie Poezji Patriotycznej!

    Z radością informujemy, że Zuzia Maciałek – uczennica kl. VIIIb zajęła II miejsce, a Oskar Gonenko – uczeń kl. IVa otrzymał wyróżnienie w X Wojewódzkim Konkursie Poezji Patriotycznej pod hasłem „Kiedy myślę Ojczyzna…”, który odbył się 30 listopada 2022 r. w SP nr 4 w Łańcucie. Naszą szkołę godnie reprezentowały również:  Kinga Siuśta – ucz. kl. IVa i Lilianna Chamik – ucz. kl. VIIIb. Jury oceniało: dobór  i rozumienie tekstu, zaangażowanie emocjonalne i pomysłowość interpretacji, poprawność i ekspresję wypowiedzi, dykcję i opanowanie tekstu. W konkursie wzięło udział 29 uczniów klas IV – VI i 26 uczniów klas VII – VIII z województwa podkarpackiego.

Serdecznie gratulujemy reprezentantom naszej szkoły pięknego występu!

GALERIA


01.12.2022r.

Zapytanie ofertowe na kompleksową dostawę paliwa gazowego na potrzeby Szkoły Podstawowej w Gniewczynie Łańcuckiej

 

Zapytanie ofertowe

Załącznik Nr 1 do zapytania ofertowego - Opis przedmiotu zamówienia

Załącznik Nr 2 do zapytania ofertowego - Wzór formularza ofertowego


01.12.2022r.

Informacja o unieważnieniu zapytania ofertowego


29.11.2022r.

GALERIA


21.11.2022r.

Zapytanie ofertowe na kompleksową dostawę paliwa gazowego na potrzeby Szkoły Podstawowej w Gniewczynie Łańcuckiej

 

Zapytanie ofertowe

Załącznik Nr 1 do zapytania ofertowego - Opis przedmiotu zamówienia

Załącznik Nr 2 do zapytania ofertowego - Wzór formularza ofertowego


19.11.2022r.

I MIEJSCE W FINAŁOWYM TURNIEJU BADMINTONA DLA DZIECI SHUTTLE TIME
POD PATRONATEM MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

    W dniu 19.11. 2022 r. w hali sportowej GOSiR w Zarzeczu został rozegrany Finałowy Międzyszkolny Turniej Badmintona. Organizatorem turnieju była Fundacja Narodowy Badminton.

Szkołę SP Gniewczyna reprezentowało 5 uczennic: Kinga Lorenc, Oliwia Majkut, Anna Dryś, Maja Krutysz i Nikola Konieczna.

Celem turnieju była popularyzacja dyscypliny badminton w województwie podkarpackim a także sprawdzenie umiejętności nabytych podczas zajęć badmintona oraz integracja grup sportowych w ramach programu Shuttle Time.

Do rywalizacji w turnieju przystąpiły zespoły uczniowskie z 22 szkół województwa podkarpackiego. Po niezwykle zaciętej walce wyłoniono zwycięzców turnieju. I miejsce w kategorii najmłodszych dziewcząt (klasa IV) zdobyła uczennica SP Gniewczyna Nikola Konieczna.

Imprezy odbywała się w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze, ponieważ wszyscy mieliśmy świadomość, iż sam udział w tak prestiżowym turnieju sam w sobie jest ogromnym sukcesem.

Klasyfikacja końcowa  zawodników SP Gniewczyna:

Nikola Konieczna I miejsce

Kinga Lorenc IV miejsce

Oliwia Majkut awans do ćwierćfinału

Anna Dryś awans do ćwierćfinału

Maja Krutysz awans do ćwierćfinału

Dariusz Sanecki

GALERIA


18.11.2022r.

„Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary.”

    Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w świat marzeń i fantazji.

W naszej szkole dn. 17.11.2022 r. odbyła się długo wyczekiwana zabawa integrująca społeczność uczniowską, zarówno tę młodszą jak i starszą. Zabawę uświetnił DJ, który organizował wiele różnych zabaw i konkursów. Uczniowie tańczyli i bawili się przy dźwiękach skocznej muzyki. Całość spotkania umilił słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dzieci wróciły do domu zadowolone i doskonałych humorach.

GALERIA


17.11.2022r.

Konkurs „Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa”

    17 listopada 2022 r. odbyło się rozstrzygnięcie, połączone z rozdaniem nagród, XIX Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa” zorganizowanego przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 w Rzeszowie pod patronatem Prezydenta Rzeszowa, Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Polskiego Związku Łowieckiego w Rzeszowie. Celem konkursu było m. in. propagowanie historii i tradycji regionalnych związanych z kultem św. Huberta, kształtowanie postawy człowieka świadomego swego wpływu na środowisko, wspomaganie działań proekologicznych, pobudzanie wyobraźni dziecka i integracja miłośników przyrody. Na konkurs, który skierowany był do dzieci przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych, wpłynęło 581 prac z 63 placówek.

Tematyka prac:

- dzieci przedszkolne: „Rok w lesie - lato”;

- uczniowie klas I–III: „Święty Hubert – niebiański ambasador lasu”;

- uczniowie klas IV –VIII: „Pan i pani – dymorfizm w świecie polskiej przyrody”.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Amelka Śliż z klasy 1a za swoją pracę „Święty Hubert – niebiański ambasador lasu”, wykonaną na zajęciach plastycznych, zdobyła III miejsce i podczas uroczystego podsumowania konkursu w Rzeszowie odebrała dyplom i upominki rzeczowe. Dziewczynce w tak wyjątkowej chwili towarzyszyła mama.

Na zakończenie wszyscy zaproszeni goście obejrzeli przedstawienie przygotowane przez organizatorów.

Gratulujemy!

GALERIA


17.11.2022r.

II Gminny Przegląd Poezji Patriotycznej

    17 listopada w Szkole Podstawowej w Tryńczy odbył się Międzyszkolny Przegląd Poezji Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowali: Jan Tytuła – kl. VI, Julia Michalik – kl. VIIIa, Zuzanna Maciałek, Zuzanna Maj – kl. VIIIb. Z przyjemnością informujemy, że I miejsce ex aequo zajęli: Jan Tytuła i Julia Michalik. Gratulujemy wszystkim uczestnikom niezwykłej wrażliwości na poetyckie słowo.

GALERIA


17.11.2022r.

Brawo Piłka Ręczna!

    W dniu 17 listopada 2022 r. w Hali Sportowej im. Tadeusza Ruta w Przeworsku odbył się towarzyski turniej piłki ręcznej chłopców kl. IV-Vl. Nasza szkoła została zaproszona przez Pawła Pilka oraz trenera Akademii Piłki Ręcznej SPR Przeworsk Krzysztofa Mirkiewicza. Skład drużyny: Jan Tytuła- kapitan drużyny, Michał Kruczek, Bartosz Kordas, Jakub Chmura, Damian Pysz, Patryk Pilek, Patryk Wojtas, Maciej Pieniążek, Jakub Konieczny, Szymon Wojciechowski.

Chłopcy dzielnie reprezentowali szkołę, wygrywając mecz 11:4.

Serdecznie gratulujemy!

Opiekun: Wojciech Gujda

GALERIA


16.11.2022r.

„Mój przyjaciel Plastuś”

    16 listopada 2022 r. odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród w szkolnym konkursie plastycznym dla klas pierwszych „Mój przyjaciel Plastuś”. Na konkurs, którego głównym celem było m. in. rozwijanie zainteresowań czytelniczych, propagowanie idei głośnego czytania książek, rozwijanie umiejętności przedstawiania w pracy plastycznej utworu literackiego, wpłynęło 17 prac. Wszystkie były zgodne z regulaminem – piękne i pomysłowe.

Jury pod przewodnictwem pana Marka Kozaka przyznało następujące miejsca:

I miejsce – Tobiasz Konieczny 1a;

III miejsce - Maja Piróg 1a  i Kinga Stącel 1b;

III miejsce – Zuzanna Kluz 1b i Kuba Szybiak 1a.

Wyróżnienie: Gabriel Lasek 1b, Barbara Korzeniowska 1b. Malwina Miazga 1a, Nikodem Jagieła 1a.

Wszyscy uczestnicy konkursu dostali upominki, które wręczyła pani dyrektor Jadwiga Gwóźdź.

Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

GALERIA


14.11.2022r.

POWIATOWY TURNIEJU BADMINTONA DLA DZIECI SHUTTLE TIME
POD PATRONATEM MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

    W ramach programu rozwoju badmintona „Shuttle Time” w dniu 14.11 2022 r. w hali sportowej w Adamówce został rozegrany Międzyszkolny Turniej Badmintona.

Szkołę SP w Gniewczynie reprezentowało 9 uczennic: Kinga Lorenc, Oliwia Majkut, Dominika Krupa, Karolina Karaś, Zuzanna Maj, Julia Klocek, Paulina Pysz, Anna Dryś, Maja Krutysz i Julia Kucza. Celem turnieju była rywalizacja w duchu fair play oraz popularyzacja dyscypliny badminton w województwie podkarpackim, a także sprawdzenie umiejętności nabytych podczas zajęć badmintona oraz integracja grup sportowych w ramach programu Shuttle Time.

Turniej rozgrywany był w kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców:

- klasy IV

- klasy V-VI

- klasy VII-VIII

Do turnieju zgłosiło się pięć szkół: SP Adamówka, SP Majdan Sieniawski, SP Tryńcza, SP Gorzyce i SP Gniewczyna Łańcucka.

Klasyfikacja końcowa zawodników SP Gniewczyna:

- klasy V-VI

I miejsce Maja Krutysz

III miejsce Oliwia Majkut

-klasy VII-VIII

I miejsce Kinga Lorenc

II miejsce Karolina Karaś

Gratulujemy !!!

Dariusz Sanecki

GALERIA


13.11.2022r.

„Badminton Rodzinny”

celem upamiętnienia rocznicy odzyskania Niepodległości RP 11 listopada 1918 r.

W dniu 12.11.2022 r. w hali sportowej ZSZ w Przeworsku odbył się turniej „Badminton Rodzinny” celem upamiętnienia rocznicy odzyskania Niepodległości RP 11 listopada 1918 r. Naszą szkołę reprezentowały: Oliwia Majkut, Kinga Lorenc, Zuzanna Maj, Julia Klocek, Anna Dryś, Nikola Konieczna i Karolina Karaś.

W zawodach wzięło udział ponad 20 zawodniczek, a nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał zespół sędziów i organizatorzy.

Zmagania dziewcząt były bardzo wyrównane i obfitowały w wiele zaskakujących i niekonwencjonalnych akcji taktycznych co pozwoliło naszym początkującym zawodniczkom na zdobycie kolejnych doświadczeń sportowych.

Po meczach grupowych , półfinałowych i finałowych reprezentacja SP Gniewczyna uplasowała się na czołowych miejscach w turnieju:

II miejsce Kinga Lorenc

IV miejsce Anna Dryś

VI miejsce Karolina Karaś

Najlepsze zawodniczki otrzymały puchary i dyplomy  z życzeniami dalszych sukcesów sportowych w tak wymagającej dyscyplinie jaką jest badminton.

Dariusz Sanecki

GALERIA


10.11.2022r.

Święto Niepodległości

    W dniu 10 listopada o godzinie 11.11 uczniowie Szkoły Podstawowej w Gniewczynie Łańcuckiej rozpoczęli uroczystą akademię z okazji Święta Niepodległości odśpiewaniem hymnu narodowego w asyście sztandaru szkoły. W ten sposób nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu, włączając się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W dalszej kolejności uczniowie klas trzecich śpiewem, tańcem i recytacją uczcili ten dzień. Akademię prowadziły dwie uczennice z klasy Vb.

Dzieci z przedszkola i nauczania początkowego wykonały również gazetki okolicznościowe i kotyliony.

GALERIA

Wspólne śpiewanie hymnu (wideo)


08.11.2022r.

Gminny Bieg Niepodległości

    W dniu 08.11.2022 r. w Szkole Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Gorzycach uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Biegu Niepodległości. Zawodnicy ze wszystkich szkół z terenu naszej gminy wzięli udział w rywalizacji, która podzielona była na 18 kategorii ze względu na grupę wiekową oraz płeć.

Nasi sportowcy uplasowali się na poszczególnych miejscach w swojej kategorii wiekowej:

Wojciech Wdowiak (Kl. III) – II miejsce

Bartosz Michalik (kl. IV) –II miejsce

Dominika Lorenc (kl. V) – I miejsce

Maja Krutysz (kl. V) – II miejsce

Kacper Hader (kl. V) – II miejsce

Karolina Karaś (kl. VII) – II miejsce

Krystian Brud (kl. VII) – II miejsce

Bartosz Rachfał (kl. VII) – III miejsce

Julia Michalik (kl. VIII) – II miejsce

Dominika Krupa (kl. VII) – III miejsce

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Opiekunowie: Wojciech Gujda, Dariusz Sanecki

GALERIA


06.11.2022r.

TURNIEJ  BADMINTONA DLA UCZESTNIKÓW PROGRAMU SHUTTLE TIME SP GNIEWCZNA ŁAŃCUCKA

    W dniu 05.11.2022 r. w hali Sportowej przy SP Gniewczyna został rozegrany  Wewnątrzszkolny Turniej Badmintona.

Uczniowie klas IV – VIII rywalizowali pomiędzy sobą walcząc o zwycięstwo.

Do turnieju przystąpili :  Karolina Karaś , Kinga Lorenc, Paulina Pysz, Dominika Krupa, Julia Kucza, Majkut Oliwia, Anna Dryś, Nikola Konieczna, Aleksandra Dryś, Maja Krutysz oraz Szymon Flak. Rozegrano dwu i trzysetowe spotkania w grach pojedynczych w systemie „każdy z każdym”. Do finału awansowały: Karaś Karolina, Lorenc Kinga, Anna Dryś i Nikola Konieczna zdobywając następujące miejsca :

I. Kinga Lorenc

II. Anna Dryś

III. Nikola Konieczna

IV. Karolina Karaś

Turniej odbył się ramach programu rozwoju badmintona „Shuttle Time”.

Dariusz Sanecki

GALERIA


06.11.2022r.

Lista potrzebnych rzeczy dla Podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci 2022 rok


05.11.2022r.

Tryniecki Weekend z Historia - akcja „Jula”

    5 listopada ósmoklasiści ucharakteryzowani w epokowe stroje wzięli udział w kolejnym Trynieckim Weekendzie z Historią. Muzycznym wprowadzeniem do rekonstrukcji był Koncert Patriotyczny Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Tryńczy pod batutą pana Edwarda Myłka oraz Zespołu ALEVOCALE. W czasie koncertu naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy szóstej - Zuzanna Konieczny, śpiewając utwór Pąki białych róż. Tegoroczna rekonstrukcja wydarzeń historycznych dotyczyła akcji „Jula” nawiązującej do zdarzeń z 1944 r. i wysadzenia mostu kolejowego w Tryńczy.  Rekonstrukcja historyczna to sposób na lekcję historii, a także popularyzowanie wiedzy historycznej w atrakcyjnej poznawczo formie.

GALERIA


04.11.2022r.

Wycieczka na Farmę Dyniową 

    Klasa 0a, 0b oraz 0c wraz z wychowawczyniami udały się na wycieczkę na farmę dyniową, która mieści się w Bacówka Radawa & SPA.

Przedszkolaki mogły podziwiać ciekawe i niezwykle pomysłowe dekoracje wykonane z przedmiotów codziennego użytku. Dzieci karmiły zwierzęta, brały udział w warsztatach plastycznych, zwiedzały farmę oraz zjadły smaczny obiad.

GALERIA


03.11.2022r.

Wycieczka do Jarosławia

    W czwartek 3 listopada klasa szósta pojechała na wycieczkę do Jarosławia. Celem podróży było zwiedzenie niektórych zabytków Jarosławia – miasta zwanego Perłą Podkarpacia. Piękna pogoda sprzyjała od samego rana. Uczniowie podziwiali ratusz i piękne kamieniczki na rynku jarosławskim, greckokatolicką cerkiew Przemienienia Pańskiego, najstarszy kościół pojezuicki w Polsce – Kolegiatę, synagogę. Udali się też na Punkt Widokowy, który usytuowany jest w obrębie Małego Rynku. Roztacza się z niego piękny rozległy widok na dolinę dolnego Sanu, stanowiącą część składową Kotliny Sandomierskiej. W miejscu tym kończy się Pogórze Rzeszowskie, zwane również Pogórzem Jarosławskim. Ze Skarpy Widokowej wspaniale prezentuje się opactwo sióstr Benedyktynek, otoczone systemem obronnym górującym nad okolicą. Podczas wycieczki zwiedzili też Podziemne Przejście Turystyczne - wraz z zejściem do Podziemnego Przejścia Turystycznego wkroczyli w niezwykły świat XVI/XVII-wiecznego Jarosławia – miasta wielkich jarmarków. Pani przewodnik oprowadzała młodzież po podziemnym labiryncie, gdzie podziwiali ekspozycje archeologiczno-historyczne. Atrakcją była wirtualna podróż łodzią, nawiązująca do XVI-wiecznych podróży handlowych, odbywanych Wisłą czy Sanem. Szóstoklasiści zapoznali się ze zwyczajami i trybem życia mieszkańców miasta w czasach jego świetności. Następnie udali się do ratusza do Centrum Edukacji Kulturalnej. W piwnicach ratusza na zwiedzających czekał fascynujący świat sztuki. Interaktywne urządzenia i aplikacje multimedialne ułatwiły poznanie najważniejszych zagadnień związanych z muzyką, malarstwem, rzeźbą, architekturą. W laboratorium teatralnym mogli wcielić się w animatora teatru cieniowego lub aktora teatru lalkowego z wykorzystaniem pacynek czy marionetek, a w pracowni origami wykonywali papierowe zwierzątka, kwiaty, przedmioty.

Po zwiedzaniu uczniowie udali się do Kina na Biegunach w galerii Stara Ujeżdżalnia, gdzie obejrzeli film „Orlęta. Grodno’39”, który opowiada o agresji wojsk sowieckich na Polskę we wrześniu 1939 roku. Produkcja przedstawia historię heroicznej walki cywilnych mieszkańców Grodna, w dużej mierze harcerzy i młodzieży szkolnej, z rosyjskim najeźdźcą.

Po ciekawej lekcji historii i sztuki pełni wrażeń wrócili do domów.

GALERIA


27.10.2022r.

Święto biegów w Zarzeczu z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej w Gniewczynie Łańcuckiej

    Dnia 27 października 2022 roku w Zarzeczu odbył się 38 Memoriał Biegów Przełajowych im. Franciszka Sabana. Wzięło w nim  udział 133 młodych sportowców z powiatu przeworskiego i jarosławskiego podzielonych na kategorie wiekowe. Ambicją i myślą przewodnią imprezy jest promowanie biegów jako stylu życia, zdrowego i mądrego spędzania czasu wolnego. Ma ona jednak charakter rywalizacji, której obok ogromnego wysiłku towarzyszą wielkie emocje. Tak też było tym razem. Tutaj wielka rola organizatorów, którzy stworzyli gościnną, przyjazną atmosferę. Zadbali o wszystkich uczestników oferując ciepłe napoje i ciasta serwowane przez uczniów szkoły gastronomicznej. Splendoru zawodom dodało wyjątkowe otoczenie Zespołu Pałacowo Parkowego Dzieduszyckich oraz niezwykła o tej porze słoneczna   aura. Wróciliśmy zadowoleni z postawy i wyników naszych uczniów, którzy w sposób wymierny zaznaczyli swój udział.

Pełny skład reprezentacji SP Gniewczyna Łań. Kinga Lorenc, Karolina Karaś, Paulina Pysz, Dominika Krupa, Szymon Flak, Maciej Ciszewski, Bartosz Rachfał, Mateusz Rachfał, Sebastian Preisner, Oliwia Majkut, Jan Tytuła, Michał Kruczek, Dominika Lorenc, Antonina Maj, Emilia Kogut, Oliwia Piróg, Kinga Stęchły, Krystian Brud, Maciej Pieniążek.

Medalowe miejsca zdobyli: Dominika Lorenc i Karolina Karaś.

Cały zespół wywalczył piątą pozycję drużynowo.

Kilku zawodników uplasowało się w czołowej dziesiątceŁ

Maciej Pieniążek miejsce V, Jan Tytuła miejsce VIII, Michał Kruczek miejsce IX.

 Gratulacje dla wszystkich uczestników !!!

Dariusz Sanecki, Marek Kozak

GALERIA


26.10.2022r.

UROCZYSTE ŚLUBOWANIE I PASOWANIE NA UCZNIA

„Ślubuję być dobrym Polakiem,  

dbać o dobre imię swej klasy i szkoły.    

Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę,   

jak dla niej pracować, kiedy urosnę!      

Będę się starać być dobrym kolegą,      

swym zachowaniem i nauką       

sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.”

 

    Każdego roku w progach naszej szkoły witamy nowych pierwszoklasistów. Pierwsze dwa miesiące to czas na poznanie szkoły, jej zwyczajów, zdobycie nowych wiadomości i umiejętności. Wszystkie te działania mają przygotować dzieci do wielkiego wydarzenia – ślubowania.

W tym roku ten szczególny dzień odbył się w naszej szkole 26 października. Pierwszoklasiści w obecności swoich najbliższych rozpoczęli występ, pięknie tańcząc poloneza. Później recytacją wierszy i śpiewem piosenek udowodnili, że są godni przyjęcia do grona społeczności szkolnej. Z przejęciem ślubowali: dbać o dobre imię szkoły, uczyć się tego, co piękne i mądre oraz kochać i czcić swoją Ojczyznę. 

Następnie pani dyrektor Jadwiga Gwóźdź oraz pan dyrektor Józef Chajec dokonali aktu pasowania każdego pierwszaka na ucznia Szkoły Podstawowej im. gen. Antoniego Chruściela ps. „Monter” w Gniewczynie Łańcuckiej. Małym bohaterom zostały wręczone legitymacje szkolne, pamiątkowe dyplomy i prezenty ufundowane przez dyrektorów, rodziców oraz Radę Rodziców. Po oficjalnej części uczniowie udali się do klas na słodki poczęstunek.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila.

GALERIA


26.10.2022r.

Wycieczka do Rzeszowa

W środę 26 października 2022 r. uczniowie klas V wzięli udział w wycieczce do Rzeszowa.

Piątoklasiści zwiedzili Rzeszowskie Piwnice, które są interaktywną instytucją kultury i łączą aspekty historyczne z nowoczesnymi technikami. Podczas wędrówki Podziemną Trasą Turystyczną uczniowie poznali historię Rzeszowa. Tradycyjne zwiedzanie z przewodnikiem zostało urozmaicone interaktywnymi zabawami, co znakomicie połączyło elementy edukacyjne z dobrą rozrywką. Następnie uczniowie w kinie „Helios” obejrzeli film „King. Mój przyjaciel lew”.

Po dniu pełnym wrażeń wszystkim smakował posiłek w McDonald.

Wspólny wyjazd był niezapomnianą atrakcją.


25.10.2022r.

PAMIĘTAMY

    Przed zbliżającym się Świętem Zmarłych, uczniowie klas 8b i 6 w poniedziałkowe popołudnie (24.10.2022 r.) uporządkowali groby zasłużonych mieszkańców, wśród nich:

- Grób Nieznanego Żołnierza,

- Powstańca styczniowego i proboszcza naszej parafii ks. Jana Niedzielskiego,

- Rodziny Feliksa Młynarskiego,

- Rodziny Kellermanów,

- Rodziny Antoniego Chruściela,

- Weterana walk o Wolność i Niepodległość Polski podczas I wojny światowej i wojny polsko-bolszewickiej – Józefa Niemca,

- Jana Jabłońskiego, Sybiraka i żołnierza 2 Korpusu Polskiego generała Władysława Andersa, uczestnika walk pod Monte Cassino.

GALERIA


24.10.2022r.

W HOŁDZIE JANOWI PAWŁOWI II

    W niedzielne popołudnie 23.X.2022 r. w Kościele parafialnym w Gniewczynie Łańcuckiej odbył się koncert poświęcony Ojcu Św. Janowi Pawłowi II.

Program słowno- muzyczny przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Gniewczynie Łańcuckiej, Ruch Apostolstwa Młodzieży oraz Zespół Instrumentalny działający przy Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Tryńczy.

Tegoroczny XXII Dzień Papieski był obchodzony pod hasłem "Blask Prawdy".

GALERIA


21.10.2022r.

POWIATOWY TURNIEJ BADMINTONA DLA DZIECI SHUTTLE TIME
POD PATRONATEM MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

   W ramach programu rozwoju badmintona „Shuttle Time” w dniu 21.10.2022 r. w hali Sportowej przy Zespole Szkół Zawodowych w Przeworsku został rozegrany  Międzyszkolny Turniej Badmintona.

Szkołę SP Gniewczyna reprezentowało 8 uczennic:  KARAŚ KAROLINA , LORENC KINGA, PYSZ PAULINA , KLOCEK JULIA , KRUPA DOMINIKA , KUCZA JULIA , MAJ ZUZANNA , MAJKUT OLIWIA.

Rozegrano dwu i trzysetowe spotkania w grach pojedynczych. Nasze zawodniczki swoje zmagania zakończyły awansem do półfinału: Karaś Karolina i Lorenc Kinga  oraz awans do finału: Lorenc Kinga  zajmując ostatecznie I miejsce w turnieju.

Biorąc pod uwagę poziom sportowy rozgrywek, jest to dla nas ogromny sukces i świetna promocja szkoły oraz zawodników. Organizacja turnieju była świetną reklamą  badmintona w dziecięcym wydaniu.

Dziękujemy wszystkim zawodniczkom i do zobaczenia na następnych wydarzeniach związanych z badmintonem!

Dariusz Sanecki

GALERIA


19.10.2022r.

Lekcja literatury i kultury

    19 października ósmoklasiści obejrzeli spektakl teatralny „Balladyna” w Jarosławskim Centrum Kultury i Sztuki w wykonaniu teatru „CRACOVIA”. Spektakl zrealizowany z niezwykłą dbałością scenograficzną wywołał duże wrażenia na wszystkich uczestnikach. Młodzież zwróciła uwagę na oprawę muzyczną sztuki, świetną grę aktorów i charakteryzację. Po spektaklu był czas na spacer po jarosławskim Rynku z okazałym Ratuszem i kamienicami wokół placu. Sztuka teatralna była niecodziennym spotkaniem z literaturą, a także ważną lekcją kultury.

GALERIA


18.10.2022r.

Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca.

   16 października obchodzimy Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca, który powstał z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji.

    Z tej okazji w dniu 17 października w naszej szkole została zorganizowana akcja promująca zasady udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie akcji serca. Na początku, podczas części teoretycznej, ratownik medyczny Damian Smycz oraz ratownicy PSP Mariusz Czerwonka i Albin Hader przybliżyli uczniom podstawowe zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz zademonstrowali prawidłowe przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Dodatkowo zapoznali wszystkich z zasadą działania przenośnego defibrylatora i systemu kompresji klatki piersiowej LUCAS. Po zakończeniu pokazu uczniowie klas IV – VIII przystąpili do części praktycznej, podczas której ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy na dostarczonych przez strażaków i będących na wyposażeniu szkoły fantomach. W akcji uczestniczyły i wspomagały strażaków pielęgniarki: Zofia Smycz i Renata Michalik. Jesteśmy przekonani, że wiedza i umiejętności zdobyte przez uczniów są bezcenne i mogą okazać się potrzebne w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.

GALERIA


18.10.2022r.

„Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny”.

    Szkoła została zakwalifikowana do udziału w akcji „Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny”. Jest to program Kulczyk Foundation i marki Rossmann, którzy zapewnili roczny zapas podpasek dla uczennic. Dodatkowo w szkole funkcjonował będzie „Wolontariat Kulczyk Foundation”, dzięki któremu uczennice promować będą wiedzę o środkach higienicznych i menstruacji. Uczennice wezmą udział w zajęciach dotyczących dojrzewania i miesiączki.

GALERIA


13.10.2022r.

Dzień Edukacji Narodowej

    W czwartek, 13 października w Szkole Podstawowej w Gniewczynie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela. W programie artystycznym były wiersze, piosenki, taniec i pokaz akrobatyczny. Nie mogło zabraknąć również życzeń, które w imieniu społeczności szkolnej Pani Dyrektor i Nauczycielom złożyli młodzi aktorzy i Samorząd Uczniowski.   przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas V, IV oraz VIII.

Młodym artystom gratulujemy wspaniałego występu i życzymy dalszych sukcesów na scenie.

Wszystkim Nauczycielom w dniu ich święta życzymy dużo zdrowia, wytrwałości, cierpliwości i wielkiej satysfakcji z wykonywanej pracy oraz jak najlepszych, kolejnych roczników uczniów chłonnych wiedzy.

GALERIA


11.10.2022r.

SPRZĄTAMY DLA POLSKI

    Szkoła Podstawowa im. gen. Antoniego Chruściela ps. ”Monter” w Gniewczynie Łańcuckiej  kolejny raz przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski. Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie "Dla Polski" zostało objęte m. in. honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów, Ministra Edukacji i Nauki oraz Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Ważną częścią akcji jest szerzenie idei zielonego patriotyzmu oraz pokazywania postawy odpowiedzialności obywatelskiej wśród coraz większych grup odbiorców. 

 Nasi uczniowie w ramach akcji posprzątali wybrane tereny w Gniewczynie Łańcuckiej, a dzięki ich sprawnej pracy udało się zebrać sporo worków ze śmieciami, które trafiły w przeznaczone do tego miejsce.

GALERIA


10.10.2022r.

„Magiczne drzewo”

    O tym, jak ważną rolę w naszym życiu pełnią drzewa, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Są naturalnym elementem naszego środowiska, kształtują klimat, produkują tlen, dostarczają cennych surowców. Drzewo jest też symbolem odradzania się przyrody. Przedstawiciele wielu kultur wierzą, że drzewa mają niebywałą moc, potrafią uleczyć ludzi, są utożsamiane z siła i mądrością.

Od roku 2002 w Polsce 10 października  obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa. To międzynarodowa i spontaniczna akcja sadzenia drzew, a także promocja zieleni, mająca na celu zwiększyć świadomość ekologiczną wśród dzieci i młodzieży. Właśnie z tej okazji w klasach I-III zorganizowany został konkurs plastyczny pt. „Magiczne Drzewo”.

Uczniowie przygotowali piękne prace, wykorzystując różne techniki plastyczne oraz różnorodne materiały. Na korytarzu szkolnym stworzona została galeria wyróżnionych prac, eksponująca magiczne drzewa naszych najmłodszych uczniów.

 Nagrodzone prace

1 miejsce  Julia Superson kl. 2a

1 miejsce Milena Mazur kl. 2b

1 miejsce  Aleksandra Panek 1a

2 miejsce Nikola Skiba  kl. 2a

2 miejsce Maria Kozak kl. 2a

2 miejsce Zuzanna Kluz kl. 1b

3 miejsce Amelia Śliż kl. 1a

3 miejsce Malwina Miazga kl. 1a

3 miejsce Alicja Cebulak kl. 3b

GALERIA


07.10.2022r.

XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    W dniu 7.10.2022 r. uczniowie naszej szkoły kolejny raz aktywnie uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Tym razem w akcję zaangażowali się przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Powołane zostały dwa zespoły egzaminatorów, którzy w poszczególnych klasach sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia. Odwiedzając kolejne sale lekcyjne, rozdawali przygotowane losy z pięcioma przykładami do uzupełnienia. Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem. Sprawdzono w ten sposób umiejętności około 150 uczniów oraz kilkunastu dorosłych: nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców odbierających po lekcjach młodsze dzieci. Badanie wykazało, że około 60% uczniów może pochwalić się perfekcyjną znajomością tabliczki mnożenia i zasłużyli oni w pełni na certyfikaty i tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Podsumowując wyniki udziału w ŚDTM utwierdzamy się w przekonaniu, że tabliczkę trzeba stale utrwalać, szczególnie po powrocie z wakacji. Obchody ŚDTM dostarczyły uczniom wielu pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Proponując naukę poprzez zabawę, chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Trzeba pamiętać, że w życiu codziennym stale otaczają nas liczby i musimy umieć sobie z nimi radzić. Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy egzaminatorom i ich asystentom oraz wszystkim uczestnikom. To była dobra i  pożyteczna zabawa!

GALERIA


04.10.2022r.

Międzyszkolny Turniej Badmintona Tryńcza 01.10 2022 r.

    W ramach programu rozwoju badmintona „Shuttle Time” w dniu 01.10 2022 r.  w SP Tryńcza został rozegrany  Międzyszkolny Turniej Badmintona.

Szkołę SP Gniewczyna reprezentowało 8 uczennic: Dryś Anna, Karaś Karolina, Lorenc Kinga, Pysz Paulina, Klocek Julia, Krupa Dominika, Majkut Oliwia, Konieczna Nikola.

Turniej miał charakter szkoleniowy. W trakcie turnieju uczniowie doskonalili przepisy gry oraz naukę sędziowania .

Rozegrano dwu i trzysetowe spotkania w grach pojedynczych (w sumie 28 meczy). Każdy mecz sędziowali nauczyciele wf wspólnie z uczniami.

Przez cały czas trwania turnieju toczyła się zacięta rywalizacja o zdobycie jak największej ilości punktów w meczach.  Zawodniczki dostarczyły  niesamowitych emocji pokazały ducha walki. Turniejowi towarzyszyła dobra rywalizacja i sportowa atmosfera.

Wszystkim uczestniczkom gratulujemy i życzymy sportowych sukcesów.

D. Sanecki

GALERIA


30.09.2022r.

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

    28 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie klas IV – VIII mogli oddać tylko jeden głos na wybranego kandydata spośród siedmiu kandydujących.

Wyniki przeprowadzonych wyborów przedstawiają się następująco:

Przewodniczący – Maciej Ciszewski

Zastępca przewodniczącego – Karolina Karaś

Sekretarz – Wiktoria Świetliczka

Skarbik – Zuzanna Maj

Członkami zarządu zostali: Nikoleta Gaweł, Zuzanna Maciałek oraz Piotr Czerwonka.

Wygranym gratulujemy i życzymy owocnej pracy oraz wspaniałych pomysłów do realizacji w obecnym roku szkolnym.

GALERIA


29.09.2022r.

„Przyjaciele książki”

    Dzisiaj uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami odwiedzili bibliotekę szkolną, aby poznać pracę nauczyciela bibliotekarza oraz działy i oznaczenia biblioteczne, a także zasady panujące w tym miejscu. Dowiedziały się, jak należy postępować z wypożyczonymi książkami, żeby się nie zniszczyły.

    Pierwszaki zwiedziły bibliotekę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące sie na półkach, ale szczególnym zainteresowaniem obdarzyły dział dla najmłodszych.

    Tego dnia przypada również Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, więc spotkanie w bibliotece nie mogło się bez tego odbyć. Dzieci wysłuchały opowiadania Gerdy Wagener pt. „Wilczek”. To wyjątkowa opowieść o byciu innym, odrzuceniu, akceptacji i wreszcie - o miłości.

    Na koniec uczniowie złożyli ślubowanie i zostali przyjęci do grona czytelników, a wręczona odznaka „Przyjaciela książki” będzie im o tym przypominać.

GALERIA


27.09.2022r.

„Bieganie to klucz, który otwiera drogę do lepszego życia”

    W niedzielę 25. września uczennica klasy 5b Dominika Lorenc wzięła udział w kolejnej już edycji największej imprezy biegowej na terenie Jarosławia: Jarosławskiego Święta Biegowego 2022. Dominika wystartowała w biegu na 400 m w kategorii wiekowej 7-12 lat. Uczennica zajęła piąte miejsce, jako pierwsza z dziewcząt. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Wydarzenie było przeznaczone dla wszystkich, którzy kochają ruch na świeżym powietrzu. Biegaczom dopisała piękna pogoda.

Magdalena Weselak

GALERIA


23.09.2022r.

Wycieczka edukacyjna do Lublina

    23 września 2022 roku uczniowie klas ósmych i klasy siódmej wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Lublina. Najpierw zwiedzili obóz Majdanek, drugi co do wielkości obóz hitlerowski, który został usytuowany na obrzeżach Lublina i funkcjonował nieprzerwanie od 1941 r. do 1944\ r., pochłaniając ponad 78 tys. ofiar. Dla każdego była to lekcja historii na żywo. Pobyt na Majdanku uświadomił uczniom powagę miejsca, które jest dowodem na to, że należy doceniać, iż żyjemy w wolnym kraju.

Program wyjazdu obejmował też dwugodzinne pokazy z fizyki zorganizowane przez Oddział Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Fizycznego i Instytut Fizyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Omówione tu zostały następujące zagadnienia: płyny, ruch obrotowy, elektrostatyka, światło i oko. Młodzież z dużym zaciekawieniem przypatrywała się prezentowanym doświadczeniom. Eksperymenty były przeprowadzone w sposób interesujący i zrozumiały dla odbiorców.

Uczniowie wrócili zadowoleni i bogatsi w wiedzę fizyczną i historyczną.

GALERIA


19.09.2022r.

Strażackie popołudnie dla dzieci i młodzieży!

    W sobotnie popołudnie 17 września 2022 roku na kompleksie sportowym „Orlik” w Gniewczynie Łańcuckiej zorganizowano dla dzieci i młodzieży piknik strażacki.

    Zgromadzeni mieli okazję brać udział w pokazie pierwszej pomocy przedmedycznej, prezentacji sprzętu strażackiego oraz pokazie akcji ratowniczo-gaśniczej. Na koniec strażacy przygotowali konkurencje, w których uczestniczyły dzieci. Zwycięzcy odebrali dyplomy i nagrody z rąk radnych: Stanisława Koguta, Stanisława Koniecznego i sołtysa Romana Kozyry. Gratulujemy Julii Klocek i Zuzannie Maj III miejsca. Zebrani mogli częstować się kiełbaską z grilla.

GALERIA


16.09.2022r.

Bezpieczna droga do szkoły - spotkanie z policjantem

    Początek roku szkolnego to doskonała okazja do tego, by po raz kolejny przypomnieć dzieciom, jak ważne jest zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas drogi doi ze szkoły. W tym celu 16 września przybył do  naszej szkoły przedstawiciel Posterunku Policji w Tryńczy mł. asp. Mariusz Lipiński.

Dzieci z klas I-III uczyły się, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, na której występują w rolach pieszego, pasażera czy rowerzysty. Nasz gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa jakie mogą na nie czyhać na drodze oraz omówił sposoby ich unikania.

Podczas rozmowy dzieci bezbłędnie powtórzyły numery alarmowe do służb ratunkowych, natomiast pierwszoklasiści w praktyczny sposób uczyli się bezpiecznego przejścia przez jezdnię po pasach.

Mamy nadzieję, że wiedza, którą przyswoili uczniowie przyczyni się do zmniejszenia liczby wypadków z udziałem najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

GALERIA


16.09.2022r.

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

    W tym tygodniu przedszkolaki z naszej szkoły zapoznały się z zasadami bezpiecznego zachowania na drodze oraz w placówce.

Miały okazję poznać znaki drogowe, które mogą spotkać w drodze do szkoły. Poznały zasady bezpieczeństwa w szkole oraz na placu zabaw. Dzieci dowiedziały się także, jak postępować w czasie ewakuacji szkoły.

Podsumowaniem zajęć z całego tygodnia była wycieczka do OSP w Gniewczynie Łańcuckiej. Przedszkolaki z zachwytem słuchały i oglądały prezentowane przez strażaków sprzęty strażackie.

Dziękujemy panu Tadeuszowi Januszowi i panu Janowi Sobali za przybliżenie nam, jak ciężka i ryzykowna jest praca strażaka.

GALERIA


15.09.2022r.

Międzynarodowy Dzień Kropki

    Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest na całym świecie 15 września. 

Jest to święto, które ma na celu pobudzenie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.  

Tego dnia zabawy w oddziałach 0a, 0b i 0c związane były z kolorowymi kropkami. Ten dzień minął kolorowo, "kropkowo" i radośnie!

 GALERIA


14.09.2022r.

„Szkołą z pasją”

    14 września w ramach projektu „Szkoła z pasją” w naszej szkole odbyło się spotkanie z wyjątkowymi ludźmi z pasją. Na początku Celina Małek zachwyciła zebranych pokazem akrobatyki sportowej. Jest ona wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski oraz turniejów międzynarodowych, finalistką programu telewizyjnego „Mam talent”. W drugiej części spotkania wystąpił Krystian Herba – ekstremalny rowerzysta, twórca projektu „Szkoły z pasją”, 6  krotny rekordzista Guinnessa, półfinalista 2. i 12. edycji „Mam talent”. To człowiek, który skacząc rowerem po schodach zdobywa najwyższe budynki świata. Oprócz pokazów akrobacji rowerowych opowiadał o swojej pasji oraz drodze, jaką przebył jako sportowiec. Pokazy gości zostały uatrakcyjnione profesjonalnym prowadzeniem Grzegorza Pittnera, którego pasją jest taniec, a dokładnie POOPING. Jego umiejętności zostały nagrodzone m. in. tytułem Mistrza Polski. Dzisiejsze spotkanie dostarczyło zebranym wielu niezapomnianych wrażeń. Miejmy nadzieję, że nasi uczniowie odkryją swoje pasje i talenty, nie tylko te sportowe.

GALERIA


13.09.2022r.

Koncert Szkoły Muzycznej Yamaha

    Uczniowie Naszej szkoły uczestniczyli dzisiaj w audycji Szkoły Muzycznej Yamaha. 

Na zajęciach mogliśmy podziwiać występy muzyczne i wokalne gości: Krzysztof Kałamarz - gitara, Maciej Rosół - perkusja, Jakub Wojciechowski - keyboard, Klaudia Groch - wokal, Mateusz Płonka - prowadzący. Zdobyliśmy podstawowe informacje na temat: gitary klasycznej i elektrycznej, perkusji oraz keyboarda. Niektórzy uczniowie mieli możliwość spróbowania gry na wymienionych instrumentach. 

Serdecznie dziękujemy za wspaniałą lekcję muzyki.

GALERIA


13.09.2022r.


01.09.2022r.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023

    1 września 2022 roku uczniowie naszej szkoły zebrali się przed budynkiem o godz. 8:45 i poszli kolumną ze sztandarem do kościoła na mszę świętą, którą odprawił ks. Paweł Żygała. Kolejna część uroczystości odbyła się w szkole na hali sportowej. Pani dyrektor, Jadwiga Gwóźdź, powitała zebranych nauczycieli, rodziców i uczniów. Serdecznie powitała nauczycieli rozpoczynających pracę w naszej szkole i nowoprzyjętych uczniów. Pani dyrektor przedstawiła uczniów wchodzących w skład nowego pocztu sztandarowego. Wszystkim nauczycielom życzyła powodzenia w pracy, uczniom sukcesów w nauce, a rodzicom owocnej współpracy ze szkołą. Następnie uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

GALERIA


30.08.2022r.

Organizacja rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gniewczynie Łańcuckiej zaprasza społeczność szkolną na inaugurację roku szkolnego 2022/2023.

Program uroczystości:

8:45 - spotkanie na placu szkolnym i uroczysty przemarsz do kościoła

9:00 - Msza Święta

10:00 - spotkanie z dyrekcją szkoły w hali sportowej, po którym uczniowie spotkają się z wychowawcami w klasach

 Informacja dla dzieci dowożonych

Dowóz uczniów rozpocznie się o godz. 830 (Laszczyny, a następnie kolejne miejsca zbiórek).


18.07.2022r.

ZAPISY NA BIEG MAŁEGO POWSTAŃCA - odbywają się w Centrum Informacji Turystycznej KORDEGARDA, ul. Park 1, 37-200 Przeworsk

Tel. 575 93 95 93, e-mail: cit.kordegarda@gmail.com


24.06.2022r.

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

    24 czerwca 2022 r. - to dzień wyczekiwany przez wszystkich uczniów.

W czwartek, 23 czerwca ks. Jakub Szafran odprawił uroczystą mszę świętą na zakończenie roku szkolnego dla nauczycieli i uczniów naszej szkoły.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w piątek - 24 czerwca na hali sportowej, gdzie zgromadzili się nauczyciele, rodzice i uczniowie. Honorowymi gośćmi byli radni Gminy Tryńcza: p. Stanisław Kogut i p. Antoni Rzeczyca oraz przewodnicząca Rady Rodziców: p. Paulina Pieniążek.

Dyrektor szkoły, p. Jadwiga Gwóźdź podsumowała r. szk. 2021/2022. Wyróżniła osoby, które w szczególny sposób w mijającym roku szkolnym zaangażowały się w życie naszej szkoły. Do grona przyjaciół szkoły dołączyli: p. Wiesław Konieczny i p. Henryk Flak.

Zakończenie roku szkolnego to również czas pożegnań. Pani dyrektor, przedstawiciele Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego podziękowali za wieloletnią pracę pani Alicji Rachfał i p. Andrzejowi Jurkiewiczowi – nauczycielom, którzy odchodzą na emeryturę oraz ks. Jakubowi Szafranowi, który kończy swoją posługę w naszej parafii.

W dalszej części uroczystości prowadząca – p. Magdalena Dziedzic, wicedyrektor – p. Józef Chajec, przewodnicząca Rady Rodziców i wychowawcy klas nagrodzili uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

Po uroczystości na hali sportowej wszyscy uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

Wszystkim Nauczycielom, Rodzicom i Uczniom życzymy: zdrowych, udanych i bezpiecznych wakacji.

Do zobaczenia!

GALERIA


23.06.2022r.

Per aspera ad astra – rozdanie stypendiów dla najlepszych uczniów

    W środę 22.06. 2022 r. w SP w Gniewczynie Łańcuckiej odbyło się uroczyste rozdanie stypendiów dla 20 najlepszych uczniów naszej szkoły. Honorowymi gośćmi byli: p. Anna Rachfał (współwłaścicielka firmy RSTECHNOLOGY), p. Magdalena Rachfał (sekretarz Gminy Tryńcza), p. Stanisław Kogut (wiceprzewodniczący Rady Gminy Tryńcza).

Stypendia ufundowali: p. Anna i Adam Rachfałowie – właściciele firmy RSTECHNOLOGY.

Wójt Gminy Tryńcza -  p. Ryszard Jędruch przekazał stypendystom vouchery na letnią kolonię do Bukowska k/Sanoka.

Lista stypendystów:

  1. Nowak Michał - kl. IVa

  2. Tytuła Jakub - kl. IVa

  3. Hader Kacper - kl. IVa

  4. Ryfa Róża - kl. IVb

  5. Sykała Martyna - kl. V

  6. Niemiec Lilianna - kl. V

  7. Pelc Karolina - kl. VI

  8. Potępa Katarzyna - kl. VIIa

  9. Dyguła Maja - kl. VIIa

  10. Lasek Aleksandra - kl. VIIa

  11. Michalik Julia - kl. VIIa

  12. Deput Anna - kl. VIIa

  13. Dryś Anna - kl. VIIb

  14. Lasek Aleksandra - kl. VIIb

  15. Lorenc Kinga - kl. VIIb

  16. Niemiec Martyna - kl. VIIIa

  17. Matyja Zuzanna - kl. VIIIa

Program „ Umiem pływać ‘’

W dniu 20.06.2022 r. uczniowie klas II – III wzięli udział w ostatnich zajęciach nauki pływania, które odbywają się w ramach programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać – 2022”. Program ten dofinansowany był ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach nauki pływania na krytej pływalni „Oceanik” w Leżajsku. Pod okiem instruktorów uczyły się  podstaw umiejętności pływania oraz przyswajają sobie zasady bezpiecznego przebywania w wodzie.Instruktorzy poprzez zabawy w wodzie, zachęcali również dzieci do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia .

Uczniowie z niecierpliwością czekali na każdy wyjazd, bo czas spędzony „w wodzie” przysparzał wszystkim uczestnikom wiele radości i przyjemnych wrażeń.

    W roku szkolnym 2021/2022 dzieci z oddziału przedszkolnego 0 a realizowały Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna Nasza Polska Cała”. Zrealizowano wszystkie wymagane 20 działań. Głównym założeniem i najważniejszym celem naszego projektu jest rozkochanie w naszej Ojczyźnie dzieci i młodzieży. Przedszkolaki z wielką radością uczestniczyły projekcie. Udowodniły, że kochają swoją Ojczyznę i są małymi patriotami. Podsumowaniem działań było wykonanie albumu, który został wysłany do autorki projektu, pani Ludmiły Fabiszewskiej.

GALERIA


23.06.2022r.

Program "Umiem pływać"

    W dniu 20.06.2022 r. uczniowie klas II – III wzięli udział w ostatnich zajęciach nauki pływania, które odbywają się w ramach programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać – 2022”. Program ten dofinansowany był ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach nauki pływania na krytej pływalni „Oceanik” w Leżajsku. Pod okiem instruktorów uczyły się  podstaw umiejętności pływania oraz przyswajają sobie zasady bezpiecznego przebywania w wodzie. Instruktorzy poprzez zabawy w wodzie, zachęcali również dzieci do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia .

Uczniowie z niecierpliwością czekali na każdy wyjazd, bo czas spędzony „w wodzie” przysparzał wszystkim uczestnikom wiele radości i przyjemnych wrażeń.


20.06.2022r.

Pokaz pomocy ratownictwa wodnego

    W dniu 20 czerwca 2022 r. uczniowie klas VI i VII a i VII b uczestniczyli w pokazie ratownictwa wodnego zorganizowanego przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku pod patronatem Wójta Gminy Tryńcza, pana Ryszarda Jędrucha.

Uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą i metodami pierwszej pomocy. Aktywnie uczestniczyli w pokazach ratownictwa wodnego.

Uczestnicy pokazów podzieleni na trzy grupy, po kolei zapoznawali się ze specjalistycznym sprzętem ratownictwa wodno - nurkowego oraz zespołem dronowym, który może być wykorzystany do ratowania tonących. Uczestniczyli również w udzielaniu pierwszej pomocy. Ostatnim punktem pokazu był zrzut dla tonącej osoby za pomocą drona. Na koniec młodzież chętnie skorzystała z możliwości przepłynięcia motorówką i pontonem po czystej wodzie na żwirowni w Gniewczynie Łańcuckiej.

Serdecznie dziękujemy strażakom za wielkie zaangażowanie w przeprowadzeniu pokazów.

Dziękujemy za smaczny poczęstunek.

GALERIA


20.06.2022r.

,,Bezpieczne wakacje"

    Już niedługo zaczynają się wakacje, tak bardzo wyczekiwane przez dzieci i młodzież szkolną. W związku z tym w ramach działań prewencyjnych policji odbyło się spotkanie z jej przedstawicielem sierżantem sztabowym Mariuszem Lipińskim. W trakcie spotkania pan policjant przedstawił uczniom zasady bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku. Dzieci klas 1-3 utrwaliły przepisy poruszania się na drodze i właściwego przechodzenia przez jezdnię. Przypomniana została zasada ograniczonego zaufania w stosunku do obcych oraz unikania kontaktu z dzikimi i nieznanymi zwierzętami. Pan Mariusz szczególnie kład nacisk na bezpieczeństwo nad wodą, przypominał o korzystaniu ze strzeżonych kąpielisk, w których nadzór sprawuje ratownik. Uczył także dzieci co należy zrobić i jak postępować w przypadku zgubienia się czy próby porwania. Utrwalił również  z uczniami  wszystkie numery alarmowe.

Po takim spotkaniu z policjantem dzieci na pewno spędzą ten wakacyjny czas radośnie, ale i bezpiecznie.

GALERIA


20.06.2022r.

,,Na bieszczadzkim szlaku…”

    W dniach 14-15 czerwca 2022 roku odbyła się dwu dniowa wycieczka do Bieszczadzkiego Parku Narodowego uczniów klas 6 i 7.

Swój pobyt w Bieszczadach rozpoczęli od spotkania z przewodnikiem górskim, z którym uczniowie wraz z opiekunami udali się do najpiękniejszej z bieszczadzkich połonin – Połoninę Wetlińską. Po wyczerpującym spacerze, mogli podziwiać z niej spektakularny widok na okolicę. Wysłuchali też wiele ciekawostek przekazanych przez przewodnika.

Następnie udali się na przejażdżkę Bieszczadzką Kolejką Leśną, która jest jedną z najsłynniejszych kolejek wąskotorowych w Polsce i wyjątkową atrakcją Bieszczad. Kolejką przemieszczaliśmy bieszczadzkie doliny podziwiając morze karpackiej puszczy. Wiele cennych informacji na temat krajobrazu przekazywał uczniom przewodnik, którego młodzież słuchała z zainteresowaniem.

Późnym popołudniem zakwaterowaliśmy się w Bystrem. Dzień zakończył się zabawą przy ognisku i pieczeniu kiełbasek.

Drugi dzień był również pełen wrażeń. Po śniadaniu, wyjechaliśmy z Bystrego do Przystani Wodnej Komandor znajdującej się przy jeziorze Solińskim. Podczas rejsu statkiem po jeziorze uczniowie podziwiali piękne widoki. A ciekawe opowieści kapitana pozostaną w pamięci każdego uczestnika wyprawy. Następnie wycieczkowicze zwiedzali zaporę na jeziorze Solińskim. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Sanok. Spacerowaliśmy po rynku i ulicami miasta, zobaczyliśmy zamek, weszliśmy na wieżę widokową.

Wycieczkę zakończyliśmy pysznymi lodami w ,,Coś słodkiego!”.

GALERIA


16.06.2022r.

Konkurs biologiczno-chemiczny
„ŚWIAT WIEDZY”

    7 czerwca w Zespole Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku odbył się Konkurs biologiczno-chemiczny „Świat wiedzy” dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych. W konkursie wzięło udział 15 uczniów z pięciu szkół podstawowych z terenu powiatu przeworskiego. Uczniowie rozwiązywali test zawierający zadania zamknięte i otwarte z biologii i chemii. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice z klasy VIII a: Martyna Niemiec, Natalia Siuśta i Zuzanna Matyja.

Po tygodniu oczekiwania poznaliśmy wyniki.

Miło nam poinformować, że uczennica klasy VIII a Szkoły Podstawowej w Gniewczynie Łańcuckiej Martyna Niemiec zajęła I miejsce.

14 czerwca w Zespole Szkół Zawodowych w Przeworsku odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród.

Serdecznie gratulujemy Martynie, pozostałym zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu. Mamy nadzieję, że sukcesy oraz nowe doświadczenia będą motywowały naszych uczniów do dalszego zgłębiania tajników nauk przyrodniczych.

Aneta Potępa

GALERIA


14.06.2022r.

Wycieczka do Przeworska

    W piątek 10 czerwca 2022r. uczniowie klas II i III byli w Przeworsku na sztuce teatralnej pt. „Piękna i Bestia”. Przedstawienie przygotował Narodowy Teatr Edukacyjny im. A. Mickiewicza we Wrocławiu.

Była to przepiękna, baśniowa historia walki dobra ze złem w naturze ludzkiej. Pouczenie wynikające z przekazu dotyczyło ponadczasowej prawdy iż „nie wszystko złoto, co się świeci”. Tak, jak piękny i uwielbiany Gaston okazuje się łotrem i chciwcem, tak też okazuje się, że przerażająca Bestia, nosi w swojej piersi szlachetne i czyste serce.

Wszyscy aktorzy wystąpili w przepięknych kostiumach. Towarzyszyła temu zabawna choreografią. Sztuka głęboko wzruszyła i rozbawiła widzów.

Po spektaklu dzieci wraz z wychowawczyniami poszły do parku, gdzie podziwiały piękne okazy starych drzew. W dalszej kolejności udały się do Muzeum Pożarnictwa. Poznały tam historię straży pożarnej, oglądały zgromadzone, ciekawe eksponaty związane z tym tematem.

Wszyscy pełni wrażeń wrócili do domu.

GALERIA


13.06.2022r.

„W Międzyczasie”

    10 czerwca 2022 r. przedszkolaki z 0a i 0b naszej szkoły wybrały się na wycieczkę do zagrody edukacyjnej "Międzyczas" w Cieplicach. Stara osada leśna położona wśród pól i pięknych lasów skrywa w jednym z budynków miejsce przyjazne dla najmłodszych, ale nie tylko. W Zagrodzie Edukacyjnej przeplatają się dwa ściśle połączone ze sobą tematy: owczarstwo i ekologia. Pobyt uatrakcyjniły warsztaty kulinarne, podczas których dzieci, wcielając się w kucharzy, samodzielnie mogły upiec specjał regionalny – amoniaczki. Dużą atrakcją dla przedszkolaków było karmienie i głaskanie zwierząt w gospodarstwie, wśród których znalazły się m. in.: owce, kozy, drób,  króliki, lamy. Dzięki zajęciom prowadzonym blisko natury i ekologii  wyjazd przyczynił się do rozwijania właściwych postaw prozdrowotnych, zachęcając do ochrony środowiska naturalnego i aktywnego spędzania czasu w otoczeniu przyrody. Miłą niespodzianką dla małej Eli  był prezent – niespodzianka od właścicieli p. Elżbiety Starzak, która od wielu lat czekała, aż na zajęciach pojawi się dziewczynka o tym właśnie imieniu. Dzień pełen wrażeń na długo pozostanie w pamięci dzieci.

GALERIA


13.06.2022r.

Wyniki z konkursu LEON

W sesji wiosennej Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy LEON wzięło udział 35 uczniów z klas 1-3.

Uczniowie sprawdzali swoje umiejętności z zakresu matematyki.

Najlepsi z naszej szkoły:

Klasa III

Kinga Siuśta - 94%

Emilia Kogut – 80%

Nikola Konieczna – 78%

Natalia Socha - 78%

Wiktoria Dryś – 76%

Kaja Dyguła – 72%

Maja Kogut – 72%

Klasa II

Jakub Cierpisz – 81%

Wiktoria Stęchły – 81%

Alicja Cebulak – 77%

Szymon Kata - 77%

Nikodem Kozak – 71%

Klasa I

Maria Kozak - 76%

Emilia Hader – 76%

Julia Superson - 69%

Natan Dyguła - 66%


13.06.2022r.

Pierwszy wspólny wyjazd.

    Uczniowie klas 1 zdążyli jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego udać się na ich pierwszą szkolną wycieczkę do Zamościa i Zwierzyńca. Wzięło w niej udział 26 uczniów. Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie ZOO. W ogrodzie zoologicznym uczniowie mieli okazję zobaczyć ciekawe zwierzęta takie jak: małpy, sowy, niedźwiedzie, żółwie, nietoperze, węże, pająki, mogli też stanąć „oko w oko” z lwem i tygrysem. Jedną z największych atrakcji wycieczki okazała się zabawa w Mini Parku Linowy Zoolandia, w którym dzieci pokonywały proste, kolorowe przeszkody linowe, zawieszone pomiędzy domkami zainstalowanymi na drzewach i palach. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Wielkiego Rynku Zamojskiego, który znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

W Zwierzyńcu dzieci wędrowały ścieżkami Roztoczańskiego Parku Narodowego prowadzącymi nad stawy Echo.  Podążali również malowniczymi alejami zespołu parkowego  Pałacu Plenipotenta, gdzie mogli podziwiać Kościół na Wodzie.

W trakcie wyjazdu uczniowie mieli możliwość zachwycić się pięknem naszego kraju oraz zobaczyć na „własne oczy” zwierzęta żyjące dziko na innych kontynentach. Ich opinie, emocje i wrażenia, którymi dzielili się na bieżąco świadczyły, że miło i ciekawie spędzili czas.

GALERIA


09.06.2022r.

Wycieczka klasy V do Roztoczańskiego Parku Narodowego

    9 czerwca uczniowie klasy piątej wyjechali na wycieczkę do malowniczego Zwierzyńca, miejscowości znajdującej się na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego na lubelszczyźnie.

Najpierw pojechali do Obroczy na spływ kajakowy po rzece Wieprz. Podziwiali z kajaków przepiękną przyrodę Roztocza. Spływ sprawił młodzieży wiele radości. Później spędzili czas przy ognisku.

Następnie grupa ochoczo udała się zdobywać „szczyt” Bukowej Góry. Uczniowie prowadzeni przez pana przewodnika, wysłuchali informacji na temat osobliwości przyrodniczych Roztoczańskiego Parku Narodowego, a także historii związanych z tym regionem. Uczniowie mieli okazję zobaczyć ścisły rezerwat przyrody, mijając powalone drzewa rozkładane przez destruentów, las świerkowy, buczynę karpacką i zmieniające się runo leśne. Zwiedzali też część historyczną Zwierzyńca – zabudowania Ordynacji Zamojskiej, Kościół na Wyspie pw. św. Jana Nepomucena.

Zmęczeni i zadowoleni wrócili do domu.

GALERIA


09.06.2022r.

Czy znasz polskie legendy?

W dniu 13 maja, w ramach działań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, został przeprowadzony szkolny konkurs literacki "Czy znasz polskie legendy?". Uczestniczyło w nim 26 uczniów. Konkurs został przygotowany przez nauczycielki: Zofię Misiło i Alicję Kluz-Wikiera. Oto wyniki:

Klasa II

I miejsce 

 - Justyna Kordas

 - Nikodem Kozak

 - Alicja Cebulak

 - Szymon Kisiel

II miejsce

 - Zuzanna Jasic

 - Tymon Rojek

III miejsce

 - Wiktoria Stęchły

 - Mateusz Pelc

Klasa III

I miejsce

 - Maja Kogut

 - Nikola Konieczna

II miejsce

 - Dawid Ryfa

III miejsce

 - Wiktoria Dryś

Klasa IV

I miejsce

 - Jakub Konieczny

II miejsce

 - Patryk Wojtas

Serdeczne gratulacje dla wszystkich zwycięzców, a także uczestników konkursu!


07.06.2022r.

KONKURS MATEMATYCZNY  ARCHIMEDES  - PODSUMOWANIE

Poznaliśmy wyniki wiosennej edycji ogólnopolskiego konkursu OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES PLUS. MATEMATYKA PLUS. Wzięło w niej udział 30 uczniów naszej szkoły z klas od 4 do 8. Miło nam poinformować, że tytuł laureata uzyskało 13 uczniów. Poniżej zamieszczamy listę laureatów na poszczególnych poziomach:

Klasa 4:

MIŁOSZ MAZUR - 96/100 pkt – laureat I stopnia

JAKUB TYTUŁA - 96/100 pkt – laureat I stopnia

MICHAŁ NOWAK - 92/100 pkt – laureat II stopnia

PAWEŁ STĘPAK  - 88/100 pkt – laureat III stopnia

JAKUB KONIECZNY -  84/100 pkt – laureat IV stopnia

KACPER HADER - 80/100 pkt – laureat V stopnia

Klasa 5:

LILIANA NIEMIEC - 88/100 pkt – laureat III stopnia

JAN TYTUŁA - 88/100 pkt – laureat III stopnia

MARTYNA SYKAŁA - 84/100 pkt – laureat IV stopnia

BARTOSZ KORDAS  - 80/100 pkt – laureat V stopnia

Klasa 7:

ANNA DRYŚ - 80/100 pkt – laureat V stopnia

Klasa 8:

ŁUKASZ SUPERSON - 84/100 pkt – laureat IV stopnia

MARTYNA NIEMIEC - 80/100 pkt – laureat V stopnia

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów matematycznych.

GALERIA


07.06.2022r.

Gminny Konkurs Recytatorski

    7 czerwca 2022 r. odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Maria Konopnicka Dzieciom i Młodzieży” w WDK w Gniewczynie Łańcuckiej zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gminie Tryńcza. W konkursie wzięło udział 20 osób ze szkół podstawowych w Tryńczy i Gniewczynie Łańcuckiej.

Celem konkursu było m. in. przybliżenie młodym czytelnikom twórczości poetki.

Naszą szkołę reprezentowało 12 uczniów klas I-IV. Dzieci pięknie recytowały znane i mniej znane wiersze poetki.

Wyniki:

I miejsce – Dominika Lorenc z klasy IV – SP w Gniewczyna Łańcuckiej

II miejsce – Antonina Maj z kl. IIIb – SP w Gniewczyna Łańcuckiej

III miejsce – Karol Jasz z kl. III SP w Tryńczy

Przyznano również wyróżnienia, które otrzymali:

Mikołaj Dzięgielowski z kl. IIb – SP w Gniewczynie  Łańcuckiej

Zuzanna Jasic z kl. IIa – SP w Gniewczynie Łańcuckiej

Maria Kozak z kl. Ia – SP w Gniewczynie Łańcuckiej

Apolonia Cebula – SP w Tryńczy

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział i słodkie upominki. Wszystkim serdecznie gratulujemy

Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu.

GALERIA


07.06.2022r.

Piknik rodzinny

    W niedzielę 5 czerwca, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, na stadionie „Orlik” w Gniewczynie odbył się piknik rodzinny. Na festyn przybyli nie tylko uczniowie, ale także ich rodzice, rodzeństwo i inni mieszkańcy Gniewczyny.

Gospodarzami spotkania byli: dyrekcja szkoły podstawowej wraz z nauczycielami, Rada Rodziców, Rada Sołecka, Radni Gminy Tryńcza z Gniewczyny Łańcuckiej i Trynieckiej. Na pikniku od początku do końca panowała radosna atmosfera zabawy, ponieważ organizatorzy zaproponowali moc atrakcji, aby wywołać promienne uśmiechy na twarzach dzieci.

Podczas festynu nie brakło: recytacji, śpiewu, tańca, rozgrywek sportowych i zabawy przy muzyce. Występy rozpoczęła grupa z przedszkola „Wesoły Skrzat”. Następnie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły: przedszkolaki, uczniowie klas I- III i klasy IV.

W programie imprezy znalazły się również inne atrakcje: przejażdżka kucykiem i bryczką konną, pokaz sprzętu strażackiego, przejażdżka zabytkowym samochodem, malowanie twarzy, animacje dla najmłodszych, dmuchany plac zabaw. Organizatorzy zadbali również o poczęstunek. W ofercie znalazły się: lody, napoje, kiełbaski z grilla, popcorn, wata cukrowa, zaś Rada Rodziców zorganizowała kiermasz pysznych ciast.

Rozgrywki sportowe otworzył mecz piłki nożnej: drużyna klas ósmych kontra drużyna oldbojów.

Młodzież z Ruchu Apostolstwa Młodzieży przy muzyce bawiła najmłodszych.

Festyn był nie tylko zabawą, ale również okazją do wsparcia potrzebujących. W tym roku dochód z pikniku został przeznaczony na leczenie i rehabilitację trzech małych chłopców, mieszkańców Gniewczyny: Grzesia, Piotrusia i Wojtusia.

Temu celowi służyła przygotowana z wielkim rozmachem loteria fantowa. Do wygrania były m.in.:

-vouchery do: salonu kosmetycznego,  fryzjera, kwiaciarni, pizzerii, na wymianę opon czy na spływ kajakowy;

-nagrody rzeczowe: pendrive, podkładki pod myszy, stojaki na biżuterię, wieszaki, piórniki, frisbee, długopisy, worki, kubki i wiele innych.

Dochód ze sprzedaży obrazów i rękodzieła, kiermaszu ciast, sprzedaży lodów, opłat za przejazd bryczką, kucykiem czy zabytkowym samochodem również został przeznaczony na ten szczytny cel.

Gorące podziękowania dla wszystkich, którzy okazali serce!

Społeczność szkolna serdecznie dziękuje tym, którzy zaangażowali się w organizację festynu, a zwłaszcza:

-przewodniczącemu Komisji Oświaty Rady Gminy Tryńcza: p. Antoniemu Rzeczycy,

-wiceprzewodniczącemu Rady Gminy Tryńcza: p. Stanisławowi Kogutowi,

-sołtysowi Gniewczyny Łańcuckiej: p. Romanowi Kozyrze,

-p. Marioli Dyguła,

-sponsorom, którymi byli:

radni i sołtysi z Gniewczyny Łańcuckiej i Trynieckiej,

Rada Rodziców,

Zielona Budka z siedzibą w Mielcu,

Firma Jawid,

Michał Kut – Glasco,

Tomasz Dejnaka – Spawsystem,

Adam i Anna Rachfał – RStechnology,

Wiesław Konieczny -Stadnina Koni „Podkowa”,

Magdalena Brud -Salon Kosmetyczny „Magnolia”,

Izabela Słysz,

Henryk Flak -Autokomis,

Brud Rafał - Zakład wulkanizacyjny,

Kazimierz Foszczej,

Monika Hader Kwiaciarnia „Pod Aniołem”,

Magdalena i Rafał Niemiec,

Bernadetta Matyja,

Marta Gaweł,

Solartime S.A. Rzeszów,

Resto Bar Gorliczyna,

DK Inwest Kudełek oraz punkt ksero Sieniawa,

Pływalnia Miejska OCEANIK w Leżajsku,

Pizzeria Lawenda,

Pizeria Boston,

Zakład stolarski DREMAR Marcin Socha,

Gabriela Mazurek – studio urody

Bogusława Janusz „Quźnia fryzur”,

Krusz Mat - Andrzej i Leszek Pelc.

Organizatorzy dziękują również: strażakom z OSP, którzy dbali o bezpieczeństwo uczestników oraz młodzieży z RAM-u na czele z księdzem Jakubem za zorganizowanie zabaw dla najmłodszych.

Gości przybyło wiele, a dobry humor nie opuszczał uczestników ani na chwilę. Dobrej zabawie sprzyjała nawet aura, która ostatnio bywała kapryśna.

Do zobaczenia za rok!

GALERIA


02.06.2022r.

Gminny Konkurs Pięknego Czytania

    2 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej w Gniewczynie Łańcuckiej odbył się VIII Gminny Konkurs Pięknego Czytania.

Szkoły z terenu gminy Tryńcza reprezentowało jedenastu uczniów.

Wyniki

Kategoria klas IV – VI

I miejsce i tytuł Mistrza Pięknego Czytania otrzymał: Jan Tytuła - SP w Gniewczynie Łańcuckiej

II miejsce – Maja Grela - SP w Jagielle

III miejsce -Katarzyna Matyja  - SP w Tryńczy

Kategoria klas VII – VIII

I miejsce i tytuł Mistrza Pięknego Czytania otrzymała: Karolina Malinowska - SP w Tryńczy

II miejsce – Jakub Maciałek - SP w Jagielle

III miejsce -Julia Michalik - SP w Gniewczynie Łańcuckiej

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Wszystkim uczniom, którzy podjęli wyzwanie, dziękujemy za zaangażowanie, pracowitość i godne reprezentowanie swojej szkoły.

Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu.

Życzymy kolejnych sukcesów!

GALERIA


02.06.2022r.

Dyskoteka szkolna

    2 czerwca 2022 r. z okazji Dnia Dziecka Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę dla uczniów klas 6 - 8. Młodzież świetnie się bawiła.

DJ byli absolwenci naszej szkoły, którym serdecznie dziękujemy.

GALERIA


02.06.2022r.

Wycieczka do Rzeszowa

    W dniu 1 czerwca uczniowie klas ósmych wraz z panią dyrektor i wychowawcami mieli możliwość zwiedzić Urząd Marszałkowski w Rzeszowie. W rolę przewodnika po tym miejscu wcielił się pan Waldemar Szumny, który był również koordynatorem wyjazdu. O swojej pracy w Zarządzie Województwa Podkarpackiego opowiedziała uczniom pani wicemarszałek – Anna Huk. Uczestnicy wycieczki gościli także w gabinecie pani wicemarszałek, gdzie otrzymali pamiątkowe książki oraz słodycze z okazji Dnia Dziecka. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć salę obrad i zasiąść w fotelach Prezydium Sejmiku, Zarządu oraz radnych, gdzie chętnie wykonywali pamiątkowe zdjęcia. Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego przekazali  młodzieży wiele ważnych informacji i ciekawostek związanych z funkcjonowaniem urzędu i jego strukturą.

    Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie. Uczniowie zostali bardzo życzliwie przyjęci przez pracowników biblioteki. Zwiedzili wystawę poświęconą Marii Konopnickiej i poznali kilka ciekawostek o poetce. Następnie mogli obejrzeć prezentację o starodrukach i zobaczyć kilka cennych egzemplarzy, które znajdują się w zbiorach biblioteki. Podczas wizyty można było zapoznać się z pracą w magazynie książek. Uczniowie samodzielnie wysłali kilka pozycji na górę do czytelni, odszukali zamówione książki, mając wydrukowany rewers poszukiwanego egzemplarza, mogli spróbować  przesunąć ważący około czterech ton ciężki biblioteczny regał pełen książek, kręcąc tylko małym kołowrotkiem.

    Następnym punktem wycieczki był spacer po Rzeszowie. Korzystając z pięknej pogody, uczniowie świetnie bawili się na rzeszowskim Rynku, gdzie hucznie świętowano Dzień Dziecka. Był czas na posiłek, zabawy, konkursy i tańce. Popołudnie i wieczór młodzież spędziła w Kręgielni Galaktyka i w Multikinie. Obejrzeli emocjonujący film o szkole pilotów „Top Gun”.

    Zadowoleni i pełni nowych wrażeń wrócili do domów.

GALERIA


02.06.2022r.

Wycieczka do kina i pałacu Lubomirskich w Przeworsku

    Dzień Dziecka uczniowie klas IV uczcili wspólnym wyjazdem do kina i pałacu Lubomirskich w Przeworsku.

W kinie „Warszawa” obejrzeli film pt. „Wiki i jej sekret”.

Następnie, wspólnie z przewodnikiem, zwiedzili wnętrza pałacu księcia Lubomirskiego i Muzeum Pożarnictwa.

Tego dnia nie mogło zabraknąć również lodów.

Wycieczka była doskonałą okazją poznania historii Przeworska.

GALERIA


31.05.2022r.


31.05.2022r.

Gminny Konkurs Recytatorski

W dniu 27 maja 2022r. w Szkole Podstawowej w Gorzycach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski "Rodzina w poezji dziecięcej".

W konkursie wzięło udział troje przedszkolaków z naszej szkoły:

• Amelia Śliż - kl. 0a

• Barbara Korzeniowski - kl. 0b

• Zofia Zięba - kl. 0c

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych.

W grupie 5,6 - latków Amelka Śliż z naszej szkoły zajęła I miejsce.

Natomiast w grupie 3,4- latków Zosia Zięba zdobyła wyróżnienie.

Zarówno wszystkim laureatom, jak i uczestnikom gratulujemy sukcesów, talentu i odwagi.

GALERIA


30.05.2022r.

„W krainie dinozaurów”wycieczka do Bałtowa

    27 maja uczniowie klasy IIa i IIb wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Parku Jurajskiego w Bałtowie.

Niezwykłą przygodę rozpoczęli od kina 5D, w którym obejrzeli, jak powstała Ziemia. Film z dodatkiem efektów specjalnych zrobił na nich duże wrażenie. Następnie wszyscy udali się do magicznego miejsca - Sabatówki. Przekraczając jej bramę, przenieśli się w świat: wiedźm, czarownic i białej magii. Po obiedzie każdy mógł kupić pamiątkę. Później, mimo że zaczął padać deszcz, wszyscy wyruszyli na dalsze zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca amerykańskim autobusem (schoolbusem). Podczas podróży po wielohektarowym terenie – tzw. Safari dzieci mogły podziwiać świat zwierząt m. in.: lamy, wielbłądy, strusie, dziki, konie, jelenie, żubry. Kolejną atrakcją był Park Miniatur. Podczas spaceru po „Polsce w Miniaturze” można było zobaczyć kopie zabytków z całej Polski odwzorowanych z maksymalną precyzją: zamki, pałace i inne wyjątkowe budowle. Ogromne wrażenie zrobiło Prehistoryczne Oceanarium. Za pomocą technologii trójwymiarowego przekazu uczestnicy wycieczki przenieśli się miliony lat wstecz do świata prehistorycznych gadów. Niektórzy się przestraszyli, inni byli mocno podekscytowani i zafascynowani obrazem świata, w którym się znaleźli.

Następnym punktem programu był Jura Park. Razem z panią przewodnik uczniowie obejrzeli naturalnej wielkości modele dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń oraz wysłuchali opowieści o ich życiu. Ostatnim punktem wycieczki było Muzeum Jurajskie, w którym znajdują się różnego rodzaju skamieniałości: kości dinozaurów, szczątki morskich gadów, zęby rekinów, koralowce i głowonogi.

Z wycieczki do Krainy Dinozaurów wszyscy wrócili pełni wrażeń i bardzo zadowoleni. Była to wspaniała i niezapomniana przygoda.

GALERIA


28.05.2022r.

Pożegnanie śp. Jadwigi Chruściel

    27 maja w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie pożegnaliśmy córkę patrona szkoły śp. Jadwigę Chruściel. Mszy św. przewodniczył bp. Wiesław Lechowicz. Wartę honorową pełnili żołnierze Wojska Polskiego oraz harcerze.

Po południu wzięliśmy udział w harcerskim kominku pożegnalnym, podczas którego dzieliliśmy się wspomnieniami z życia naszej Bohaterki. Rodzina, przyjaciele, harcerze przywoływali pamięcią chwile spędzone z druhną. Światełkiem i piosenką harcerską oddaliśmy hołd zmarłej.

Pożegnaliśmy patriotkę, która przeniosła w XXI wiek takie wartości jak niezłomność, waleczność, służba Bogu i Ojczyźnie. Czuwaj!

GALERIA


26.05.2022r.

Mama to miłość, którą od dziecka znamy

Bo serce największe - to serce mamy.

R. Grabowska

 Wszystkim Wspaniałym Mamom

w dniu ich święta

życzymy: dużo zdrowia, pogody ducha, spełnienia marzeń

i nieustającego zadowolenia ze swoich pociech.

Dziękujemy za troskę, mądrość i ciepło, które przekazujecie swoim dzieciom.

Dyrektor i Grono Pedagogiczne

SP w Gniewczynie Łańcuckiej

Piosenka dla Mam od oddziału 0 a

Piosenka dla Mam od oddziału 0 b

Życzenia dla Mam od oddziału 0 a


24.05.2022r.

Egzaminy ósmoklasistów

    W dniach 24 - 26.05.2022 r. uczniowie klas ósmych przystąpią do egzaminu z języka polskiego, matematyki i wybranego języka obcego.

Egzamin ósmoklasisty obejmuje wiadomości i umiejętności określone ‎w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do wybranych przedmiotów ‎nauczanych w klasach I–VIII. Po raz pierwszy został przeprowadzony w roku szkolnym 2018/2019. Egzamin jest obowiązkowy, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę.

W naszej szkole z zadaniami egzaminacyjnymi zmierzy się 43 uczniów. Dziś pierwszy dzień zmagań: język polski.

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie świetnie poradzą sobie z zadaniami egzaminacyjnymi. Życzymy im wysokich wyników i trafnego wyboru nowej szkoły!

GALERIA


20.05.2022r.

III Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania

    III Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania – rozstrzygnięty! W konkursie wzięło udział 96 uczniów z 21 szkół podstawowych z terenu powiatu przeworskiego.

20 maja 2022 r. w Sali Ratusza w Przeworsku odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom i uczestnikom.

Z radością informujemy, że wśród zwycięzców są uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gniewczynie.

W kategorii klas VII – VIII:

I miejsce – Anna Wnęk

W kategorii klas IV – VI:

Jan Tytuła – wyróżnienie

W kategorii klas I – III:

Maria Kozak – wyróżnienie

W konkursie wzięli również udział: Nikola Konieczna, Jakub Cierpisz, Oliwia Walanus, Michał Nowak, Anna Deput.

Serdecznie gratulujemy laureatom!  Wszystkim uczniom, którzy podjęli wyzwanie, dziękujemy za zaangażowanie i pracowitość. Życzymy kolejnych sukcesów!

GALERIA


19.05.2022r.

Konkurs Plastyczny  „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”

    Jednym z działań prewencyjnych KRUS-u na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy i rolniczym chorobom zawodowym jest organizacja konkursu dla uczniów wiejskich szkół podstawowych, promującego pozytywne zachowania związane z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego.

Tego roku zadanie konkursowe polegało na wykonaniu dwuwymiarowej pracy plastycznej obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania upadkom osób pracujących i przebywających w gospodarstwach rolnych.

Z naszej szkoły prace konkursowe wykonali: Nikodem Jagiełła, Malwina Miazga, Franciszek Nadbrzeski, Maja Piróg, Hanna Sudoł, Elżbieta Tytuła, Natalia Urbaniak, Przemysław Wdowiak, Oliwia Wołowiec z oddziału przedszkolnego 0a, Barbara Korzeniowska z oddziału 0b oraz Emilia Kogut, Maja Kogut, Jakub Ciurko z klasy IIIa. W nagrodę za udział w konkursie dzieci otrzymały dyplomy oraz drobne upominki.

GALERIA


18.05.2022r.

Kolejne sukcesy przedszkolaków

    14 maja 2022 r. podczas NOCY MUZEÓW odbyło się otwarcie wystawy pokonkursowej oraz wręczenie nagród laureatom XIX edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Współcześni Rycerze św. Floriana". Patronat objęli: Podkarpacki Komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie, Krajowa Sekcja Pożarnictwa NSZZ "Solidarność”, Związek Emerytów i Rencistów Rzeczypospolitej Polskiej - Koło w Przeworsku, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Podkarpacki Kurator Oświaty, Wojewoda Podkarpacki, Starosta Powiatu Przeworskiego, Burmistrz Miasta Przeworska, Wójt Gminy Przeworsk. Celem konkursu było zapoznanie dzieci z różnorodnością zadań wykonywanych obecnie przez Państwową i Ochotniczą Straż Pożarną na rzecz ratowania życia, zdrowia oraz mienia człowieka, jak również propagowanie zasad bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej oraz postawy bezpiecznego zachowania w życiu codziennym, a zwłaszcza bezpiecznego korzystania z dróg.

Komisja oceniła 551 prac plastycznych nadesłanych z 43 placówek oświatowych, przyznając nagrody i wyróżnienia.

W I kategorii wiekowej – przedszkolaki z 0 a naszej szkoły odniosły następujące sukcesy:

- III miejsce zajął Nikodem Jagieła,

- wyróżnienie otrzymał Mikołaj Hartleb.

Przedszkolaki otrzymały piękne dyplomy oraz nagrody. Mikołaj, który uczestniczył w tym ważnym wydarzeniu z wielką radością korzystał z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

GALERIA


15.05.2022r.

„Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” – wizyta w OSP w Gniewczynie Łańcuckiej

    W piątek 13 maja uczniowie klas 1 wybrali się z wizytą do OSP w Gniewczynie Łańcuckiej. Na miejscu powitali nas panowie strażacy: Jan Sobala, Andrzej Hader i Marcin Pieniążek, którzy oprowadzili grupę po remizie, zaprezentowali też odzież służbową. Uczniowie mieli okazję przymierzyć kaski oraz sprawdzić ciężar ubioru zakładanego podczas akcji pożarniczych. Zapoznali się także z wyposażeniem i przeznaczeniem sprzętu pożarniczego znajdującego się w samochodach oraz z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną. Poznali sposoby alarmowania i zachowania się podczas zagrożenia. Dzieci utrwaliły również numer do straży pożarnej i pozostałe numery alarmowe.

    Wizyta w remizie strażackiej to doskonała forma edukacyjnego uświadamiania dzieci o zasadach bezpieczeństwa oraz zachowania w przypadku pożaru, wypadku czy innych zagrożeń, które mogą mieć miejsce.

    Serdecznie dziękujemy Panom Strażakom za zorganizowanie spotkania oraz umożliwienie naszym podopiecznym poznania ich zawodu.

Wszyscy wiedzą, że prawie każdy mały chłopiec chciałby zostać strażakiem, dlatego tez wiele emocji i radości sprawiła dzieciom ta wizyta.

GALERIA


13.05.2022r.

XX edycja „Mistrza Matematyki Powiatu Przeworskiego”

    12 maja 2022 r. w SP nr 1 w Przeworsku odbyła XX edycja konkursu matematycznego dla uczniów klas VII i VIII z powiatu przeworskiego. Wzięło w nim udział 66 reprezentantów 20 szkół. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VIIIa:  Martyna Niemiec i Oliwia Ryfa.

„Nieświadomy człowiek wypowiada zdobytą wiedzę, a mądry człowiek zadaje pytania i rozważa” – te słowa Arystotelesa były mottem tegorocznego konkursu. Pytania w formie 6 zadań zamkniętych i 4 otwartych ułożyła grupa nauczycieli – organizatorów konkursu, a rozważali je (w zdecydowanej większości) uczniowie klas ósmych. Współorganizatorem konkursu i fundatorem nagród od dwudziestu lat jest Starostwo Powiatowe w Przeworsku.

GALERIA


12.05.2022r.

Majówkowy wyjazd

    10 maja 2022 r. uczniowie klasy V i VII b wzięli udział w wycieczce do Multikina w Millenium Hall w Rzeszowie, gdzie uczniowie obejrzeli filmy pt. Sonic 2: Szybki jak błyskawica oraz Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a

Po obejrzeniu filmów, młodzież miała czas na odpoczynek i posiłek.

Kolejnym punktem była kręgielnia „Galaktyka”. Uczniowie przyjemnie spędzili czas doskonaląc swoje umiejętności gry w kręgle.

Uczniowie wrócili do domu pełni wrażeń.

GALERIA


09.05.2022r.

Gminny Bieg Konstytucji

    W dniu 6 maja 2022r. w Szkole Podstawowej w Gorzycach odbył się Gminny Bieg Konstytucji. Naszą szkołę reprezentowało 57 uczniów z klas  - 8. Dzieci startowały w swoich grupach wiekowych, na różnych dystansach. W sumie zdobyliśmy 14 medali.

Oto lista najlepszych: 

I miejsce: Milena Mazur, Julia Superson – klasa I (150m)

III miejsce: Natan Dyguła – klasa I(150m)

II miejsce: Wojciech Wdowiak – klasa II (200m)

III miejsce: Emilia Kogut – klasa III (200m)

I miejsce: Wiktor Krutysz – klasa III (200m)

III miejsce: Bartosz Michalik – klasa III (200m)

I miejsce: Dominika Lorenc – klasa IV (500m)

III miejsce: Kacper Hader – klasa IV (500m)

I miejsce: Bartosz Rachfał – klasa VI (600m)

II miejsce: Krystian Brud – klasa VI (600m)

I miejsce: Wiktoria Capłap – klasa VII (600m) – rocznik 2008

III miejsce: Izabela Sura – klasa VII (600m) -  rocznik 2008

II miejsce: Kamila Konieczna – klasa VIII (600-800m)

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

GALERIA


06.05.2022r.

Nagroda artystyczna dla Amelii Wojtyna

    Amelia Wojtyna, uczennica klasy VIIIb naszej  szkoły  została laureatką prestiżowego Wojewódzkiego Konkursu „Sacrum w literaturze i sztuce”. Uroczysta gala sumująca XXII edycję konkursu odbyła się 30 kwietnia 2022 r. w SP Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu. Amelia otrzymała drugą nagrodę w dziedzinie malarstwa  za pracę pt. „Zbawiciel”. Wyróżnieniem tym wpisała się w dobre, artystyczne tradycje naszej szkoły.

Laureatce gratulujemy sukcesu i życzymy spełnienia w tak wyjątkowej dziedzinie wrażliwości.

Opiekun artystyczny

Marek Kozak

GALERIA


05.05.2022r.

POMAGAMY UCHODŹCOM Z UKRAINY

    W ostatnim tygodniu kwietnia przeprowadziliśmy kolejną akcję zbierania darów żywnościowych dla uchodźców z Ukrainy, podczas której  udało nam się zebrać 10 kartonów słodyczy oraz słonych przekąsek.

W ostatnim dniu zbiórki dzięki ofiarności prezesa Gminnej Spółdzielni „SCh w Sieniawie otrzymaliśmy darmowe pieczywo, z którego nauczyciele wraz z nauczycielami emerytami i paniami z obsługi wykonali 400 kanapek.

Jeszcze w tym samym dniu zarówno słodycze jak i kanapki zostały dostarczone do punktu recepcyjnego obsługującego uchodźców z Ukrainy w Przemyślu przez naszych nauczycieli, którzy pracują tam jako wolontariusze.

Dziękujemy wszystkim za hojność oraz zaangażowanie w akcję.

GALERIA


05.05.2022r.

Gminny konkurs plastyczno-ekologiczny

    Został rozstrzygnięty Gminny konkurs plastyczno-ekologiczny dla oddziałów przedszkolnych organizowany przez Szkołę Podstawową w Tryńczy. Jury przyznało nagrody w dwóch kategoriach wiekowych.  

Z naszej szkoły Hania Kogut z 0 c w kategorii dzieci 3, 4 – letnich zajęła I miejsce.

Amelia Śliż z 0 a w kategorii dzieci 5,6 – letnich zajęła II miejsce, a Franciszek Nadbrzeski z 0 a zdobył wyróżnienie. W nagrodę dzieci otrzymały dyplomy, książki i kredki.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

GALERIA


30.04.2022r.

Weekend w kolorze khaki

    W dniu 30 kwietnia 2022 r. odbył się piknik wojskowy na strzelnicy sportowej w Głogowcu zorganizowany przez 21 Brygadę Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa oraz Wójta Gminy Tryńcza.

Tegoroczny piknik miał wymiar sportowej rywalizacji. Nasi uczniowie pod opieką nauczycieli również wzięli w nim udział.

Uczestnicy wydarzenia mogli obejrzeć Park Sprzętu Technicznego i poznać wojskowe wyposażenie i uzbrojenie, mieli możliwość przejazdu samochodem wojskowym. Dużą uwagą cieszyły się stoiska promocyjne jednostki wojskowej, gdzie wszyscy chętni mogli porozmawiać z żołnierzami, a także uzyskać informacje o naborze do służby zawodowej w jednostce wojskowej. Uczniowie mogli również, po krótkim instruktażu i zapoznaniu z zasadami bezpiecznego posługiwania się bronią, strzelać z karabinu ASG (AirSoftGun).

Nie zabrakło też tradycyjnej, wojskowej grochówki.

Dziękujemy za niezapomniane wrażenia.

GALERIA


30.04.2022r.

Dzień Ziemi – interaktywne pokazy

    W dniu 29.04.22 uczniowie z klas 2a, 2b, 3a, 3b, 4a, 4b i 5 wzięli udział w interaktywnych pokazach połączonych z warsztatami o tematyce ekologicznej. Zajęcia przeprowadzone zostały przez przedstawicieli Stowarzyszenia EKOSKOP z Rzeszowa, panią Joannę Madej i pana Tomasza Madeja.

1.          1. Interaktywny pokaz pt.  „Zimniej już nie będzie – pokazy z ciekłym azotem”

Podczas  interaktywnego pokazu dzieci przeprowadziły eksperymenty pod opieką instruktora. Uczniowie wcielili się w rolę naukowców i próbowali pokonać ciśnienie. Dzieci dowiedziały się czym jest powietrze i dlaczego jest dla nas takie ważne. Po dzisiejszym pokazie wszyscy już wiedzą co oznaczają usłyszane słowa w prognozie pogody – „ciśnienie będzie wynosić 1013 hPa i może być niekorzystne”. Mali naukowcy przetestowali także moce Księżniczki Elzy sprawdzając czy w sposób naukowy można zamieniać przedmioty w lód. Dodatkowo w programie warsztatów były takie atrakcje jak: madejowe łoże, czy można leżeć na łożu pełnym gwoździ, azotowy dżin z czajnika, kąpiele w ciekłym azocie, eksperymenty z ciekłym azotem.

2.         2. Warsztaty pt.  „Wybuduj swój ekologiczny instrument muzyczny”

Podczas tych zajęcia uczniowie odkryli sekrety dźwięku. Lekcja podzielona była na dwie części: pierwsza to interaktywny pokaz eksperymentów dotyczących dźwięku i melodii. Podczas pierwszej części zajęć uczniowie sprawdzili czy dźwięk można zobaczyć, używając do tego krzyczących metalowych płyt. Dzieci stworzyły także prawdziwe efekty kina grozy – zagrali na pile do drewna. Uczniowie dowiedzieli się czym jest dźwięk, skąd pochodzi, jak go można wzmacniać oraz czy może być dla nas niebezpieczny. Dodatkowo podczas zajęć były takie atrakcje jak: konkurs przeraźliwych krzyków,  wytwarzanie burzowych grzmotów, dudniące rury. Dzieci sprawdziły także czym jest przewodnictwo kostne, oraz dowiedziały się czy osoby z wadami słuchu odczuwają dźwięki. Na koniec warsztatów mali odkrywcy wybudowali własne instrumenty grające: aerofony oraz słomko-piszczałki wykorzystując do tego materiały, które normalnie wyrzuciliby do kosza. Słomka, papierowa rurka czy jednorazowa lateksowa rękawiczka dostały nowe życie. Instrumenty uczniowie zabrali do domu.

Uczniowie z zainteresowaniem brali udział w obu wydarzeniach. Przeżyli 90 minut pozytywnych emocji i dobrej zabawy. Poczuli się jak prawdziwi naukowcy.

Magdalena Weselak

GALERIA


28.04.2022r.

Młody Ekonomista 2022

    W dniu 28 kwietnia 2022 r. odbył się Gminny Konkurs Matematyczny „Młody Ekonomista 2022”.

Wzięło w nim udział 13 najlepszych matematyków z czterech szkół podstawowych z terenu gminy Tryńcza, wytypowanych przez swoich nauczycieli. Uczniowie zmagali się z zadaniami zamkniętymi i otwartymi sprawdzającymi umiejętności matematyczne z elementami ekonomii.

        W kategorii klas VI laureatami zostali:

I miejsce - Wiktor Cul - SP Tryńcza

II miejsce ex aequo – Martyna Oleksak -  SP Gorzyce i Maja Grela -  SP Jagiełła

III miejsce Paulina Musiał - SP Gorzyce

        W kategorii klas V:

I miejsce ex aequo - Jan Tytuła i Bartosz Kordas -  SP Gniewczyna Ł.

II miejsce Liliana Niemiec - SP Gniewczyna Ł.

III miejsce ex aequo - Marcin Parobi  - SP Jagiełła i Rajmund Leniart  - SP Tryńcza

    Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy  oraz  upominki w postaci przyborów szkolnych, a laureaci atrakcyjne nagrody książkowe.

    Mamy nadzieję, że konkurs wpłynie pozytywnie na rozwój  zainteresowań  matematycznych uczniów i zmotywuje  ich do dalszej pracy.

    Nauczycielom dziękujemy za przygotowanie uczniów i pracę w komisji konkursowej. „Młodym ekonomistom” serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów matematycznych!

GALERIA


28.04.2022r.


27.04.2022r.

Nikt nie umiera na zawsze

    Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Jadwigi Chruściel. Była dla naszej szkoły niezwykle ważną osobą, świadkiem historii pozwalającym w jak najlepszy sposób poznać wydarzenia z 1944 r. Wspólne spotkania przepełnione były życzliwością i radością, której mogliśmy się uczyć. To były wyjątkowe lekcje historii wzmacniające poczucie tożsamości narodowej. Pani Jadwiga dbała i wspierała rozwój absolwentów szkoły poprzez Fundusz im. Wandy i Jadwigi Chruściel. Wskazywała wartości, które powinny być drogowskazem dla młodego pokolenia.

Dziękujemy za Pani uśmiech, uścisk dłoni, pogodę ducha, szczere rozmowy i harcerskie pieśni. Nikt nie umiera na zawsze, pozostanie Pani w naszych sercach, w naszej pamięci i pięknych wspomnieniach.


26.04.2022r.

Program "Umiem pływać"

    Uczniowie klas II i III z naszej szkoły, biorą udział w Programie Powszechnej Nauki Pływania "Umiem pływać", współfinansowanej przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ze środków Funduszu Zajęć Sportowych.

Wczoraj dzieci po raz pierwszy skorzystały z bezpłatnej nauki pływania na krytej pływalni w Leżajsku pod okiem instruktorów.

Głównym celem realizowanego programu jest nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania, ale również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zachęcanie do systematycznego uprawiania sportu oraz zachęcanie i wdrażanie do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia.

Po zajęciach wszyscy zmęczeni ale zadowoleni wrócili do domu i z niecierpliwością czekają na kolejne lekcje.

GALERIA


13.04.2022r.

„Na kubeczku z porcelany

mieszka zając malowany.

Kiedy tylko się poruszy,

to w herbacie moczy uszy.

Mówię Wam, mówię Wam,

co ja z tym zającem mam…”

 Konkurs plastyczny "Zajączek wielkanocny" rozstrzygnięty

    13 kwietnia2022 r. odbyło się rozdanie nagród w szkolnym konkursie plastycznym „Zajączek wielkanocny” dla dzieci z oddziałów przedszkolnych. Nagrody wręczyli pani dyrektor Jadwiga Gwóźdź oraz wicedyrektor pan Józef Chajec.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce:

-Kuba Szybiak 0a, Zuzanna Kluz 0b, Anna Konieczny 0c,

II miejsce:

-Przemysław Wdowiak 0a, Filip Magdziak 0a, Kacper Uksik 0b

III miejsce:

- Franciszek Nadbrzeski 0a, Mikołaj Hartleb 0a

Wyróżnienie:

-Elżbieta Tytuła 0a, Oliwia Wołowiec 0a, Katarzyna Ciurko 0a, Oskar Zazula 0a, Aleksander Lis 0a, Nikodem Jagieła 0a, Barbara Korzeniowska 0b, Dawid Kiełbicki 0b, Kinga Stącel 0b, Luiza Lasek 0c, 

Upominek za udział dostali:

- Amelia Śliż 0a , Filip Śliż 0a, Maksymilian Bachórz 0a, Igor Homa 0a, Roksana Cebula 0b, Szymon Grunt 0c.

Nad całością czuwał zajączek wielkanocny, który w imieniu wszystkich dzieci złożył Dyrekcji świąteczne życzenia.

Dziękujemy za udział w konkursie!

GALERIA


13.04.2022r.

„Mój robot”

    W nawiązaniu do twórczości Stanisława Lema powstała idea konkursu plastycznego „Mój robot”

    Celem konkursu było pobudzenie twórczej kreatywności, pomysłowości i wyobraźni uczniów, którym w procesie (informatyzacji) cyfryzacji w wielu dziedzinach ulegają schematom myślowym i gotowym rozwiązaniom. Jednym ze sposobów działania może być zmiana funkcji przedmiotu poprzez działanie artystyczne. Uczniowie biorący udział w projekcie mogli posłużyć się „niepotrzebnymi przedmiotami”, częściami opakowań, odpadkami cywilizacji. Tworząc swoje obiekty – roboty, zmieniali ich funkcję i przeznaczenie. Warto docenić powstałe dzieła za ich ciekawą strukturę i formę.

    Konkurs odbył się w ramach projektu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.

GALERIA


13.04.2022r.

Moja Wielkanocna Kartka Świąteczna

    Gminny Konkurs Plastyczny dla Oddziałów Przedszkolnych pod hasłem „Moja Wielkanocna Kartka Świąteczna” rozstrzygnięty!

Konkurs adresowany był do dzieci w wieku przedszkolnym z terenu gminy Tryńcza. Zadaniem uczestników było zaprojektowanie i wykonanie dowolną techniką kartki świątecznej. W dniu 12 kwietnia 2022 r. poznaliśmy laureatów konkursu i jest nam niezmiernie miło, że wśród nich są także dzieci z naszej szkoły. Lena Czerwonka z oddziału 0b zajęła I miejsce, natomiast Filip Dyrkacz (0c) i Franciszek Nadbrzeski (0a) otrzymali wyróżnienia.

Wszystkim uczestnikom konkursu: Luizie Lasek, Martynce Pieniążek, Szymonowi Grunt, Hubertowi Janda, Oliwce Wołowiec, Amelce Śliż, Roksance Cebula, Helence Płaczek, Basi Korzeniowskiej oraz zwycięzcom: Lence, Filipowi i Frankowi serdecznie gratulujemy.

GALERIA


12.04.2022r.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Palma wielkanocna”

    W ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała” przedszkolaki z 0A zrealizowały kolejne zadanie – wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Palma wielkanocna”. Ela Tytuła wspólnie z mamą i Igorek Homa wraz z babcią wykonali piękne palmy, które zostały wysłane na konkurs.

Celem konkursu jest uwrażliwienie dzieci na piękno i tradycje związane ze świętami Wielkiej Nocy oraz rozwijanie i doskonalenie możliwości twórczych poprzez działania plastyczne i techniczne w zakresie różnych materiałów, form oraz technik. Prace plastyczne dzieci mogły wykonać samodzielnie lub wspólnie z rodzicami, dziadkami. Warunkiem przystąpienia do konkursu było wykonanie własnoręcznie wielkanocnej palmy, z wykorzystaniem kolorów i symboli wielkanocnych.

Obie palmy zostały wykonane starannie i pomysłowo. Cieszy bardzo, że tradycja przygotowywania własnoręcznie palm nie tylko nie ginie, ale przekazywana jest z pokolenia na pokolenie.

GALERIA


12.04.2022r.


06.04.2022r.

Na ludową nutę

    5 kwietnia 2022 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły miały przyjemność uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu z artystami kapeli ludowej z Gniewczyny Łańcuckiej. Pan Henryk Chruściel – muzyk i założyciel zespołu w niezwykle ciekawy sposób opowiedział nam o dawnym folklorze naszego regionu. Następnie wspólnie ze swoim kolegą cymbalistą panem Piotrem Markockim zagrali znane melodie ludowe. Dodatkowo dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności muzyczne i zaśpiewać ludową piosenkę „Miała baba koguta…”

Piękne stroje, instrumenty, gra i opowieści sprawiły, że dzieci nie chciały żegnać się ze swoimi gośćmi. Dziękujemy za poświęcony czas i przybliżenie nam pięknej muzyki ludowej.

GALERIA


05.04.2022r.

Ogólnopolska akcja „Pola Nadziei”

Jesienią 2021 roku Szkoła Podstawowa w Gniewczynie Łańcuckiej przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”. Na Podkarpaciu akcja koordynowana jest przez Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Inicjatywa ta ma na celu szerzenie idei opieki hospicyjnej wśród dzieci i młodzieży oraz wsparcie dla organizacji, które tą opiekę zapewniają. Każdego roku jesienią sadzone są cebulki żonkili przez pracowników firm, uczniów szkół i przedszkoli oraz osoby indywidualne. Żonkil to symbol nadziei, która jest nieodłącznym elementem pracy hospicyjnej.

Akcja składała się z trzech etapów.

Pierwszy etap odbył się jesienią. W słoneczne październikowe przedpołudnie wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu posadzili ponad 60 sztuk cebulek żonkili na rabatce w pobliżu pomnika Patrona szkoły.

Drugi etap odbył się w marcu 2022 roku. W klasach 4- 8 zaprezentowane zostały idee wolontariatu oraz przeprowadzona została lekcja wychowawcza na temat edukacji hospicyjnej. Uczniowie mieli szansę dowiedzieć się w jaki sposób działa Hospicjum i jaką opiekę zapewnia nieuleczalnie chorym Dzieciom. Ważnym tematem były zasady pracy wolontariuszy akcyjnych i medycznych. Uczniowie otrzymali także ulotki z informacjami o Hospicjum dla dzieci.

Trzeci etap a zarazem finał akcji odbył się 3 kwietnia 2022 roku. Z zasadzonych cebulek urosły kwiaty, które zakwitły pięknym żółtym kolorem. Żonkile rozdawane były za symboliczny datek na rzecz działalności Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Finał przeprowadzony został przy współpracy z parafią w Gniewczynie Łańcuckiej. Datki zbierane były po każdej mszy. Wolontariusze SKW przygotowali także naklejki z żonkilem, które również były rozdawane darczyńcom. Zebraliśmy 2794,70 zł. Pieniądze zostały wpłacone na konto Fundacji.

Wolontariusze SKW składają serdeczne podziękowania proboszczowi parafii w Gniewczynie Łańcuckiej księdzu Krzysztofowi Filipowi oraz księdzu wikaremu Jakubowi Szafranowi za  pomoc przy organizacji zbiórki. Szczególnie dziękujemy także pani Monice Hader, właścicielce kwiaciarni Pod Aniołem w Gniewczynie Łańcuckiej, która dostarczyła nam przepiękne żonkile.

Jesteśmy wdzięczni  wszystkim darczyńcom, którzy wsparli naszą akcję.

Wspólnymi siłami sprawiliśmy, aby w tym dniu Gniewczyna Łańcucka zakwitła na żółto, a w naszych sercach rozkwitła nadzieja.

Magdalena Weselak

GALERIA

PODZIĘKOWANIE


01.04.2022r.

Wystawa "Twórczość jest w nas"

    W dniu 31 marca klasa VII b miała okazję zwiedzić wystawę twórców ludowych i rękodzielników pt. „Twórczość jest w nas” w WDK w Gniewczynie Łańcuckiej.

Na wystawie zostały zaprezentowane prace twórców ludowych z Gminy Tryńcza (Gniewczyna Łańcucka i Tryniecka, Jagiełła, Gorzyce, Tryńcza, Głogowiec).

Tego rodzaju wystawy są kontynuowane od 2003 roku. Młodzież z zainteresowaniem oglądała wystawę.

GALERIA


31.03.2022r.

Finał Konkursu Wiedzy Technicznej

    30 marca 2022r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu odbył się finał XX edycji Konkursu Wiedzy Technicznej.

Konkurs ma charakter interdyscyplinarny i obejmuje zagadnienia z zakresu podstawy programowej w szkole podstawowej z: matematyki, fizyki, chemii, informatyki oraz dodatkowo zagadnienia z szeroko rozumianej techniki od historii wynalazków po nowoczesne osiągnięcia w tej dziedzinie. Cele konkursu obejmują: rozwijanie zainteresowań i motywowanie do uczenia się oraz wspieranie uzdolnień uczniów, wdrażanie uczniów do samokształcenia, pobudzanie twórczego myślenia, rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu, wyłonienie i promowanie uczniów zdolnych oraz ich nauczycieli, promowanie szkół, integrowanie środowisk edukacyjnych województwa.

Naszą szkołę godnie reprezentowała uczennica klasy VIIIa – Oliwia Ryfa zdobywając tytuł finalisty. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

GALERIA


30.03.2022r.

Gminny konkurs plastyczny „Lawendowe pola” Gniewczyna 2022 rozstrzygnięty

    Dnia 25 marca odbył się finał konkursu plastycznego pod hasłem „Lawendowe pola”.

    Wernisaż prac finałowych był częścią obchodów Międzynarodowego Dnia Chorych na Epilepsję w Szkole Podstawowej w Gniewczynie Łańcuckiej. Podczas wystawy zobaczyliśmy wiele ciekawych prac i postaw twórczych najmłodszych artystów. Ich ocena jest zwykle wielkim dylematem. Za każdą z nich kryją się emocje, wrażliwość i indywidualny sposób pojmowania świata.

    Dziękujemy wszystkim autorom z terenu Gminy Tryńcza. To ważny wyraz jedności, tolerancji i wsparcia dla osób dotkniętych chorobą .

Podczas uroczystej gali wręczono nagrody i wyróżnienia.

W kategorii klas IV-V:

    I miejsce Martyna Sykała - SP Gniewczyna Łań.

    II miejsce Kamila Kozak - SP Gniewczyna Łań.

    III miejsce Jagoda Misiło - SP Tryńcza

W kategorii klas VI-VIII:

    I miejsce Szymon Żuk - SP Gniewczyna Łań.

    II miejsce Marcelina Jakubiec - SP Tryńcza

    III miejsce Julia Kogut - SP Gniewczyna Łań.

Wyróżnienia:

    Gabriela Socha - SP Gorzyce

    Martyna Wodzińska - SP Gniewczyna Łań.

    Bartosz Kordas - SP Gniewczyna Łań.

    Paulina Świetliczka - SP Gniewczyna Łań.

    Wszystkim uczestnikom konkursu, autorom nadesłanych prac oraz opiekunom artystycznym gratuluję i dziękuję za znaczący udział w projekcie „Lawendowe Pola”.

koordynator konkursu

Marek Kozak   

GALERIA


29.03.2022r.


29.03.2022r.

Spotkanie z żołnierzami WOT

    29 marca uczniowie klas V – VIII uczestniczyli w spotkaniu z żołnierzami 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w Jarosławiu. Przedstawiciele WOT opowiadali o swojej pracy, zaprezentowali sprzęt, którym dysponują oraz zachęcali młodzież, aby w przyszłości wstąpiła w ich szeregi.

Wszystkim uczniom spotkanie bardzo się podobało, a szczególnie  możliwość spróbowania czy nawet przymierzenia wojskowego ekwipunku.

GALERIA


25.03.2022r.

Lawendowy Dzień

    26 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Chorych na Epilepsję. Nasza szkoła po raz drugi włączyła się w obchody tego święta. Podjęliśmy różne działania, które pozwoliły zwiększyć świadomość uczniów na temat epilepsji, a także lepiej zrozumieć symbolikę koloru, który tego dnia dominował w szkole. Realizowane w ramach obchodów zadania to wyraz solidarności z osobami borykającymi się z tym schorzeniem. Jednym z nich był Gminny Konkurs Plastyczny „Lawendowy kot” (kl. O-III) oraz „Lawendowe pola” dla klas. IV-V i VI–VIII. Z prac uczniów powstała okolicznościowa wystawa Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy. Najmłodsi przygotowali układ taneczny z lawendową stylizacją: „Lawendowy kwiat” i „Taniec Lego”. Ciekawą inicjatywą był przygotowany przez uczniów klas I-III pokaz mody lawendowej. Modelki i modele wykazali się dużą pomysłowością w doborze kreacji. Mogliśmy podziwiać różne odcienie lawendy kolekcji wiosna/2022.

Uczestnicy obchodów wysłuchali prelekcji dr n. med. Anny Kozak–Sykały na temat genezy tego dnia, objawów epilepsji oraz właściwego reagowania w sytuacji ataku.

Muzyka, śpiew, taniec, pokaz mody stworzyły wyjątkową atmosferę, ale najważniejszym przesłaniem odsłaniającym istotę Lawendowego Dnia było zwrócenie  uwagi na empatię, wrażliwość, otwartość wobec drugiego człowieka.

Partnerem obchodów Lawendowego Dnia w szkole był SPZOZ w Przeworsku.

GALERIA


24.03.2022r.

Cieszymy się! Umowa na rozbudowę szkoły podpisana!


21.03.2022r.

Powitanie wiosny

„Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi.
Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni.
Zdjąłem z niej zmoknięte palto, posadziłem vis a vis.
Zapachniało, zajaśniało, wiosna, ach to ty.
Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty.”

                         (M. Grechuta)

    Wszak astronomiczna wiosna zaczęła się już wczoraj, ale przedszkolaki i najmłodsi uczniowie naszej szkoły postanowili powitać ją zgodnie z tradycją, czyli 21 marca – w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Pierwszoklasiści wrzucili swoje ekologiczne, własnoręcznie wykonane kukły Marzanny do pobliskiej rzeki Mleczki. Natomiast przedszkolaki przemaszerowały przez Gniewczynę w barwnym pochodzie, aby wiosenną piosenką i głośną grą na instrumentach perkusyjnych obudzić WIOSNĘ.

    Mamy więc nadzieję, że od dziś będzie tylko cieplej, słoneczniej, zieleniej...

GALERIA


18.03.2022r.

Półfinał Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

    18 marca 2022 r. w siedzibie IPN Oddział w Rzeszowie odbył się regionalny półfinał VIII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek obozu KL Ravensbrück” pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. Uczniowie biorący udział w konkursie zobowiązani byli do przedstawienia dwóch utworów (poezja i proza) związanych z tematyką konkursu, czyli z więźniarkami i samym obozem KL Ravensbruck.. Jury w składzie:  dr hab. E.  Rączy (OBBH), K. Hudzicka - Chochorowska (OBEN ) oraz  K. Szczepański (WDK Rzeszów) oceniało: dobór repertuaru, interpretację, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Naszą szkołę godnie reprezentowała uczennica kl. VIIIa – Martyna Niemiec.

Serdecznie gratulujemy Martynie!

GALERIA


18.03.2022r.

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Leon”

    18 marca 35 uczniów z klas 1-3 wzięło udział w wiosennej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Leon”. Test składał się z zadań zamkniętych z jedną lub kilkoma prawidłowymi odpowiedziami i zadań otwartych. Jego celem było sprawdzenie umiejętności ścisłych uczniów oraz zachęcenie ich do rozwijania pasji matematycznych, samodzielności i logicznego myślenia. Każdy z uczestników starał się jak najlepiej rozwiązać zadania. Wyniki poznamy w maju.

GALERIA


17.03.2022r.

„ZDROWE I ZIELONE”

    17 marca uczennice klas ósmych: Martyna Kantek, Martyna Niemiec i Amelia Wojtyna reprezentowały naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Językowym „ Zdrowe i zielone" organizowanym przez Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu. Konkurs zorganizowany został z okazji Dnia Św. Patryka. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać smaczny, zdrowy i zielony deser lub przekąskę oraz napisać w języku angielskim przepis i hasło reklamowe.  W ocenie brano pod uwagę oryginalność, smak, stopień zazielenienia potrawy oraz ilość zdrowych składników.

I miejsce w kategorii Szkół Podstawowych uzyskała Martyna Niemiec z klasy 8a, która przygotowała deser o nazwie „Spinach mess” co oznacza Szpinakowy bałagan.

Hasłem promującym było: „ Be smart! Be green! Be sugarless! Eat my delicious “Spinach Mess” co oznacza: Bądź mądry! Bądź zielony! Bądź bezcukrowy! Skosztuj mój pyszny deser szpinakowy.

Martynka Kantek wykonała pyszne zielone muffinki szpinakowe „Spinach muffins” zaś Amelka Wojtyna przepyszną zieloną sałatkę „Rocket salad”.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu ponieważ wykonane przez nich dania były nie tylko zielone i zdrowe ale również bardzo smaczne.

GALERIA


17.03.2022r.

XXXI edycja „Kangura Matematycznego” w szkole, w Polsce i na świecie

    Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana.

W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Od 1992 roku organizowany jest w Polsce.

17 marca 2022 r. w naszej szkole 21 uczniów klas IV-VIII rozwiązywało zadania konkursowe w kategorii Maluch, Beniamin i Kadet. Z niecierpliwością czekamy na wyniki, choć główną ideą konkursu jest wspólna, intelektualna zabawa. Ponadto każdy uczestnik otrzymał zabawkę logiczną „Zaplątany Kangurek”.

GALERIA


10.03.2022r.

Gminny Konkurs Recytatorski
„Niebo złote ci otworzę”

    Sto lat temu, 22 stycznia 1921 roku, urodził się Krzysztof Kamil Baczyński - poeta pokolenia Kolumbów, żołnierz Armii Krajowej, powstaniec warszawski. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2021 Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. W związku z tym Szkoła Podstawowa w Gorzycach ogłosiła gminny konkurs recytatorski „Niebo złote ci otworzę”. Celem konkursu było przede wszystkim przybliżenie piękna poezji „żołnierza, poety, czasu kurz” i promowanie młodych talentów. Ze względu na sytuację epidemiczną konkurs został przeprowadzony w formie online.

Z radością informujemy, że ucz. Kamila Konieczna zajęła II miejsce, ucz. Martyna Niemiec - otrzymała wyróżnienie. W dniu 10.03.2022 r. w Szkole Podstawowej w Gorzycach odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów i nagród zwycięzcom. Podczas uroczystości obecny był wójt Gminy Tryńcza – p. Ryszard Jędruch.

Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom i życzymy kolejnych sukcesów artystycznych!

GALERIA


09.03.2022r.

Podsumowanie konkursu „Matematyka na Święta”

    W dniu 9 marca w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród  laureatom wojewódzkiego konkursu matematyczno – fotograficznego. Naszą szkołę reprezentowali ósmoklasiści: Anna Wnęk ( III miejsce), Martyna Niemiec (wyróżnienie) i Szymon Żuk (wyróżnienie).

    Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Beata Klisz, która przywitała zebranych, opowiedziała krótko o swojej szkole i zaprosiła uczniów na warsztaty – niespodziankę, przygotowane przez nauczycieli szkoły w Zarzeczu.

    Następnym punktem spotkania było wręczenie dyplomów i nagród w obecności zaproszonych gości  - przedstawicieli władz samorządowych. Całość dopełniło wykonanie wspólnej fotografii w otoczeniu nagrodzonych prac. Dziękujemy serdecznie organizatorom za zaproszenie i miłe przyjęcie. Jeszcze raz gratulujemy nagrodzonym uczniom.

GALERIA


07.03.2022r.

I etap Konkursu Wiedzy Technicznej

    4 marca 2022r. uczniowie naszej szkoły brali udział w I etapie wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Technicznej „sapere aude”- odważ się być mądrym. Konkurs organizuje Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu przy współpracy Stowarzyszenia „Nauka i Rozwój” w Jarosławiu.

Patronat naukowy sprawują uczelnie wyższe: Politechnika Rzeszowska, Politechnika Lubelska, Uniwersytet Rzeszowski oraz Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno – Ekonomiczna w Jarosławiu.

Główną ideą Konkursu jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań młodzieży zagadnieniami z zakresu techniki stanowiącej podstawę rozwoju dzisiejszego społeczeństwa. Do finału wojewódzkiego zakwalifikowała się (uzyskując już w tym momencie tytuł finalisty) Oliwia Ryfa, z czego bardzo się cieszymy i trzymamy kciuki za powodzenie w finale konkursu, który odbędzie się pod koniec marca.


03.03.2022r.


01.03.2022r.

I  BIEG TROPEM WILCZYM
W  SZKOLE PODSTAWOWEJ W GNIEWCZYNIE ŁAŃCUCKIEJ

    Szkoła Podstawowa w Gniewczynie Łańcuckiej była jednym z wielu miejsc w Polsce gdzie 1 marca 2022 r. zorganizowano „Bieg Tropem Wilczym”. To część obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Mamy już X edycję biegu, który powoli staje się jedną z największych tego typu imprez na świecie. Ma ona charakter rekreacyjny, sportowy oraz edukacyjny. To wyjątkowy sposób poznawania, utrwalania i przeżywania historii. Zawodnicy pokonują symboliczny dystans zbieżny z rokiem 1963, w którym poległ ostatni z żołnierzy niezłomnych - Józef Franczak.

    Bieg zgromadził 35 uczestników. Wszystkim należą się duże brawa za odwagę i hart ducha. Zawody odbywały się w trudnych warunkach pogodowych. Rywalizację pomyślnie udało się przeprowadzić. Najlepsi otrzymali medale pamiątkowe i cenne upominki związane z charakterem imprezy.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce -  Błażej Czerwonka

II miejsce – Szymon Wojciechowski

III miejsce – Maja Krutysz

Wyróżnienia otrzymali: Karol Konieczny, Róża Ryfa, Maciej Lis, Paweł Stępak, Michał Nowak i Paulina Turek.

Koordynator biegu

Marek Kozak

GALERIA


28.02.2022r.

Załączniki:

  1. Karta Zgłoszenia Dziecka do oddziału przedszkolnego (wersja doc wersja pdf)

  2. Karta Zgłoszenia Dziecka do klasy pierwszej (wersja doc wersja pdf)


14.02.2022r.

Z sercem dla żołnierzy Armii Krajowej

W bohaterów prowadziłaś ślady
naród zwarty jak grupa szturmowa,
aż spłynęłaś krwią na barykady,
Armio Krajowa.

                                                 Z. Kabata Armio Krajowa

    14 lutego 1942 r. z przekształcenia Związku Walki Zbrojnej  na rozkaz generała Władysława Sikorskiego powstała Armia Krajowa. Była to najsilniejsza i najlepiej zorganizowana podziemna organizacja wojskowa w okupowanej przez Niemców Europie. W tym roku obchodzimy 80. rocznicę powstania AK. Pamiętając o tym wydarzeniu, nasi uczniowie uhonorowali żołnierza AK, zapalając znicz i składając kwiaty przy grobie Mikołaja Balawendra pseudonim „Burza” na miejscowym cmentarzu. 

Okazane w tym dniu serce, pamięć o tych, którzy polegli w walkach o niepodległą Polskę  jest ważnym świadectwem młodego pokolenia, a także wyrazem świadomości historycznej.

GALERIA


14.02.2022r.

„W KARNAWALE SAME BALE” – ZABAWA KARNAWAŁOWA

    11 lutego w oddziałach przedszkolnych odbył się wyczekiwany przez dzieci „Bal karnawałowy”. W tym dniu przenieśliśmy się do krainy bajek. Rodzice przygotowali dla swoich pociech ciekawe i barwne stroje karnawałowe, a ich pomysłowość  nie miała granic.  Na balu nie zabrakło księżniczek, wróżek, policjantów, ratowników, spidermanów, piratów, czarodziejek, kotków, króliczków, czy biedronek. Pojawiły się także postacie z ulubionych bajek i filmów - Czerwony Kapturek, Syrenka czy  Harry Potter.

Nauczycielki dołożyły wszelkich starań, by wystrój sali balowej wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Dzieci, przebrane w barwne i pomysłowe stroje, bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała je do tańców. W tym dniu nie zabrakło zabaw oraz konkursów. Oczywiście znalazło się również coś dla spragnionych i zmęczonych - chwila relaksu przy wspólnym poczęstunku i pamiątkowe zdjęcia.

    Przedszkolaki wracały do domu we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami. Wspomnienia z tego balu na długo pozostaną w naszej pamięci.

GALERIA


08.02.2022r.

Sukces w konkursie matematyczno – fotograficznym

    Poznaliśmy wyniki konkursu „Matematyka na Święta”. Konkurs został ogłoszony przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Rolniczych w Zarzeczu i Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu pod patronatem honorowym Pani Anny Huk - Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego.

    Skierowany był do uczniów klas 6 - 8 z województwa podkarpackiego.

    Zadaniem uczestników konkursu było wypatrzeć matematykę podczas Świąt Bożego Narodzenia, a także przed Świętami, w trakcie przygotowań. Należało wykonać zdjęcia, które  miały być artystycznym wyrażeniem pojęcia matematycznego, prawidłowości matematycznej, metaforą matematyczną lub żartem matematycznym - kwestia wyobraźni i spostrzegawczości w widzeniu otaczającego nas świata. Do każdego zdjęcia uczestnicy konkursu przygotowywali krótki, ciekawy opis wraz z tytułem.

    Czy matematyka i święta Bożego Narodzenia mają ze sobą coś wspólnego?

    Prace konkursowe z pewnością pozwoliły odpowiedzieć na to pytanie twierdząco.

    Serdecznie gratulujemy naszym ósmoklasistom, których prace zostały docenione przez Komisję konkursową powołaną przez organizatorów.

    Z przyjemnością informujemy, iż Anna Wnęk zajęła III miejsce, a Martyna Niemiec i Szymon Żuk otrzymali wyróżnienia w tym konkursie.

Laureaci i osoby wyróżnione zostaną w marcu zaproszone na uroczystość wręczenia dyplomów i nagród. Serdecznie gratulujemy!

GALERIA


07.02.2022r.

Z najlepszymi życzeniami dla Babci i Dziadka

Babcia i Dziadek to osoby, które każdemu z nas kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Przedszkolaki z naszej szkoły też pamiętały o ukochanych Babciach i Dziadkach. Przygotowały dla nich wiersze, piosenki, tańce oraz laurki.

Chociaż dziś w przedszkolu goście być nie mogą,

ale nasze panie chętnie nam pomogą,

byście Babciu, Dziadku choć film zobaczyli,

my się postaramy, jakbyście tu byli.

Film godny Oscara, scenariusz, kostiumy,

gra małych aktorów to powód do dumy!

A więc zaczynamy! Kamera nagrywa!

Dzisiaj przedstawienie dla Was się odbywa!

ZOBACZ ZDJĘCIA

ZOBACZ FILM


02.02.2022r.

Rozlicz PIT za 2021 rok i przekaż 1% podatku dla naszego przedszkolaka.

Wesprzyjmy Piotrusia w walce z ostrą białaczką limfoblastyczną.


01.02.2022r.

„Szkolne Przygody Gangu Swojaków”- rozstrzygnięcie konkursu.

    Najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Swojaków” zorganizowanym przez sieć sklepów Biedronka. W jego ramach dzieci poznawały piękno polskiej przyrody oraz odkrywały sekrety otaczającego ich środowiska. Udział w programie umożliwił im zdobywanie nowej wiedzę i umiejętności, pobudzał do kreatywność i uczył jak od najmłodszych lat żyć blisko natury i w zgodzie z nią. Celem wszystkich działań było zachęcenie dzieci do spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu.

    Nasi uczniowie wzięli aktywny udział w realizacji zadań konkursowy. Podczas ich wykonywania  wykazywali się ogromną pomysłowością i dużym zaangażowaniem w przygotowanie plastycznych wizerunków zwierząt oraz makiety mapy Małej Ojczyzny. Grupy przedszkolne zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, śpiewając piosenkę Gangu Swojaków.

    Wysiłki dzieci zostały zauważone i nagrodzone. Otrzymaliśmy dwa wyróżnienia: dla dzieci z oddziału 0a i dla uczniów z klasy Ia. Wyróżnieni otrzymali maskotki i pamiątkowe dyplomy.

GALERIA


17.01.2022r.

Sukces Martyny w konkursie międzynarodowym!

    W sobotę, 15 stycznia 2022 r., w ramach uroczystych obchodów Dnia Edukacji Polonijnej zostały ogłoszone wyniki Międzynarodowego Konkursu na Ucznia Roku „Ja i moja szkoła” ogłoszonego przez Polish Academy of Social Sciences and Humanities w Londynie.

    Ideą Konkursu było dotarcie do jak największej liczby uczniów szkół w Polsce i szkół polonijnych na całym świecie, a tym samym:

Nadesłane zgłoszenia rozpatrywało Jury Konkursu składające się z przedstawicieli Organizatora.

    Jury w podejmowanych decyzjach kierowało się osiągnięciami uczniów, w tym m.in. sukcesami w konkursach, pracą na rzecz swojej szkoły i środowiska lokalnego, stopniem zaangażowania w działania związane z krzewieniem kultury polskiej.

    Na uczniów, którzy zostali zakwalifikowani do drugiego etapu konkursu można było oddawać głosy. Wynik głosowania stanowił jedną czwartą całości oceny kandydatów. Ponadto głos oddawał każdy członek trzyosobowej Komisji Konkursowej.

Wyłoniono zwycięzców konkursu w dwóch głównych kategoriach: Uczeń Roku Szkoły Polonijnej oraz Uczeń Roku Szkoły w Polsce. Obie kategorie były oceniane w trzech grupach wiekowych.

    Miło nam poinformować, że MARTYNA NIEMIEC, uczennica klasy VIII a, zajęła III MIEJSCE W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE NA UCZNIA ROKU „JA I MOJA SZKOŁA W KATEGORII UCZEŃ Z POLSKI W WIEKU 11-15 LAT.

    Warto wspomnieć, że Martyna świetnie reprezentowała naszą szkołę podczas konferencji online, kiedy to ogłoszono werdykt w obecności wielu znakomitych gości specjalnych i uczestników III Międzynarodowego Dnia Edukacji Polonijnej z całego świata. Jesteśmy dumni z naszej Przewodniczącej SU i serdecznie gratulujemy!

GALERIA

DYPLOM


17.01.2022r.

Bezpieczne ferie – spotkanie przedszkolaków z policjantami

    14 stycznia 2022 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie przedszkolaków z policjantami – sierż. szt. Mariuszem Lipińskim i mł. asp. Agnieszką Łopuch. Funkcjonariusze policji omówili zasady bezpiecznych zabaw i zachowań dzieci w czasie przebywania na świeżym powietrzu zimową porą. Wskazali zagrożenia oraz sposoby ich unikania, szczególnie, jeśli chodzi o zabawy w pobliżu drogi, czy wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne. Zwrócili uwagę najmłodszym, aby do zjeżdżania i ślizgania wybierali tylko miejsca do tego przeznaczone, usytuowane z dala od ulicy.

Poinformowali również dzieci pozostające w domu o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, odpowiadały na pytania policjantów i słuchały cennych rad i wskazówek.

Na zakończenie wspólnego spotkania dzieci podziękowały policjantom za przybycie i obiecały, że będą stosować wyżej wymienione zasady.

GALERIA


14.01.2022r.

Wyjazd na lodowisko w Tryńczy

    W piątek 14.01.2022r. uczniowie klas IV i V pojechali na lodowisko „Biały Orlik” w Tryńczy. Dla niektórych - wyjazd był okazją nauki jazdy na łyżwach, dla innych – możliwością doskonalenia swych umiejętności. Uczniowie aktywnie spędzili czas na świeżym powietrzu. Dobre warunki pogodowe gwarantowały świetną zabawę.

Klasa V obejrzała również Wystawę Łowiecką w Galerii Sztuki „Pod Aniołem” oraz Izbę Turka mieszczącą się w Trynieckim Centrum Kultury.

GALERIA


12.01.2022r.

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny – podsumowanie

Poznaliśmy wyniki 34 edycji Olimpiady Wiedzy Archimedes.Plus MATEMATYKA.Plus.

Wzięło w niej udział 27 uczniów naszej szkoły z klas III - VIII. 

Oto lista laureatów na poszczególnych poziomach:

·         klasa III:

KINGA SIUŚTA:  96/100 pkt – laureat stopnia I – go

NATALIA SOCHA: 92/100 pkt – laureat stopnia II – go

EMILIA KOGUT: 92/100 pkt – laureat stopnia II – go

OSKAR GONENKO: 92/100 pkt – laureat stopnia II – go

KAJA DYGUŁA: 88/100 pkt – laureat stopnia III – go

ADRIAN MORAWSKI: 84/100 pkt - laureat stopnia IV – go

·         klasa IV:

MICHAŁ NOWAK:  92/100 pkt – laureat stopnia II – go

KACPER HADER: 88/100 pkt – laureat stopnia III – go

JAKUB TYTUŁA: 88/100 pkt – laureat stopnia III – go

JAKUB KONIECZNY: 88/100 pkt – laureat stopnia III – go

PAWEŁ STĘPAK: 88/100 pkt – laureat stopnia III – go

MIŁOSZ MAZUR: 84/100 pkt - laureat stopnia IV – go

·         klasa V:

BARTOSZ KORDAS: 80/100 pkt – laureat stopnia V – go

JAN TYTUŁA: 80/100 pkt – laureat stopnia V – go

·         klasa VII:

ANNA  DRYŚ: 92/100 pkt – laureat stopnia II – go

KATARZYNA POTĘPA: 84/100 pkt - laureat stopnia IV – go

Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i  zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.


07.01.2022r.

V ORSZAK TRZECH KRÓLI

„A oto gwiazda, którą Mędrcy widzieli na wschodzie, szła przed nimi, aż przyszła i zatrzymała się nad miejscem, gdzie było Dziecię z Matką Jego, Maryją, upadli na twarz i oddali Mu pokłon”.

    6 stycznia 2022 roku, podobnie jak w wielu innych miejscowościach w Polsce, tak i w Gniewczynie odbył się V Orszak Trzech Króli. Nasza szkoła zorganizowała go wspólnie z Parafią Gniewczyna oraz Wójtem Gminy Tryńcza. Współorganizatorem była Fundacja „Orszak Trzech Króli”.

Tegoroczny Orszak ze względu na pandemię był skromniejszy niż wcześniejsze. O godzinie 11:00 barwny Orszak wyruszył z placu kościelnego, maszerując w kierunku szopki znajdującej się w kościele parafialnym.  Pod hasłem "Dzień dziś wesoły" Trzej Królowie wędrowali do Stajenki, żeby pokłonić się i złożyć dary Dzieciątku Jezus. Wraz z nimi w drogę do Betlejem wyruszył barwny Orszak, w którym  uczestniczyli: Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego p. Anna Huk, Wójt Gminy Tryńcza p. Ryszard Jędruch, radni RG w Tryńczy z wiceprzewodniczącym p. Stanisławem Kogutem oraz mieszkańcy Gniewczyny Łańcuckiej i Trynieckiej. Po złożeniu darów oraz oddaniu hołdu Panu Jezusowi wszyscy uczestnicy  wzięli udział w uroczystej Eucharystii, sprawowanej przez ks. Jakuba Szafrana. Udział w Orszaku był doskonałą okazją do radosnego przeżywania Święta Objawienia Pańskiego.

    Dziękujemy za współpracę oraz wszelką pomoc przy jego organizacji:

ks. proboszczowi Krzysztofowi Filipowi, ks. Jakubowi Szafranowi oraz s. Zofii,

Wójtowi p. Ryszardowi Jędruchowi,

Radnym z Gniewczyny Łańcuckiej i Trynieckiej – szczególnie wiceprzewodniczącemu Rady Gminy Stanisławowi Kogutowi

Za oprawę muzyczną:

Weronice Koniecznej oraz Karolinie Wasilewskiej,

p. Zofii Sokół oraz p. Henrykowi Chruścielowi z Trynieckiego Centrum Kultury,

zespołom ludowym: „Śpiewającym Zośkom” oraz „Dolanom”,

organiście p. Franciszkowi Jańcowi.

Dziękujemy wszystkim za udział i radosne świętowanie!.

GALERIA



23.12.2021r.


23.12.2021r.

Akcja Kartki świąteczne dla seniorów

    W ostatnim tygodniu przed Świętami Bożego Narodzenia wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu przygotowali i przekazali kartki świąteczne starszym osobom z terenu naszej miejscowości. Część kartek zanieśli osobiście z życzeniami od całej społeczności szkolnej, a część została wysłana pocztą. Dziękujemy za pomoc księdzu wikaremu Jakubowi Szafranowi w organizacji tej akcji.

Magdalena Weselak

GALERIA